Domů     Zajímavosti
Co je lepší zvolit pro hraní videoher – počítač nebo notebook?

komerční sdělení

Problém výběru hardwaru je palčivý, když je člověk průměrný v počítačovém hardwaru a nechápe, proč si nemůže pohodlně zahrát svou oblíbenou hru.

Každý má jiný vkus: někteří mají rádi střílečky, jiní strategie, další arkádové hry a další hledají casino bonus bez vkladu nejen zábavu, ale i výdělek.

Každá hra má své vlastní požadavky, takže je třeba se touto otázkou zabývat podrobně. Nejprve je třeba navštívit webové stránky vydavatele hry a podívat se na doporučené systémové požadavky. Pokud je nemůžete splnit, měli byste dosáhnout alespoň minimálních hodnot.

Tento článek tuto otázku podrobně řeší a snaží se zjistit, co je lepší koupit pro videohry – PC nebo notebook?

Jaké vybavení byste měli zvolit pro hraní online kasina

Většina legitimních kasin neklade na vaše herní vybavení žádné závažné požadavky. Ke spuštění výherního automatu a hře na něm zpravidla stačí základní charakteristiky.

Nejčastěji problémy vznikají ze strany regulačních orgánů, které mohou omezit přístup na stránky nebo dočasně pozastavit kajot bonus саsipo.

Chcete-li roztočit válce, můžete si pořídit chytrý telefon a hrát prostřednictvím mobilní aplikace. Nejoblíbenějšími značkami pro hazardní hry jsou dnes Samsung a Xiaomi; aktivně se používají i zařízení jiných výrobců.

Doporučené specifikace telefonu: 2 GB RAM nebo více. Výkon procesoru od 1100 MHz, počet jader 8. Dostupnost rozlišení Full HD, protože s grafikou 1080p budete moci rozeznat malá čísla a nápisy. Proces je detailnější a vypadá barevněji.

Minimální požadavky pro hraní na chytrém telefonu: obrazovka s rozlišením HD 720p, 4jádrový procesor, 1 GB paměti RAM, systém Android (některá kasina vydávají aplikace pro iOC), wi-fi nebo mobilní připojení k internetu.

Je možné hrát z tabletu: větší obrazovka, pohodlné ovládání. Hraní z počítače má řadu nevýhod – nemůžete hrát odkudkoli a nemůžete se se zařízením pohybovat. Malá část hráčů používá osobní počítač, lidé hrají doma na velkém monitoru.

Stačí notebook z rozpočtové kategorie. Hlavní je mít dostatečnou rychlost internetu: 100 Mbit/s nebo vyšší. Tím je zajištěno, že se válce nezadrhávají a připojení k webu je stabilní.

Proč je FPS pro hry tak důležité

Mnoho hráčů považuje za nejdůležitější FPS 60 pro pohodlný herní zážitek. Toho lze dosáhnout různými způsoby, ale nejčastěji je třeba zakoupit výkonnější hardware nebo použít akcelerátor. Výrobci desek varují, že vlastní změna frekvencí procesoru, paměti RAM a grafického adaptéru může vést k nepředvídatelným následkům.

V počítači můžete karty měnit sami a zkoušet různé možnosti s hardwarovou sadou. Notebook lze také upgradovat, ale ne každý bude schopen vyměnit procesor sám. To znamená, že při počítání s budoucností je lepší vzít počítač, protože si můžete vyzvednout kompletní sadu pro každou hru: přidat paměť RAM nebo dát dočasný pokročilý grafický adaptér.

Vysoké nastavení grafiky

Čím vyšší je nastavení grafiky, tím znatelnější je pokles FPS, což znamená, že potřebujete výkonnou grafickou kartu, abyste se mohli ponořit do hraní a nebyli rušeni lagy a dlouhým načítáním nových map a terénu.

Některé hry lze hrát s obnovováním obrazovky 30 snímků za sekundu nebo méně, zatímco jiné vyžadují maximální snímkovou frekvenci. Jinými slovy, pro některé hry je notebook vhodný, ale pro jiné je lepší zvolit osobní počítač.

Grafické karty pro PC a notebooky

Stejné karty jsou k dispozici ve dvou verzích: v plné velikosti a menší. Druhá varianta stojí mnohem více než první, takže notebook se stejnými grafickými schopnostmi bude stát více. Jediným problémem notebooku je nedostatečné chlazení karet s vysokým TDP. Je zapotřebí výkonných ventilátorů a pasivní chladiče na to nestačí.

Pro hry s nízkými až středními systémovými nároky bude notebook vyhovovat, s vysokými nároky si poradí pouze počítač s adaptérem RTX 3080 a procesorem Intel 9. generace.

Specifika některých her

Věnujte pozornost specifikům některých her. Nové verze jsou dobře přizpůsobeny dnešní technologii procesorů a využívají rovnoměrně všechna jádra. Některé klasické hity vyplňují jedno jádro a ostatní využívají jen málo.

Například Starcraft 2, kde je potřeba procesor s frekvencí maximálně jednoho jádra a počet jader není rozhodující. Tyto nuance najdete v tematických fórech nebo v sekcích věnovaných nuancím určitých verzí.

Hraní strategií z notebooku je ještě pohodlnější – jak si někteří hráči všimli, totéž lze říci o nyní populární hře Dota 2, většina hráčů používá notebooky.

Jak jste již pochopili, volba nákupu notebooku nebo počítače závisí na úrovni her, které plánujete hrát. Pokud se rozhodnete koupit počítač, zjistěte, co potřebujete pro herní počítač.

reklama
Související články
Jsou menší než zrnko soli, a jsme s nimi v kontaktu možná víc, než bychom si uvědomovali. Kolují nám v krvi, zaplňují naše plíce, dokonce i střeva. A to pořád není to nejhorší… Podle posledních závěrů vdechnou lidé ročně zhruba 22 000 000 mikro i nanoplastů. A to jednoduše proto, že jsou prakticky všude, v […]
Procházka v lese, spojená se sběrem hub nebo lesního ovoce, je příjemná záležitost. Ale na různých místech světa můžete narazit také na takzvané potravinové lesy, které sice les připomínají, ale plní jiný účel Jde hlavně o pomoc lidem, kteří mají problémy se zásobováním potravinami. Například v USA existuje více než 6500 venkovských a městských oblastí, […]
Bylo to právě (tepelně zpracované) maso, které nasměrovalo člověka na jinou vývojovou linii oproti jiných hominidům (lidoopům). Tisíce staletí zažitá tradice, že maso pochází výhradně ze zvířat, už ale neplatí. Je tu nový druh – maso laboratorní. Letošní rok mohou Američané označit za zlomový. Po Singapuru se totiž západní velmoc stala druhou na světě, která […]
Hlavním tématem letošního ročníku Noci vědců je „tajemství“. Avšak několik lákadel, které na 6. října připravuje Slezská univerzita v Opavě, můžeme prozradit už nyní. V nabídce je například vesmír, umělá inteligence, hry pro děti, ochutnávka středověké kuchyně nebo jedlého hmyzu. Vstup je zdarma. Dlouho do noci budou mít otevřena všechna tradiční univerzitní místa a budovy […]
V současné době patří Česká republika mezi pět největších pěstitelů chmele na světě. Nejvyužívanější odrůdou při výrobě českého piva je chmel, pocházející ze Žatecké chmelařské oblasti. Dalšími oblastmi pěstování chmele jsou Úštěcko a pak Tršická pánev s lokalitami na Přerovsku, Olomoucku a Hranicku. Právě odtud pochází chmel pro nové pivo Litovel Josef…   České odrůdy chmele […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz