Domů     Zajímavosti
Zimní dovolená v Egyptě: Tajuplný Sinajský poloostrov bez vízové povinnosti

komerční sdělení

Egypt láká svojí tajuplnou atmosférou světově proslulých památek a celoročně slunečným počasím s přívětivými teplotami, které jsou v zimě příjemnější než v létě. Křišťálově čisté moře a bílé pláže lákají celoročně, ovšem pouze v zimě je možné navštívit Egypt a užít si návštěvu jedinečných památek jako jsou pyramidy v Gíze, Luxor a Karnak bez vyčerpávajících, spalujících veder, které zemi trápí v létě.

Šarm aš-Šajch: potápění, šnorchlování a delfíny

U návštěvy Egypta je ovšem kromě pasu platného minimálně následujících šest měsíců rovněž potřebné zaopatřit si vízum.

Tato povinnost vás ovšem obejde u návštěv resortů Šarm aš-Šajch, Nuweiba, Dahab a Taba, pokud tam jdete na maximálně 14 dní. Je ovšem potřeba si vízum zajistit v případě, že plánuje výlety mimo Sinaj, třeba do Káhiry a vízum do Egypta potřebují i děti, bez ohledu na věk.

Rezorty v oblasti Sinaj nabízejí nepřeberné možnosti potápění a šnorchlování. Od mořského břehu se táhne až 80 kilometrů dlouhý korálový útes, jenž se svažuje 40–50 metrů kolmo dolů a nabízí tak potápěčům možnost pohybovat se po něm jako po stěně a sledovat tak podmořský život.

Národní park Ras Muhammad kolem stejnojmenného mysu poskytuje útulek rozmanitým živočichům, jako jsou želvy, manty, ale i barakudy a žraloci.

V letovišti Šarm aš-Šajch se kromě toho nacházejí hned dvě delfinária se zábavním i edukačním programem. 

Windsurfing, safari a Mojžíšova hora

Pro potápění je rovněž jako stvořena kotlina Modrá díra v Dahabu, která se vyznačuje skalnatými, prudce klesajícími stěnami. Díky příznivým povětrnostním podmínkám jsou tady v oblibě vodní sporty, jako windsurfing a jachting. Ovšem zajímavé aktivity se tady vyskytují i na souši, včetně početných nabídek safari, ať už velbloudích, koňských nebo čtyřkolkových.

Přitažlivým místem pro výlet na Sinajském poloostrovu je nesporně Mojžíšova hora, která se považuje za mytický Sinaj nebo klášter svaté Kateřiny, zapsán na seznamu UNESCO. Celkově je Sinajský poloostrov pokládán za velice klidné místo bez velkého ruchu.

Centra měst vycházejí ovšem turistům vstříc a nachází se v nich množství kaváren, restaurací i obchodů se suvenýry. .

Z Taby je možné navštívit tři další země

Nádherná příroda a azurově modré vody dělají ze Sinajského poloostrova jedno z nejkrásnějších egyptských míst a překvapují svou barevností a svěžestí. Nabízí poklidnou atmosféru, ale současně aktivní zábavu v podobě vodních sportů, potápění a šnorchlování.

Místní pláže se vyznačují neobvyklým klidem a soukromím, přesto ale nabízí dostatek rozptýlení i u nočního života, který je i v hotelových resortech mimořádně pestrý. V nabídce jsou různá představení, taneční vystoupení i další akce.

Město Taba je současně skvělým výchozím bodem pro mnohé výlety a to hned i do tří dalších států, Jordánska, Izraele a Saudské Arábie, takže je odsud možné navštívit i třeba Jeruzalém nebo skalní město Petra.

Samotná Taba neoplývá množstvím památek, jako jiná egyptská místa, jelikož byla původně beduínským sídlem, ale v nabídce je například vzrušující safari na velbloudech, džípu nebo na čtyřkolkách.

Související články
Pohádky, které dnes známe a milujeme, jsou oproti svým původním verzím jen slabými odvary. Jádra mrazivých nebo lechtivých příběhů, z nichž kdysi povstaly, v nich nicméně přetrvávají dodnes.   Lidové pohádky bývaly lechtivých motivů, vulgarit a jadrného humoru plné. Vyprávěli si je totiž hlavně dospělí, třeba pro zpestření dlouhých zimních večerů. K proměně těchto často velice nekompromisních a […]
Experimenty s koloniemi hlodavců, kterým americký etolog John Calhoun dopřál vše potřebné ke spokojenému životu, s výjimkou životního prostoru, patří k nejvlivnějším psychologickým studiím vůbec. Mluvilo se o nich mezi odborníky a laiky a staly se „vědeckým důkazem“ sociálního rozkladu moderní společnosti. Calhoun přitom dobře věděl, jak se „myší ráj“ může zvrhnout.   Svou nejznámější kolonii, tzv. […]
V minulém týdnu se Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) postaral o sociální „senzaci“. Omylem totiž odvysílal simulaci záznamu, podle kterého astronauti na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) nacvičovali péči o člena posádky trpícího dekompresní nemocí. K vysílání došlo zhruba 28 minut po půlnoci středoevropského času. Ze záznamu bylo patrné, že jeden ze členů posádky […]
V Brně se otevřela unikátní výstava Tisíc tváří Amazonie. Představuje kulturní a přírodní rozmanitost oblasti Velké Amazonie a přináší vhled do života původních domorodých obyvatel tohoto kulturního areálu. Inovativní a pozoruhodné je, že se jedná v první řadě o jejich vlastní sebeprezentaci, to znamená, že se příslušníci místních etnik na přípravě výstavy významnou měrou podíleli. […]
Tuto notoricky známou anekdotu slyšel už někdy každý: Američané měli v 60. letech utratit miliony dolarů za vývoj pera schopného psát ve vesmíru, zatímco Sověti použili tužku. Vesmírné pero skutečně existuje a větší částka na jeho vývoj opravdu padla. Konkrétně jeden milion dolarů do něj ale investoval soukromý výrobce – o obyčejnou tužku totiž nestáli Američané, […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz