Domů     Zajímavosti
Jak si vybrat nejlepší hydratační krém na pleť?
Martin Macourek
od Martin Macourek 23.5.2023

komerční sdělení

Hydratace je jednou z klíčových fází komplexní každodenní péče o pleť, která je základem beauty rituálu každého. Nejlepší hydratační krém na obličej udržuje vaši tvář svěží a zářivou, zabraňuje pocitu pnutí a nepohodlí, zmírňuje výskyt vrásek a dalších známek stárnutí..

Pravděpodobně každý slyšel o nepochybných výhodách hydratačního krému. Jsou ale opravdu nutné? A co mastná pleť – každopádně nevypadá dehydratovaně, spíše naopak. V tomto článku si dnes probereme, jak vybrat kosmetiku, která dokáže rychle naplnit buňky životodárnou vlhkostí a výrazně zlepšit stav a vzhled pokožky.

Široká nabídka nejlepší kosmetiky pro péči o pleť na webu https://makeup.cz/categorys/735034/.

K čemu je hydratační krém?

Lehký hydratační krém na obličej musí mít každý člověk. Jde o nejlepší krém na vrásky, který je nutností bez ohledu na typ pleti: umožňuje vyhnout se pnutí a loupání, pomáhá regulovat sekreci kožního mazu, udržuje optimální hydrobalanci, poskytuje zdravý lesk a pružnost.

Snížení obsahu vlhkosti v pokožce může být důsledkem nedostatečného pitného režimu a pravidelné vystavení škodlivému vlivu suchého vzduchu. Pokožka také trpí přesušeným vzduchem v místnostech. Obecně platí, že speciální hydratační přípravek potřebuje každý člověk bez ohledu na věk, pohlaví a životní styl.

Zjevnými příznaky dehydratace pokožky jsou zarudnutí, nedokonalý mikroreliéf, pocit pnutí, mdlá až šedavá barva, výskyt drobných mimických vrásek a olupování. Pokud v zrcadle zaznamenáte alespoň 1-2 z těchto „příznaků“, je na čase přehodnotit domácí péči a zvolit silnější hydratační komplex.Potřebuje mastná pleť hydratační krém?

Mastná pleť produkuje více kožního mazu. Úroveň vlhkosti v ni však může být normální nebo nízká, proto stejně jako suchá pokožka může být dehydratovaná a potřebuje další zdroj vlhkosti. Mastná pleť rozhodně nepotřebuje ingredience určené k udržení vlhkosti.

Kožní maz produkovaný pletí se s tím dokonale vyrovná. Aktivní složky nejlepšího krému by měly proto pomáhat transportovat vlhkost do hlubších vrstev, stimulovat produkci vlastní vlhkosti a vyhlazovat vrásky. V péči o mastnou pleť není místo pro silikony a hustou mastnou konzistenci.

Jaký je nejlepší hydratační krém na obličej?

Kvalitní hydratační krém by měl obsahovat komponenty, které přispívají k naplnění kožních buněk vlhkostí: kyselina hyaluronová, urea (močovina), glycerin, kyselina glykolová a mléčná alfa hydroxykyselina.

Chcete-li vybrat kvalitní přípravek schválený předními dermatology a kosmetology, pomůže vám náš žebříček nejlepších hydratačních krémů na obličej od oblíbených značek.

Řada HYDRAPHASE HA od La Roche-Posay

Značka La Roche-Posay nabízí řadu účinných hydratačních přípravků pro různé typy pleti. HYDRAPHASE HA na bázi termální vody hydratuje pokožku až 72 hodin. Kyselina hyaluronová ve složení pomáhá eliminovat pocit pnutí a další známky dehydratace.

A lehká textura umožňuje použít ten nejlepší hydratační krém pro smíšenou pleť, která vyžaduje to nejjemnější ošetření.

Clinique Moisture Surge 100H Auto-Replenishing Hydrator

Osvěžující gel-krém s pokročilým lehkou formulí hloubkově hydratuje pokožku a je účinný po dobu 100 hodin i po umytí. Inovativní pečující přípravek s dvojím účinkem poskytuje trvalou hydrataci pomocí technologie Auto-Replenishment a udržuje vlhkost uvnitř pro pevnější pokožku a zdravý, přirozený lesk.

Vichy Liftactiv Supreme Intensive Anti-Wrinkle Day Cream SPF30

Tento nejlepší hydratační anti-age krém na vrásky s SPF má nemastné složení obohacené o kyselinu hyaluronovou, která pomáhá redukovat výskyt vrásek a stárnutí pleti a zároveň chrání pokožku před dalším poškozením způsobeným UV zářením.

Nízkomolekulární kyselina hyaluronová odstraňuje drobné vrásky způsobené dehydratací, činí pokožku pružnou a elastickou, dodává jí zdravý lesk. Krém intenzivně vyživuje a zjemňuje, sjednocuje tón a minimalizuje pigmentové skvrny.

reklama
Související články
Jak poznat rozdíl mezi spermií potkana, myši i člověka? Chcete si vyzkoušet napsat své jméno husím brkem a v hlaholici? Jak vzniká epilepsie, Alzheimerova choroba, cukrovka nebo infarkt? A jak k nám hovoří stromy? To a mnohé další jsou lákadly letošního Veletrhu vědy. Svět vědy, výzkumu a nejnovějších technologií opět míří do Letňan. Největší populárně […]
Zájem o hamburgery z hrachoviny obarvené červenou řepou už opadává, fritovaní cvrčci a mouka z larev narážejí na těžko překonatelný faktor odporu. Novou nadějí, jak lidstvo uživit, se stávají potraviny přirozené, ale vzniklé z buněk v laboratoři. Říká se tomu celulární zemědělství. V belgickém Gentu si hýčkají Margaret. Je ocelová, výkonnosti špičkových dojnic sice zdaleka […]
Tým vědců z Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR zveřejnil výsledky rozsáhlého výzkumu v oblasti veřejného zdraví – jeho cílem bylo mapování výskytu viru SARS-CoV-2 v prostředcích pražské hromadné dopravy, během pandemie COVID-19. Za tímto účelem zároveň vyvinul speciální biosenzory, jejichž využití přineslo nové poznatky v boji proti infekčním chorobám „Biosenzory se ukazují jako slibný nástroj […]
Masaryk, Beneš, Havel a… Kučera. Pouze tito čtyři Češi byli zvoleni do vysoce prestižní a elitní Americké filozofické společnosti. Společnost má aktuálně méně než 1000 členů, z toho jen 158 ze zahraničí, a oceňuje mimořádné úspěchy v oblasti matematiky a fyzikálních věd, biologických věd, společenských a behaviorálních věd, umění a humanitních věd a věcí veřejných. […]
Začalo to vlastně mimochodem. Před časem jsme psali článek o „Průlomu v léčbě koktavosti: Americká studie dává naději…“, a reagoval na něj biofyzik, profesor RNDr. Josef Pešák, CSc. Několik telefonátů vystřídalo pozvání do Olomouce a to vyústilo v návštěvu a povídáním na téma balbutismus (koktavost)… Dodnes široce používaná efektivní léčba koktavosti neexistuje, funguje především na bázi logopedické […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz