Domů     Zajímavosti
Openspace nebo kamrlíky – jaká je lepší kancelář?

komerční sdělení

Pokud vás čeká renovace vašich kancelářských prostor nebo se chystáte na koupi či stavbu nových, je to ideální moment se zamyslet nad tím, jakou ji chcete mít. Několik let zpátky byl velký boom v openspace prostorách.

Nyní je spíše trend mít místo každý sám pro sebe. Ale existuje nějaký ideální kompromis?

Mohly by vám pomoci například posuvne dvere.

Někdy se totiž prostor, který máte, může v jednu chvíli zdát potřebný jako kanceláře, jindy jako konferenční místnost. A i tento víceúčelový aspekt může vašim kancelářím dodat na hodnotě a užitnosti.

Kanceláře vs. openspace

Mít pro každého samostatnou kancelář je skvělý nápad. Obzvláště, pokud lidé potřebují klid na soustředění a vlastní prostor na přemýšlení, tvorbu nebo kreativitu. Mnoha lidem sice vyhovuje konzultace ve větší skupině, ale i přes to pak na vybraném nápadu rádi pracují samostatně.

Proto se hodí jim dopřát co nejvíce prostoru můžete. I za cenu, že by měla být kancelář oddělena jen příčkami nebo papírovými stěnami, paravany a více netradičními řešeními.

Pokud máte ale k dispozici doopravdy velký prostor, pak se hodí jej rozdělit nějak lépe, než “dočasně”. K tomu mohu posloužit zasouvají nebo otočné posuvné dveře. Ty se chovají jako velkostěnné závěsné systémy, které jsou jednoduchí na ovládání, a přitom po složení nezaberou téměř žádné místo.

Můžete díky nim oddělit jak kanceláře, tak například kuchyňku apod. A samozřejmě, že do nich lze použít i tónované nebo světlo nepropustné sklo. Soukromí, ale například také odhlučnění je tím pádem zaručeno.

Víceúčelovost prostoru

Pokud máte menší firmu, fungujete horizontálně nebo potřebujete kreativní prostor, dají se příčky použít i k vytvoření netradičního prostoru. Ať už tedy vlastníte IT firmu, uměleckou galerii nebo vzdělávací neziskovku, může to být to správné řešení pro vaši potřebu.

Uhnutí tradičním konvencím totiž může přispět jak zaměstnancům, tak klientům vás vidět v jiném světle. Pokrokovém a veskrze moderním. Je možné k oddělení prostorů také použít různé barvy stěn a podlahy.

Stejně jako různě použité materiály. I příčky samotné mohou mít netradiční řešení, ale to je pak spíše na řešení s architektem. Přicházejí v úvahu půlené dveře, zasouvací nebo výklopná interiérová okna a mnoho dalšího.

Zálěží jen na vaši fantazii, finančních možnostech a také řemeslníkovi, který by byl schopen vaši ideu realizovat.

Prostor – přidaná hodnota

Nevnímejte tedy kancelářské prostory jako místo, kde je nezbytně nutné, aby tam zaměstnanci potupně odseděli svých osm hodin. Ale jako místo setkávání a generování nových inovativních nápadů. Jako místo, kde se efektivita protkává s lidskostí.

A také jako prostor, v němž se lidé mohou, a měli by, cítit příjemně a co nejlépe. Konec už končí kancelářím ve sklepech, kde není žádné přirozené světlo, a člověk se tam cítí tak akorát jako v rakvi. Udělejte tedy z vašich prostor místo, kam se budete rádi vracet vy i vaši klienti.

Související články
Někteří sociologové a psychologově tvrdí, že žijeme v éře postfaktické, tedy v době, kdy jsou fakta a racionalita upozaděny a prim hrají emoce. Že na tom něco je, ukazuje letmý pohled na sociální sítě, kde mnohdy vládne agresivita, často zabalená do potrhlých konspiračních teorií. Začátkem května oběhlo internet virální video, ve kterém šedesátiletý Peter Abbott […]
Výrok Billa Gatese zněl jasně. Výroba mléčných produktů má až příliš vysokou uhlíkovou stopu. Aby tuto skutečnost zvrátil, rozhodl se podpořit kalifornský start-up, jež hodlá klasické máslo nahradit umělým. Společnost Savor ze San Jose využívá k výrobě tuku podobného živočišnému termochemický proces, který by měl být levný a zároveň energeticky nenáročný. „Vycházeli z faktu, že […]
Co se stane, když si dva bratři vezmou dvě sestry a mají dvě děti? Normálně by děti byli bratranci, ale co když otcové jsou dvě identická dvojčata a matky také dvě identická dvojčata? Pak podle genetiky jsou vlastně sourozenci a ne bratranci. Vědci jsou dvojčaty fascinováni odjakživa. Už multižánrový vědec Francis Galton v roce 1875 […]
Žijeme v době plastové jako generace „plastic people“, v barevném, naleštěném a nerozbitném. Zatímco z kdysi zázračného produktu se stal veřejný nepřítel číslo jedna, dnes ho bereme na milost. Plasty ale nejsou zlo. „Špatnou reklamu plastům dělají obalové výrobky s krátkou dobou použitelnosti, ale především lidské chování, jak s nimi nakládáme…“ řekl nám ředitel Ústavu makromolekulární chemie […]
Pohádky, které dnes známe a milujeme, jsou oproti svým původním verzím jen slabými odvary. Jádra mrazivých nebo lechtivých příběhů, z nichž kdysi povstaly, v nich nicméně přetrvávají dodnes.   Lidové pohádky bývaly lechtivých motivů, vulgarit a jadrného humoru plné. Vyprávěli si je totiž hlavně dospělí, třeba pro zpestření dlouhých zimních večerů. K proměně těchto často velice nekompromisních a […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz