Domů     Zajímavosti
Tipy pro inovativní řešení jídelny v bytě i domě

komerční sdělení

Jídelna je místo, kde se schází celá rodina. Musíte ji proto navrhnout tak, aby se líbila celé rodině, byla pohodlná a velmi příjemná. Existuje mnoho způsobů, jak to můžete udělat. Dnes vám poradíme vám triků na to, jak si u jídelního stolu užít svůj oběd nebo večeři mnohem více. Některé jsou jen drobnosti, které může udělat každý.

Zároveň vám poradíme i vychytávku, která vám obecně zlepší život. Je trochu náročnější, ale rozhodně vám zlepší každý den ve vašem domově. Každá investice do vašeho bydlení je správná a dokáže vám zlepšit život.

Myslete na to vždy, až budete něco přinášet k sobě domů. Někdy je totiž lepší investovat trochu více, aby vám zboží vydrželo déle.

Originální stůl jako střed místnosti

Středobodem každé jídelny je stůl.

Nové kovové nohy ke stolu, které spojíte s jedinečnou dřevěnou nebo skleněnou deskou.

Něco takového nebude mít doma nikdo jiný z vašich přátel. Možná to bude stát trochu víc peněz, ale získáte naprosto jedinečný kousek do svého domova. Navíc bude stůl mnohem kvalitnější než kus z běžného nábytku, takže vám i mnohem déle vydrží. Nejoblíbenější jsou stoly:.

– dřevěné,

– skleněné,

– kombinované (kovové nohy, dřevěná deska apod.).

Když budete mít originální stůl, můžete k tomu přidat také židle. Existuje mnoho výrobců a truhlářů, kteří je vyrobí přesně podle vašich potřeb. Stejně tak můžete experimentovat i s čalouněním, pokud ho budete chtít.

Obojí by mělo být ve stejném stylu, aby se stůl se židlemi přirozeně doplňovaly. Někteří lidé volí i každou židli jinou, ale myslete na to, že by se vám měly líbit alespoň po dobu několika let, aby se koupě vyplatila.

Klid a pohoda při obědě i večeři

Při rekonstrukci prostoru, který bude sloužit jako jídelna, je důležitý i klid.

Potřebné odhlučnění stropu vám přinese možnost naprostého klidu a ticha od sousedů.

Neuslyšíte jejich dupání, televizi, děti ani hádky. Díky tomu si užijete vždy klidné chvilky se svou rodinou. Možná to nevypadá důležitě, ale pro vaše pohodlí a pohodu v domově je to velmi důležité.

Prostírání jako dekorace

Skvělým způsobem, jak si ozdobit jídelní stůl a dodat celému prostoru na kráse, jsou dekorace. Prostírání je naprostý základ, ale není to jediná možnost. Do středu můžete umístit také mísu s ovocem, svícen se svíčkami nebo vázu s čerstvými květinami.

Hodně záleží na ročním období, ale také na vašem stylu. V každém ročním období můžete volit jiné barvy i styl.

Kvalitní čas s rodinou nepodceňujte

Mnoho lidí jídelnu doma vůbec nemá nebo ji nepoužívají. Pro děti je velmi důležité, aby u jídla v klidu seděly. A vy s nimi jistě chcete mít také kvalitní čas u jídla, které jste uvařili. Nezapomínejte ani na sladkou tečku.

Medovina je pochoutkou pro všechny dospělé.

Vychutnejte si ji po večeři jako odměnu za skvělé jídlo a celodenní práci.

Zdroj obrázku: zhu difeng / stock.adobe.com

Související články
Virtuální realita už není jen hračkou geeků, odnoží herního zábavního průmyslu nebo vědců. Její potenciál je větší, s přesahem do každodenního života. Městská knihovna v Praze prostřednictvím VR nejen zpřístupnila zajímavou, bezmála stoletou historii budovy knihovny na Mariánském náměstí, ale umožňuje i pohlédnout na knihovnu a její služby novýma očima. Městská knihovna v Praze zahájila projekt před […]
Pro dospělé není život černo-bílý, žijeme v mnoha barvách. Pro dítě se však dělí na dvě poloviny – ženskou a mužskou. Od chvíle, kdy dítě začne vnímat, je pro něj otec zástupcem/modelem jedné poloviny lidstva. A pokud muž chce být skutečným mužem/otcem, musí být i „dobrým tátou“… Role otce před 100 lety byla někde úplně […]
Larvy potemníka moučného, kterému se přezdívá moučný červ, patří mezi potravinové a skladištní škůdce. V domácnostech se s nimi naštěstí, na rozdíl od potravinových molů, setká málokdo. Larvy totiž potřebují velké zásoby potravin, protože se vyvíjejí dlouho. Podle českých vědců by se však v budoucnosti mohly právě ony stát základem našeho jídelníčku. Vzhledem k rostoucí […]
Byla to senzace, když v roce 2003 na indonéském ostrově Flores našli vědci kosterní pozůstatky asi metr vysokého humanoida. Právě kvůli výšce se mu začalo přezdívat hobit. Kdo byli tito lidé ale zač? Trpěli záhadnou nemocí, v jejímž důsledku se zmenšili, jak si experti myslí? Oficiálně jde o člověka floreského (Homo floresiensis), mnohem více se však uchytilo […]
Tuto otázku si položili vědci z Friedrich Alexander Universität v Německu a hledali na ni odpověď. Zkoumání podrobili chemikálie obsažené v tělesném pachu, jejichž koncentrace se liší u kojenců a dospívajících. Malé děti voní rodičům příjemně, jako květiny, zato při zachycení tělesného pachu puberťáků, kteří nepoužili deodorant, sebou nejeden rodič trhne a nakrčí nos. V […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz