Domů     Zajímavosti
Zimní dovolená v Egyptě: Tajuplný Sinajský poloostrov bez vízové povinnosti
Martin Macourek
od Martin Macourek 27.1.2023

komerční sdělení

Egypt láká svojí tajuplnou atmosférou světově proslulých památek a celoročně slunečným počasím s přívětivými teplotami, které jsou v zimě příjemnější než v létě. Křišťálově čisté moře a bílé pláže lákají celoročně, ovšem pouze v zimě je možné navštívit Egypt a užít si návštěvu jedinečných památek jako jsou pyramidy v Gíze, Luxor a Karnak bez vyčerpávajících, spalujících veder, které zemi trápí v létě.

Šarm aš-Šajch: potápění, šnorchlování a delfíny

U návštěvy Egypta je ovšem kromě pasu platného minimálně následujících šest měsíců rovněž potřebné zaopatřit si vízum.

reklama

Tato povinnost vás ovšem obejde u návštěv resortů Šarm aš-Šajch, Nuweiba, Dahab a Taba, pokud tam jdete na maximálně 14 dní. Je ovšem potřeba si vízum zajistit v případě, že plánuje výlety mimo Sinaj, třeba do Káhiry a vízum do Egypta potřebují i děti, bez ohledu na věk.

Rezorty v oblasti Sinaj nabízejí nepřeberné možnosti potápění a šnorchlování. Od mořského břehu se táhne až 80 kilometrů dlouhý korálový útes, jenž se svažuje 40–50 metrů kolmo dolů a nabízí tak potápěčům možnost pohybovat se po něm jako po stěně a sledovat tak podmořský život.

Národní park Ras Muhammad kolem stejnojmenného mysu poskytuje útulek rozmanitým živočichům, jako jsou želvy, manty, ale i barakudy a žraloci.

reklama

V letovišti Šarm aš-Šajch se kromě toho nacházejí hned dvě delfinária se zábavním i edukačním programem. 

Windsurfing, safari a Mojžíšova hora

Pro potápění je rovněž jako stvořena kotlina Modrá díra v Dahabu, která se vyznačuje skalnatými, prudce klesajícími stěnami. Díky příznivým povětrnostním podmínkám jsou tady v oblibě vodní sporty, jako windsurfing a jachting. Ovšem zajímavé aktivity se tady vyskytují i na souši, včetně početných nabídek safari, ať už velbloudích, koňských nebo čtyřkolkových.

Přitažlivým místem pro výlet na Sinajském poloostrovu je nesporně Mojžíšova hora, která se považuje za mytický Sinaj nebo klášter svaté Kateřiny, zapsán na seznamu UNESCO. Celkově je Sinajský poloostrov pokládán za velice klidné místo bez velkého ruchu.

reklama

Centra měst vycházejí ovšem turistům vstříc a nachází se v nich množství kaváren, restaurací i obchodů se suvenýry. .

Z Taby je možné navštívit tři další země

Nádherná příroda a azurově modré vody dělají ze Sinajského poloostrova jedno z nejkrásnějších egyptských míst a překvapují svou barevností a svěžestí. Nabízí poklidnou atmosféru, ale současně aktivní zábavu v podobě vodních sportů, potápění a šnorchlování.

Místní pláže se vyznačují neobvyklým klidem a soukromím, přesto ale nabízí dostatek rozptýlení i u nočního života, který je i v hotelových resortech mimořádně pestrý. V nabídce jsou různá představení, taneční vystoupení i další akce.

Město Taba je současně skvělým výchozím bodem pro mnohé výlety a to hned i do tří dalších států, Jordánska, Izraele a Saudské Arábie, takže je odsud možné navštívit i třeba Jeruzalém nebo skalní město Petra.

Samotná Taba neoplývá množstvím památek, jako jiná egyptská místa, jelikož byla původně beduínským sídlem, ale v nabídce je například vzrušující safari na velbloudech, džípu nebo na čtyřkolkách.

reklama
Související články
Prokrastinace představuje fenomén odkládání plnění povinností a úkolů. Místo toho se člověk raději věnuje nedůležité činnosti, nebo přímo nicnedělání. Rozhodně si však při ní neodpočinete, nestojí za ní ale ani lenost. Co ji způsobuje a jak s ní zatočit? Podle odborníků je prokrastinace výrazná a chronická tendence odkládat plnění povinností a úkolů, zejména těch náročných a […]
Večeře v rodinném kruhu jsou příjemným zakončením dne, příležitost se uvolnit a popovídat si se svými blízkými. I když je Češi milují, každý den si je dopřává jen 9 % rodin. Alespoň třikrát týdně pak 60 % rodin. Společné večeře přitom přinášejí spoustu výhod, včetně zdravotních. Třeba… Nejnovější průzkum uskutečněný v září tohoto roku American Heart Association, […]
Na tuto otázku mohou pomoci odpovědět lidé, kteří přežili válku v Jugoslávii! Výzkumníci centra CEITEC Masarykovy univerzity hledají dobrovolníky pro mezinárodně uznávanou studii… Stres je přirozenou reakcí organismu na vnímané hrozby nebo problémy. Vyvolává v našem těle řadu fyziologických změn, včetně uvolňování stresových hormonů, jako je kortizol a adrenalin. Zatímco krátkodobý stres může být pro […]
Až se astronauti poprvé po více než 50 letech vrátí na Měsíc v rámci mise NASA Artemis III, budou mít na sobě skafandr nové generace. Lepší, flexibilnější, odolnější, pohodlnější. Pokročilý speciální oblek zajistí, že astronauti budou vybaveni vysoce výkonným a robustním vybavením a že se do něj vejde mnoho typů lidských postav. Nový skafandr Axiom […]
Neodvratitelná je sudba vysychajícího Aralského jezera. Z kdysi obří vodní plochy zůstal jen malý pozůstatek na kazašské straně hranice. Zcela stejný osud však hrozí i dalším jezerům – mezi nimi i Urmijskému jezeru v Íránu, které bývalo největším jezerem na Blízkém východě. Voda v bezodtokém jezeře, které mělo dříve rozlohu 5000 km2 jako Ústecký kraj, ubývá nepřetržitě od […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz