V srpnu výrazně stoupla míra spamových nabídek preparátů „čínské farmacie“. Nevyžádaná pošta obsahující v předmětu zprávy například výraz „chinesse pharmacy“ je zřejmě především snahou čínských farmaceutických firem prodat přes internet zahraničním zájemcům léky, které se v Číně na trhu objevit nesmí.
Spam čínského původu tak dnes představuje 60–65 % celosvětové e-mailové komunikace. O rozsahu poslední kampaně svědčí i to, že vzorky „farmaceutického“ spamu zachycené v jediném dni odkazovaly na celkem 1 235 různých domén převážně v Číně. V říši středu se tyto počítače (jejich IP adresy) nacházejí také fyzicky.
Studie společnosti McAfee vede také k závěru, že srpnový DDoS útok proti Facebooku
a Twitteru byl vyvolán tím, že v těchto sítích fungoval populární blog uživatele vystupujícího pod přezdívkou cyxymu. Tyto blogy zastávají progruzínské postoje. Útok, k němuž došlo rok po napadení Gruzie Ruskem, byl možná součástí zastrašovací kampaně vyvolané politickými názory autora blogu. V menší míře zasáhl také sítě LiveJournal.com a YouTube.com, které také hostovaly obsah uživatele cyxymu. Přirozeně se objevily spekulace o roli Ruska nebo alespoň proruských hackerů v celém incidentu, podle společnosti McAfee neexistují v tomto směru žádné důkazy. I když Moskva se nerozpakuje podnikat virtuální útoky, jak o tom svědčí nedávné případy napadení estonských počítačů.