Domů     Architektura
Pohovky do malých prostor: praktická řešení pro každou domácnost

komerční sdělení

Při zařizování malého obývacího pokoje, pokoje pro hosty nebo obývacího pokoje obvykle stojíme před volbou rohové pohovky nebo rozkládací pohovky. Nábytek pro volný čas, jehož velikost je vhodně přizpůsobena velikosti místnosti, bude nejen praktický, ale bude plnit i estetickou funkci.

Pohovka nebo rohová sedačka do malých obytných prostor?

Pohovka a rozkládací nebo rohová sedačka jsou velmi odlišné nápady pro uspořádání malých obytných prostor. Při rozhodování o nové sestavě nábytku do obývacího pokoje se určitě vyplatí řídit se individuálními potřebami, abyste co nejlépe využili omezený prostor.

Pohovka s funkcí spaní nebo rozkládací rohová pohovka má totiž mnoho výhod a především poskytuje další lůžko pro hosty. Ne vždy je však tak důležité mít v obývacím pokoji rozkládací pohovku, zejména když můžeme nabídnout rodině nebo přátelům, aby přespali v pokoji pro hosty.

Rozkládací nábytek do obývacího pokoje je díky zabudovaným mechanismům pro změnu jeho funkčnosti těžší a objemnější, a proto i dražší. Kromě toho pohovka s funkcí spaní zabírá mnohem více místa než lehká, elegantní pohovka.

Pokud tedy není přistýlka v místnosti, kterou chcete atraktivně zařídit, podmínkou, zaměřte se na výběr obývacího nábytku z kategorie pohovek.

Lehká třímístná pohovka čalouněná velurem

Lehká velurová pohovka vám i v malém obývacím pokoji umožní chytit druhý dech a odpočinout si po náročném dni. Měkké polštáře a na dotek příjemné čalounění poskytují pocit pohodlí, který je nezbytný pro spokojený odpočinek.

Místo těžké krabice a masivní konstrukce najdete v pohovce lehkost a rafinované, jemné linie.

Trojmístná pohovka poskytne dostatek prostoru a hladké sametové čalounění dodá interiéru v moderním glamour nebo newyorském stylu spoustu elegance. Výrazná pohovka s šedým velurovým čalouněním se skvěle hodí jako středobod malého pokoje.

Pro ty, kteří si potrpí na syté barvy nábytkových prvků, jsou k dispozici čalounění v dalších módních odstínech.

Rozkládací pohovka pro malý byt

Vzhledem k tomu, že pohovka původně sloužila pouze k odpočinku vsedě, není možné ji rozložit na spací funkci. Hlavní výhodou tohoto typu nábytku do bytů nebo veřejných prostor je výrazně vyšší kvalita odpočinku a pocit pohodlí než u rozkládacích rohových sedacích souprav nebo klasických pohovek.

Nicméně existují pohovky s funkcí spaní, které jsou vytvořeny podle potřeb těch, kteří si zařizují pohodlné, i když malé prostory.

Dvoumístná pohovka amerického typu vnáší do interiéru útulnou atmosféru a univerzálně se hodí k většině moderních designových řešení. Kromě měkkého sedadla, opěradla a područek, je pohovka toho typu vybavena mechanismem pro rozkládání (funkce spaní pro dvě osoby) a praktickým zásobníkem na lůžkoviny.

Pokud máme štěstí, můžeme najít moderní modely, které poskytují pohodlí, ať už při sezení, posezení s přáteli nebo sledování televize, nebo při spaní.

Pohovka ve skandinávském stylu – velmi pohodlná a elegantní

Elegantní pohovka ve skandinávském stylu splňuje očekávání těch, kteří si potrpí na nadčasovou eleganci, šik a vysokou kvalitu nábytkových prvků.

Třímístná pohovka je vynikající volbou do obývacího pokoje, kde hraje důležitou roli elegance a styl. V takovém případě lze vybavení doplnit objednáním dalšího nábytku, např dvoumístná pohovka nebo křesla ve stejném provedení.

Ti, kteří zařizují malé prostory, si jistě najdou spoustu řešení. V showroomu s moderním nábytkem do obývacího pokoje můžete narazit na skutečně výhodné nabídky, které budou nejen módní a vkusné, ale také funkční a budou dobře fungovat dlouhodobě.

reklama
Související články
Petra není jen dívčí jméno, které nosí mnohé půvabné ženy. Když archeolog slyší pojem Petra, okamžitě si vybaví skalní město nacházející se v Jordánsku. Mistrné dílo, před kterým se tají dech, a na které může být hrdá celá lidská civilizace, před 2000 lety vytesali do růžového pískovce kočovní Nabatejci. Jordánské království je jen o málo […]
Ven z měst! Za levnějšími pozemky a klidem přírody, do vlastních domků… V tomto duchu se nese trend bydlení v posledních desetiletích. Ale tento styl života nemusí být nutně ideální pro psychickou pohodu ani pro životní prostředí. V čem je háček a proč může být někdy lepší bydlet ve městě? Lidé v městském prostředí podle […]
Mezinárodní tým složený ze zástupců architektonických ateliérů NORMA (Česko), EMF (Katalánsko/Španělsko) a PARETO (Francie), který zvítězil v urbanisticko-krajinářské soutěži na přeměnu území u soutoku Berounky s Vltavou, se teď pustí do přípravy studie celého území s rozlohou přesahující 1200 hektarů. Mezinárodní tým tří architektonických studií spolupracoval na vítězném návrhu příměstského parku Soutok půl roku, vytvořilo […]
Na první pohled obyčejná rodinná hrobka. V jejím srdci mají však být dodnes slyšet hlasy templářů a kdesi v labyrintu chodeb tiše spočívat svatý grál… Malá kaple nacházející se zhruba 11 kilometrů od Edinburgu voní záhadami a konspiračními teoriemi po celá staletí. Místo poseté nejrůznějšími symboly a prapodivnými znaky má totiž ve svém nitru ukrývat […]
Povrchové lomy či doly jsou bezesporu brutálním zásahem do krajiny. Nejen, že se jejich okolí mnohdy stane místem, odkud většina lidí utíká, ale také místem, které se těžební činností promění v měsíční krajinu. Jistě, suroviny jsou nutné a těžaři zatím mají ze zákona povinnost po ukončení své činnosti krajinu rekultivovat. Mnohdy se tak děje tím […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz