Domů     Zajímavosti
Zimní dovolená v Egyptě: Tajuplný Sinajský poloostrov bez vízové povinnosti

komerční sdělení

Egypt láká svojí tajuplnou atmosférou světově proslulých památek a celoročně slunečným počasím s přívětivými teplotami, které jsou v zimě příjemnější než v létě. Křišťálově čisté moře a bílé pláže lákají celoročně, ovšem pouze v zimě je možné navštívit Egypt a užít si návštěvu jedinečných památek jako jsou pyramidy v Gíze, Luxor a Karnak bez vyčerpávajících, spalujících veder, které zemi trápí v létě.

Šarm aš-Šajch: potápění, šnorchlování a delfíny

U návštěvy Egypta je ovšem kromě pasu platného minimálně následujících šest měsíců rovněž potřebné zaopatřit si vízum.

Tato povinnost vás ovšem obejde u návštěv resortů Šarm aš-Šajch, Nuweiba, Dahab a Taba, pokud tam jdete na maximálně 14 dní. Je ovšem potřeba si vízum zajistit v případě, že plánuje výlety mimo Sinaj, třeba do Káhiry a vízum do Egypta potřebují i děti, bez ohledu na věk.

Rezorty v oblasti Sinaj nabízejí nepřeberné možnosti potápění a šnorchlování. Od mořského břehu se táhne až 80 kilometrů dlouhý korálový útes, jenž se svažuje 40–50 metrů kolmo dolů a nabízí tak potápěčům možnost pohybovat se po něm jako po stěně a sledovat tak podmořský život.

Národní park Ras Muhammad kolem stejnojmenného mysu poskytuje útulek rozmanitým živočichům, jako jsou želvy, manty, ale i barakudy a žraloci.

V letovišti Šarm aš-Šajch se kromě toho nacházejí hned dvě delfinária se zábavním i edukačním programem. 

Windsurfing, safari a Mojžíšova hora

Pro potápění je rovněž jako stvořena kotlina Modrá díra v Dahabu, která se vyznačuje skalnatými, prudce klesajícími stěnami. Díky příznivým povětrnostním podmínkám jsou tady v oblibě vodní sporty, jako windsurfing a jachting. Ovšem zajímavé aktivity se tady vyskytují i na souši, včetně početných nabídek safari, ať už velbloudích, koňských nebo čtyřkolkových.

Přitažlivým místem pro výlet na Sinajském poloostrovu je nesporně Mojžíšova hora, která se považuje za mytický Sinaj nebo klášter svaté Kateřiny, zapsán na seznamu UNESCO. Celkově je Sinajský poloostrov pokládán za velice klidné místo bez velkého ruchu.

Centra měst vycházejí ovšem turistům vstříc a nachází se v nich množství kaváren, restaurací i obchodů se suvenýry. .

Z Taby je možné navštívit tři další země

Nádherná příroda a azurově modré vody dělají ze Sinajského poloostrova jedno z nejkrásnějších egyptských míst a překvapují svou barevností a svěžestí. Nabízí poklidnou atmosféru, ale současně aktivní zábavu v podobě vodních sportů, potápění a šnorchlování.

Místní pláže se vyznačují neobvyklým klidem a soukromím, přesto ale nabízí dostatek rozptýlení i u nočního života, který je i v hotelových resortech mimořádně pestrý. V nabídce jsou různá představení, taneční vystoupení i další akce.

Město Taba je současně skvělým výchozím bodem pro mnohé výlety a to hned i do tří dalších států, Jordánska, Izraele a Saudské Arábie, takže je odsud možné navštívit i třeba Jeruzalém nebo skalní město Petra.

Samotná Taba neoplývá množstvím památek, jako jiná egyptská místa, jelikož byla původně beduínským sídlem, ale v nabídce je například vzrušující safari na velbloudech, džípu nebo na čtyřkolkách.

reklama
Související články
Jsou menší než zrnko soli, a jsme s nimi v kontaktu možná víc, než bychom si uvědomovali. Kolují nám v krvi, zaplňují naše plíce, dokonce i střeva. A to pořád není to nejhorší… Podle posledních závěrů vdechnou lidé ročně zhruba 22 000 000 mikro i nanoplastů. A to jednoduše proto, že jsou prakticky všude, v […]
Procházka v lese, spojená se sběrem hub nebo lesního ovoce, je příjemná záležitost. Ale na různých místech světa můžete narazit také na takzvané potravinové lesy, které sice les připomínají, ale plní jiný účel Jde hlavně o pomoc lidem, kteří mají problémy se zásobováním potravinami. Například v USA existuje více než 6500 venkovských a městských oblastí, […]
Bylo to právě (tepelně zpracované) maso, které nasměrovalo člověka na jinou vývojovou linii oproti jiných hominidům (lidoopům). Tisíce staletí zažitá tradice, že maso pochází výhradně ze zvířat, už ale neplatí. Je tu nový druh – maso laboratorní. Letošní rok mohou Američané označit za zlomový. Po Singapuru se totiž západní velmoc stala druhou na světě, která […]
Hlavním tématem letošního ročníku Noci vědců je „tajemství“. Avšak několik lákadel, které na 6. října připravuje Slezská univerzita v Opavě, můžeme prozradit už nyní. V nabídce je například vesmír, umělá inteligence, hry pro děti, ochutnávka středověké kuchyně nebo jedlého hmyzu. Vstup je zdarma. Dlouho do noci budou mít otevřena všechna tradiční univerzitní místa a budovy […]
V současné době patří Česká republika mezi pět největších pěstitelů chmele na světě. Nejvyužívanější odrůdou při výrobě českého piva je chmel, pocházející ze Žatecké chmelařské oblasti. Dalšími oblastmi pěstování chmele jsou Úštěcko a pak Tršická pánev s lokalitami na Přerovsku, Olomoucku a Hranicku. Právě odtud pochází chmel pro nové pivo Litovel Josef…   České odrůdy chmele […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz