Domů     Zajímavosti
Robotické milenky a virtuální realita: Jak umělá inteligence a robotika mění erotický průmysl?
Jan Zelenka 28.2.2024

Už jsme zažili několik sexuálních revolucí, ta nadcházející a přicházející ale poprvé bude mít nádech tak trochu „umělého sexu“. Podle expertů se během 15–20 let stanou běžnou součástí sexuálního života roboti určení na sex – sexboti.

Využívat je budou muži i ženy, a to nejen svobodní, ale i manželské páry. Lidé s nimi budou podle oborníků souložit častěji než se skutečnými partnery..

Možná ale ta revoluce přijde dřív. Možná už klepe na dveře, protože technologický pokrok, umělá inteligence a robotika přináší revoluční změny překotně, a to do všech aspektů našeho každodenního života. I do intimní sféry.

Sex s pannou. Ze silikonu…

Před několika lety byl v Praze otevřen první nevěstinec Naughty Harbor, jehož „zaměstnankyně“ jsou tak trochu netradiční. Nejedná se totiž o živé osoby, ale silikonové panny, které si zákazník může pronajmout a využít je pro naplnění svých sexuálních fantazií.

Ted tu máme čísla a data, jak jsou na tom Češi/Pražané s „umělým sexem“…

Pražský privát má průměrně 7 stabilních rezervací denně, přičemž nejčastěji využívaná rezervace je na 60 minut v hodnotě 2 290 Kč.

foto: Naughty Harbor

Typickým zákazníkem je muž ve věkovém rozpětí 25–60 let. Možná ale (ne)překvapí, že lidé, kteří se rozhodnou pro návštěvu privátu, mají svou sexualitu vyřešenou, a jsou otevření novým zkušenostem, což v případě privátu Naughty Harbor odpovídá intimnímu zážitku se silikonovou pannou v kombinaci s virtuální realitou.

Silikonové panny se dají pronajmout i koupit. Typů je více a každá z nich ztělesňuje tak trochu jiné vlastnosti a křivky. „Nejvíce se prodávají ty panny, které ztělesňuji určitý ideál krásy, takže jinými slovy takové, jaké se nám líbí ženy, takové se líbí zákazníkům i realistické panny,“ říká Patrik Duda, zakladatel Naughty Harbor, podle kterého se trh s erotickými hračkami výrazně posunul a s ním i jejich kvalita.

foto: Naughty Harbor

Je sex se silikonovou pannou překážkou pro navazování vztahů?

Podle mnoha vztahových odborníků se tajemství zdravého plnohodnotného vztahu ukrývá v otevřené komunikaci, budování důvěry a udržování intimity. Z průzkumu od agentury STEM/MARK pro společnost Naughty Harbor mezi 503 respondenty ve věku 18-64 vyplynulo, že se 3 ze 4 respondentů dokážou bavit o svých sexuálních preferencích a spousta z nich se netají ani používáním erotických hraček v intimním životě.

A co třeba sex se silikonovou pannou? Je na stejné příčce jako ostatní hračky?

65 % respondentů napříč pohlavími nepovažuje sex se silikonovou pannou pouze za intimní chvíli s hračkou. Vyšší podíl zastánců názoru, že sex se silikonovou pannou je na stejné úrovni jako použití erotických pomůcek či sexuálních hraček, patří mužům. U žen ve značné většině převažuje názor, že už se jedná o něco jiného.

39 % mužů respondentů by se odhodlalo zkusit sex se silikonovou kráskou

Podle průzkumu 39 % mužů je otevřeno tomu si vyzkoušet sex s robotem či silikonovou pannou. Nejvíce jsou tomu otevřeni respondenti pod 45 let. S vyšším věkem pak už zájem významně klesá. 2 % by si ji dokonce chtěly pořídit domů.

K tomu, zkusit sex se silikonovou pannou a následně se o tom někomu svěřit, jsou více nakloněni ti, kteří se dokážou otevřeně bavit o svých sexuálních preferencích, nebo respondenti, kteří používají erotické pomůcky. 69 % mužů by se však stydělo s touto zkušeností někomu svěřit.

Představují silikonové panny hrozbu pro vznik nových vztahů?

Návštěva tohoto typu privátů může u některých vzbudit silné obavy z toho, že v budoucnu poklesne procento lidí, kteří mají zájem o aktivní budování partnerských vztahů v reálném životě. Průzkum prozradil, že v součtu 60 % dotázaných si myslí, že používání silikonových panen či robotů může mít negativní vliv na navazování reálných mezilidských vztahů. Ženy tento názor zastávají častěji než muži.

Je to hra nebo nevěra?

72 % dotazovaných nepovažuje sex se silikonovou pannou za nevěru. Ovšem více než pětina dotázaných si myslí, že záleží na konkrétní situaci. K tomuto názoru se spíše přiklánějí ženy, protože muži jsou ve větší míře přesvědčeni, že sex s robotickou silikonovou pannou se nedá považovat za nevěru.

Je sex s umělými pannami nevěra?

Je důležité si uvědomit, že každý vztah je jedinečný, a to, co jednotlivci považují za nevěru, může být velmi subjektivní. „Důležité je otevřeně diskutovat o očekáváních, hranicích a hodnotách ve vztahu, aby oba partneři respektovali své vzájemné pohledy,“ říká Patrik Duda.

A jak to máte vy? V jaké situaci byste považovali sex s pannou za nevěru? Budou mít podle vás roboti negativní vliv na navazování lidských vztahů?

Související články
Virtuální realita už není jen hračkou geeků, odnoží herního zábavního průmyslu nebo vědců. Její potenciál je větší, s přesahem do každodenního života. Městská knihovna v Praze prostřednictvím VR nejen zpřístupnila zajímavou, bezmála stoletou historii budovy knihovny na Mariánském náměstí, ale umožňuje i pohlédnout na knihovnu a její služby novýma očima. Městská knihovna v Praze zahájila projekt před […]
Pro dospělé není život černo-bílý, žijeme v mnoha barvách. Pro dítě se však dělí na dvě poloviny – ženskou a mužskou. Od chvíle, kdy dítě začne vnímat, je pro něj otec zástupcem/modelem jedné poloviny lidstva. A pokud muž chce být skutečným mužem/otcem, musí být i „dobrým tátou“… Role otce před 100 lety byla někde úplně […]
Larvy potemníka moučného, kterému se přezdívá moučný červ, patří mezi potravinové a skladištní škůdce. V domácnostech se s nimi naštěstí, na rozdíl od potravinových molů, setká málokdo. Larvy totiž potřebují velké zásoby potravin, protože se vyvíjejí dlouho. Podle českých vědců by se však v budoucnosti mohly právě ony stát základem našeho jídelníčku. Vzhledem k rostoucí […]
Byla to senzace, když v roce 2003 na indonéském ostrově Flores našli vědci kosterní pozůstatky asi metr vysokého humanoida. Právě kvůli výšce se mu začalo přezdívat hobit. Kdo byli tito lidé ale zač? Trpěli záhadnou nemocí, v jejímž důsledku se zmenšili, jak si experti myslí? Oficiálně jde o člověka floreského (Homo floresiensis), mnohem více se však uchytilo […]
Tuto otázku si položili vědci z Friedrich Alexander Universität v Německu a hledali na ni odpověď. Zkoumání podrobili chemikálie obsažené v tělesném pachu, jejichž koncentrace se liší u kojenců a dospívajících. Malé děti voní rodičům příjemně, jako květiny, zato při zachycení tělesného pachu puberťáků, kteří nepoužili deodorant, sebou nejeden rodič trhne a nakrčí nos. V […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz