Domů     Zajímavosti
Co je lepší zvolit pro hraní videoher – počítač nebo notebook?
Martin Macourek
od Martin Macourek 17.1.2023

komerční sdělení

Problém výběru hardwaru je palčivý, když je člověk průměrný v počítačovém hardwaru a nechápe, proč si nemůže pohodlně zahrát svou oblíbenou hru.

Každý má jiný vkus: někteří mají rádi střílečky, jiní strategie, další arkádové hry a další hledají casino bonus bez vkladu nejen zábavu, ale i výdělek.

Každá hra má své vlastní požadavky, takže je třeba se touto otázkou zabývat podrobně. Nejprve je třeba navštívit webové stránky vydavatele hry a podívat se na doporučené systémové požadavky. Pokud je nemůžete splnit, měli byste dosáhnout alespoň minimálních hodnot.

reklama

Tento článek tuto otázku podrobně řeší a snaží se zjistit, co je lepší koupit pro videohry – PC nebo notebook?

Jaké vybavení byste měli zvolit pro hraní online kasina

Většina legitimních kasin neklade na vaše herní vybavení žádné závažné požadavky. Ke spuštění výherního automatu a hře na něm zpravidla stačí základní charakteristiky.

Nejčastěji problémy vznikají ze strany regulačních orgánů, které mohou omezit přístup na stránky nebo dočasně pozastavit kajot bonus саsipo.

reklama

Chcete-li roztočit válce, můžete si pořídit chytrý telefon a hrát prostřednictvím mobilní aplikace. Nejoblíbenějšími značkami pro hazardní hry jsou dnes Samsung a Xiaomi; aktivně se používají i zařízení jiných výrobců.

Doporučené specifikace telefonu: 2 GB RAM nebo více. Výkon procesoru od 1100 MHz, počet jader 8. Dostupnost rozlišení Full HD, protože s grafikou 1080p budete moci rozeznat malá čísla a nápisy. Proces je detailnější a vypadá barevněji.

Minimální požadavky pro hraní na chytrém telefonu: obrazovka s rozlišením HD 720p, 4jádrový procesor, 1 GB paměti RAM, systém Android (některá kasina vydávají aplikace pro iOC), wi-fi nebo mobilní připojení k internetu.

Je možné hrát z tabletu: větší obrazovka, pohodlné ovládání. Hraní z počítače má řadu nevýhod – nemůžete hrát odkudkoli a nemůžete se se zařízením pohybovat. Malá část hráčů používá osobní počítač, lidé hrají doma na velkém monitoru.

reklama

Stačí notebook z rozpočtové kategorie. Hlavní je mít dostatečnou rychlost internetu: 100 Mbit/s nebo vyšší. Tím je zajištěno, že se válce nezadrhávají a připojení k webu je stabilní.

Proč je FPS pro hry tak důležité

Mnoho hráčů považuje za nejdůležitější FPS 60 pro pohodlný herní zážitek. Toho lze dosáhnout různými způsoby, ale nejčastěji je třeba zakoupit výkonnější hardware nebo použít akcelerátor. Výrobci desek varují, že vlastní změna frekvencí procesoru, paměti RAM a grafického adaptéru může vést k nepředvídatelným následkům.

V počítači můžete karty měnit sami a zkoušet různé možnosti s hardwarovou sadou. Notebook lze také upgradovat, ale ne každý bude schopen vyměnit procesor sám. To znamená, že při počítání s budoucností je lepší vzít počítač, protože si můžete vyzvednout kompletní sadu pro každou hru: přidat paměť RAM nebo dát dočasný pokročilý grafický adaptér.

Vysoké nastavení grafiky

Čím vyšší je nastavení grafiky, tím znatelnější je pokles FPS, což znamená, že potřebujete výkonnou grafickou kartu, abyste se mohli ponořit do hraní a nebyli rušeni lagy a dlouhým načítáním nových map a terénu.

Některé hry lze hrát s obnovováním obrazovky 30 snímků za sekundu nebo méně, zatímco jiné vyžadují maximální snímkovou frekvenci. Jinými slovy, pro některé hry je notebook vhodný, ale pro jiné je lepší zvolit osobní počítač.

Grafické karty pro PC a notebooky

Stejné karty jsou k dispozici ve dvou verzích: v plné velikosti a menší. Druhá varianta stojí mnohem více než první, takže notebook se stejnými grafickými schopnostmi bude stát více. Jediným problémem notebooku je nedostatečné chlazení karet s vysokým TDP. Je zapotřebí výkonných ventilátorů a pasivní chladiče na to nestačí.

Pro hry s nízkými až středními systémovými nároky bude notebook vyhovovat, s vysokými nároky si poradí pouze počítač s adaptérem RTX 3080 a procesorem Intel 9. generace.

Specifika některých her

Věnujte pozornost specifikům některých her. Nové verze jsou dobře přizpůsobeny dnešní technologii procesorů a využívají rovnoměrně všechna jádra. Některé klasické hity vyplňují jedno jádro a ostatní využívají jen málo.

Například Starcraft 2, kde je potřeba procesor s frekvencí maximálně jednoho jádra a počet jader není rozhodující. Tyto nuance najdete v tematických fórech nebo v sekcích věnovaných nuancím určitých verzí.

Hraní strategií z notebooku je ještě pohodlnější – jak si někteří hráči všimli, totéž lze říci o nyní populární hře Dota 2, většina hráčů používá notebooky.

Jak jste již pochopili, volba nákupu notebooku nebo počítače závisí na úrovni her, které plánujete hrát. Pokud se rozhodnete koupit počítač, zjistěte, co potřebujete pro herní počítač.

reklama
Související články
V úterý 7. února 2023 publikoval americký úřad NASA jako prestižní Astronomický snímek dne fotografii s názvem „A Comet and Two Dippers“ (Kometa a dva vozy), jehož autorem je Petr Horálek z Fyzikálního ústavu v Opavě. Snímek vznikl 26. ledna 2023 ve Vysokých Tatrách, kam se autor snímku vydal za jasným počasím nad hladinu inverze […]
Koktavost, nazývaná odborně balbuties či balbutismus, je řečová vada, která jen v Česku trápí desítky tisíc lidí, odhady hovoří až o dvou stech tisících. Ačkoliv člověka v zásadě nikterak neomezuje v běžných životních úkonech, co se týče domácnosti a povětšinou i práce, v sociálních kruzích může znamenat značný handicap. Efektivní léčba nebyla dosud odhalena a v současnosti funguje především […]
Ze všech lidských poruch patří k těm nejprobádanějším. Její podstatou je neustálý souboj mezi mozkem a emocionálně silnými podněty, který lidský hardware nemá šanci vyhrát. Neurovývojový syndrom, známý spíše pod zkratkou ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder), o sobě totiž dává vědět již v raném věku dítěte, kdy se pomalu stává nepřítelem číslo jedna. Za jeho […]
Rod obojživelníků Atelopus, jehož zástupcům se v našich zemích někdy říká pralesničky, zastřešuje více než 100 druhů, které se vyskytují zejména ve Střední a Jižní Americe. Tyto malé, pestře zbarvené žabky jsou většinou prudce jedovaté a jejich jed používali místní domorodci do otrávených šipek. V 80. letech minulého století však tyto žabky zdecimovala parazitická houba Batrachochytrium […]
Biologická rozmanitost na celém světě dramatický klesá a mnoha druhům hrozí vyhynutí. Která společenstva přežijí? Ta, kde je velké množství rozmanitých druhů, nebo ta, kde jeden druh převládne? A vydrží déle druh, v němž jsou všichni jedinci stejní, nebo v němž se naopak odlišují? „Abychom vymírání druhů mohli zabránit, musíme tyto souvislosti znát,“ říká Jan […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz