Domů     Zajímavosti
Prázdniny se blíží ke konci. Prodlužte si léto u moře

komerční sdělení

Letní prázdniny jsou v plném proudu a jejich konec je bohužel na dohled. Proto neotálejte a naplánujte si ještě jednu nezapomenutelnou dovolenou u moře. Egypt je takovou sázkou na jistotu.

Člověk by si měl užívat, dokud to jenom jde. A v létě to platí dvojnásob.

Přesně kvůli tomu se nebojte najít dovolenou na poslední chvíli a vyrazit, ať už s přáteli nebo s rodinou.

Jestliže hledáte slunné podnebí, průzračné moře, cenovou dostupnost a patřičný servis, volba bude celkem jasná. Vsaďte na některou z vyhledávaných lokalit v Egyptě.

Hurghada je pro každého

Jestliže stále váháte, jakému místu dát přednost, máme pro vás jeden praktický tip. Co takhle nejznámější turistické letovisko Egypta? Ano, správně tušíte, že jde o Hurghadu. Kouzlo tohoto města si zamiluje naprosto každý stejně, jako přepych v tamních hotelových resortech.

Spojení historie a možnosti zážitkového potápění je na místě. K vidění je toho více než dost.

– Mešita El Mina Masjid

– Koptský kostel

– Stará část města El Dahar

Kromě pamětihodností se vám dostane i novodobého zážitku. Přesvědčit se o tom můžete například v nákupním centru Senzo Mail. Navštivte robustní akvárium Hurghada Grand Aquarium a zajděte s dětmi do Jungle Aquapark.

Oblíbená Hurghada toho pochopitelně ukrývá hodně.

Jmenovat lze vyhlášené pláže. Jsou to Dream Beach, Mojito Beach a jedna z těch nejstarších zvaná Old Vic Beach. Z Hurghady můžete podnikat výlety lodí, potápět se nebo dáte přednost písečným dunám ve vnitrozemí. Přesně takhle vypadá dovolená v Egyptě zaměřená na relaxaci a dobrodružství.

Další zajímavosti Egypta

Hurghada pochopitelně není tím jediným místem, kde se může odehrávat váš letní zájezd. K dispozici je i přemíra ostatních měst a přímořských letovisek. Záleží, čemu dáváte přednost, jakým aktivitám se chcete věnovat a co od takové dovolené vlastně očekáváte.

– Káhira

– Asuán

– Alexandrie

Návštěva Egypta se v každém případě stane nezapomenutelným zážitkem. Dokazují to například pyramidy v Gíze. Pohled na sedmý div světa je jistě dech beroucí.

Levná dovolená v Egyptě vás zavede do luxorského chrámového komplexu, nabídne pohled na Memnonovy kolosy a jedinečnou atmosféru Údolí králů a Údolí královen.

Egypt, to pochopitelně nejsou pouze písečné duny, ale i vodní plochy. Důkazem toho je Násirovo jezero, popřípadě se můžete vydat na dlouhou plavbu po řece Nil.

Poznávání Egypta doslova nezná hranic. Co byste řekli na chráněnou podmořskou oblast Ras Nasrani nebo na Národní park Gebel Elba? I tohle je jedna z úchvatných podob Egypta, jíž můžete mít na dosah.

Jeden den strávíte na luxusní pláži, ten další se octnete mezi památkami starými stovky let.

Cenově výhodné zájezdy do Egypta

Nepropásněte jedinečnou příležitost, podívat se o prázdninách do Egypta.

Vyberte si zájezdy odpovídající vašim potřebám a vyrazte.

Zvolte si typ stravování, kvalitu ubytovacího zařízení a ostatní přidružené služby. Tohle všechno a mnohé další najdete na cestovatelském portálu cKlub.cz. Ten předkládá nadšeným cestovatelům přemíru hodnotných informací.

– Recenze hotelů

– Cestopisy

– Diskuze

Kromě pestré volby zájezdů na vás čekají rady, tipy a inspirace na zajímavá místa v konkrétní destinaci. Zjistěte, jak je to s počasím v Egyptě, zda potřebujete vízum, očkování a jestli se něčeho obávat z pohledu bezpečnosti.

Tohle všechno jsou cenné informace, které snadno zužitkujete a postaráte se o krásnou letní dovolenou v Egyptě. Nyní je ten nejlepší čas vyrazit do destinace, kde si kromě hřejivých slunečných paprsků a čistého moře užijete i pestrý kulturní zážitek. Třeba na slavném bazaru Chán al-Chalílí..

reklama
Související články
Již tento týden uvidí diváci vysoce ceněný seriál Had, který poprvé v češtině uvede Epic Drama.  Napínavé osmidílné kriminální drama bude na kanálu vysíláno od 6. ledna, vždy v pátek ve 21:00.  Seriál Had se odehrává na pozadí 70. let minulého století a zavede diváky na mrazivou cestu nejtemnějšími zákoutími lidské psychiky, když se ponoří […]
Přežeňme tu metaforu… V seriálu The last of us napadne lidstvo cizopasná houba, která mění myšlení i chování a přinutí člověka, aby jednal v souladu s cíli vetřelce, které nutno říci nejsou zrovna mírumilovné. Při studiu psychologie se velmi snadno přikrádá myšlenka: Nejsme snad napadeni takovou psychologickou houbou my všichni? Ovládnuti silami za horizontem našeho vědomí? Smýkáni ze […]
Jsou menší než zrnko soli, a jsme s nimi v kontaktu možná víc, než bychom si uvědomovali. Kolují nám v krvi, zaplňují naše plíce, dokonce i střeva. A to pořád není to nejhorší… Podle posledních závěrů vdechnou lidé ročně zhruba 22 000 000 mikro i nanoplastů. A to jednoduše proto, že jsou prakticky všude, v […]
Procházka v lese, spojená se sběrem hub nebo lesního ovoce, je příjemná záležitost. Ale na různých místech světa můžete narazit také na takzvané potravinové lesy, které sice les připomínají, ale plní jiný účel Jde hlavně o pomoc lidem, kteří mají problémy se zásobováním potravinami. Například v USA existuje více než 6500 venkovských a městských oblastí, […]
Bylo to právě (tepelně zpracované) maso, které nasměrovalo člověka na jinou vývojovou linii oproti jiných hominidům (lidoopům). Tisíce staletí zažitá tradice, že maso pochází výhradně ze zvířat, už ale neplatí. Je tu nový druh – maso laboratorní. Letošní rok mohou Američané označit za zlomový. Po Singapuru se totiž západní velmoc stala druhou na světě, která […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz