Domů     Zajímavosti
Budíte se unavení? Zkuste přestěhovat postel a přidat studené barvy

komerční sdělení

Přibližně třetinu lidí na světě trápí poruchy spánku. Může za to sedavý způsob života spolu s nevhodnou stravou, nadměrným užíváním technologií i nedostatkem kvalitního spánku. Poznáváte se? Proměňte ložnici v rozmazlující místnost, ve které se budete probouzet svěží a usměvaví..

Nepotřebujete luxusní postel ani záplavu nadýchaných hotelových polštářků. Proměňte svou ložnici v oázu nekonečného odpočinku. Jednoduše, pomocí několika chytrých zlepšováků.

Škatulata, škatulata, hejbejte se

Vzpomeňte si na místa, kde jste spali sladce jako děti. Z postele na chalupě vždycky vyskočíte, ale jak to? Může za to čerstvý vzduch a éterický klid venkova. Své lože tak přesuňte do místnosti, které má okna do dvora či na zahradu. Že jsou orientovaná na východ?

Schovejte postel za roh, aby vás po ránu nebudily přímé sluneční paprsky. Idylka probuzení sluncem totiž končí tam, kde začíná upocené ráno.

Okna potřebují sluneční brýle

Neumožňuje vám dispozice pokoje spaní ve stínu? Zařiďte si příjemný odpočinek jinak. Nasaďte oknům sluneční brýle v podobě kvalitních žaluzií či závěsů. Volte první variantu pro zachování vzdušnosti pokoje, druhou pro uspokojení vašich kreativních potřeb.

Závěsy nabízí pestrý výběr co do materiálů, vzorů i barev. A mají kouzelný zútulňovací efekt.

Tyhle barvy vás uspí

Některé barvy mají uspávací efekt. A přesně to v ložnici chcete. Usínání magicky zjednoduší vhodná barevná paleta ložnice. Zatímco rudá a další výrazné odstíny na vás budou „křičet“, zemité barvy zklidní tělo i mysl.

A nemusíte se spokojit jen s béžovou, hnědou či šedou. Spánkové divy přinese i stříbrná, modrá či levandulová:.

„Studené barvy snižují krevní tlak a tepovou frekvenci, a tím pomáhají zlepšovat noční spánek,“ vysvětluje certifikovaná lektorka spánku Terry Cralle.

Matrace podle hmotnosti i věku

S kvalitní matrací se prospíte k dobré náladě rychleji. Při výběru sledujte 4 parametry: velikost, tvrdost, výšku a materiál. Jednotlivcům postačí klasická šířka 90 cm. Náruživí spáči si mohou rozšířit pole působnosti na šíři 120 cm či 140 cm.

Velkorysých 180 cm ocení především dobře vycházející manželé.

Výběr tvrdosti matrace může být oříškem. Tuhost se měří na škále od 1 do 5, přičemž 5 je ta nejtvrdší. Při volbě tuhosti myslete na svou hmotnost, spánkovou polohu i věk. Senioři potřebují středně tvrdou matraci pro snadné vstávání a klouby bez otlačenin.

Děti zase tužší, aby se mohla správně vyvíjet jejich páteř. S tvrdší matrací získají dostatečnou oporu i lidé s hmotností nad 90 kg.

Tuhost matrace souvisí také s polohou, ve které nejčastěji spíte. Při spaní na zádech volte tvrdší oporu, měkčí podložka zase nebude tlačit při spaní na boku. A pokud většinu noci objímáte polštář, středně tuhá matrace vám porozumí.

Krátká zastávka ještě u výšky a materiálu. Tloušťku přizpůsobte hmotnosti a výšce rámu postele. Matrace musí trochu vykukovat. Selekci usnadní i preferovaný materiál – je libo dokonale přizpůsobitelný tempur, nebo vzdušnou pružinovou matraci v moderním provedení?

PUR pěna zase rozmazlí vaše záda za drobný peníz. Mrkněte, z čeho všeho můžete vybírat.

Pořádek na očích, pořádek v hlavě

Chcete usnout, ale nejde to, protože máte výhled na nepořádek v místnosti? Abyste se sklouzli do říše snů lehce jako mýdlo do vany, je potřeba klid. Zvukový, světelný i vizuální.

Mějte v ložnici pouze to nejnutnější – tedy ideálně jen postel, noční stolek, stmívací lampu a odkládací plochu – na telefon či aroma lampu.

Umístěte odkládací stolek či polici tak, abyste na ně z postele nedosáhli. Čím méně modrého záření z mobilu před spaním, tím více energie po ránu!

Obraz místo ukolébavky

Les při rozbřesku. Tyrkysová laguna. Fotka oblíbeného člena rodiny. Kterou vstupenku do říše snů si vyberete? Obraz navozující příjemné a klidné emoce vás jemně uloží ke spánku.

reklama
Související články
Jsou menší než zrnko soli, a jsme s nimi v kontaktu možná víc, než bychom si uvědomovali. Kolují nám v krvi, zaplňují naše plíce, dokonce i střeva. A to pořád není to nejhorší… Podle posledních závěrů vdechnou lidé ročně zhruba 22 000 000 mikro i nanoplastů. A to jednoduše proto, že jsou prakticky všude, v […]
Procházka v lese, spojená se sběrem hub nebo lesního ovoce, je příjemná záležitost. Ale na různých místech světa můžete narazit také na takzvané potravinové lesy, které sice les připomínají, ale plní jiný účel Jde hlavně o pomoc lidem, kteří mají problémy se zásobováním potravinami. Například v USA existuje více než 6500 venkovských a městských oblastí, […]
Bylo to právě (tepelně zpracované) maso, které nasměrovalo člověka na jinou vývojovou linii oproti jiných hominidům (lidoopům). Tisíce staletí zažitá tradice, že maso pochází výhradně ze zvířat, už ale neplatí. Je tu nový druh – maso laboratorní. Letošní rok mohou Američané označit za zlomový. Po Singapuru se totiž západní velmoc stala druhou na světě, která […]
Hlavním tématem letošního ročníku Noci vědců je „tajemství“. Avšak několik lákadel, které na 6. října připravuje Slezská univerzita v Opavě, můžeme prozradit už nyní. V nabídce je například vesmír, umělá inteligence, hry pro děti, ochutnávka středověké kuchyně nebo jedlého hmyzu. Vstup je zdarma. Dlouho do noci budou mít otevřena všechna tradiční univerzitní místa a budovy […]
V současné době patří Česká republika mezi pět největších pěstitelů chmele na světě. Nejvyužívanější odrůdou při výrobě českého piva je chmel, pocházející ze Žatecké chmelařské oblasti. Dalšími oblastmi pěstování chmele jsou Úštěcko a pak Tršická pánev s lokalitami na Přerovsku, Olomoucku a Hranicku. Právě odtud pochází chmel pro nové pivo Litovel Josef…   České odrůdy chmele […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz