Domů     Technika
Výhody pořízení smartphonu střední třídy
Martin Macourek
od Martin Macourek 6.1.2023

komerční sdělení

Jaké jsou výhody pořízení smartphonů střední třídy?.

Cena

Prvním kritériem při nákupu smartphonu je jeho cena. Vlajkové telefony, které jsou vybaveny nejvyšším úložištěm a procesorem, vás mohou tlačit zpět o tisíce dolarů. Na druhou stranu smartphony střední třídy vás mohou stát pouze 400 až 500 dolarů.

reklama

To znamená, že zbytek peněz můžete stále použít na příslušenství, využití dat, předplatné videa nebo dokonce pouzdra na telefon.

Design

Když byly představeny vlajkové telefony, určitě uvidíte rozpor mezi designem těchto prémiových zařízení a telefonů střední třídy. Dnes je design zařízení střední třídy téměř jako vlajková loď starých zařízení.

Některé jsou vyrobeny z vysoce odolných plastových rámů, zatímco jiné jsou vyrobeny ze skla nebo kovu.

Telefony střední třídy, jako je honor 50, mají zakřivené obrazovky, díky nimž je rukojeť prémiová.

reklama

Zakřivené obrazovky a zakřivená skleněná záda uvidíte pouze na vlajkových telefonech, které se nyní používají na zařízeních střední třídy. Dokonce i nastavení fotoaparátu pro telefony střední třídy je široce a pečlivě promyšleno, protože většina současných návrhů má atraktivní estetiku na přední i zadní straně smartphonu.

Životnost baterie

To je místo, kde zařízení střední třídy vynikají nad vlajkovými zařízeními. Většina telefonů střední třídy je vybavena bateriemi s kapacitou 4 000 mAh nebo vyšší. Tyto telefony snadno vydrží celý den bez nutnosti dobíjení.

A tyto telefony střední třídy mají také schopnost rychlého nabíjení. Můžete dosáhnout 50% nabití během několika minut. Vzhledem k tomu, že výdrž baterie u telefonů střední třídy je dlouhá, můžete celý den snadno hrát hry, sledovat filmy a videa nebo procházet účty na sociálních sítích, aniž byste se museli obtěžovat nabíjením telefonu do powerbanky nebo elektrické zásuvky. To pro vás znamená méně nákladů a více času na užívání si telefonu.

Zobrazit

Displej telefonů střední třídy je nyní na stejné úrovni jako vlajková loď. OLED je v současnosti nejvyšší standard, pokud jde o displeje smartphonů. Je to proto, že OLED poskytuje živé barvy a detaily ve srovnání s jinými technologiemi.

Honor 50 je zařízení, které je cenově dostupné na trhu střední třídy, ale má OLED displej s 1B barvami.

Obnovovací frekvence

Obnovovací frekvence smartphonů je zásadní pro plynulé sledování videí a hraní her. Je to proto, aby se zabránilo stínovému efektu během pohybu postavy filmu nebo hry. Jak se obnovovací frekvence zvyšuje, hra nebo film jsou plynulejší v animaci a pohybu.

reklama

Některé smartphony mají 60 Hz nebo 90 Hz. Ale telefony střední třídy, zejména na vyšší úrovni, mají 120 Hz. Vysoká obnovovací frekvence umožní uživateli pohlcující hraní her nebo streamování videa. Při hraní her nebo sledování filmů s vyšší obnovovací frekvencí si rozhodně můžete užít příjemnější chvíle.

Závěr

Máte mnoho důvodů, proč byste si měli vybrat telefon střední třídy před vyšší vlajkovou lodí nebo zařízením základní úrovně. Získání smartphonů střední třídy, jako je honor 50, je levnější než jiná zařízení.

Rozdíl mezi zařízeními střední třídy a vlajkovými zařízeními se však zmenšuje, pokud jde o základní funkce, které běžní uživatelé potřebují. Pokud chcete na svém smartphonu více funkcí, ale neradi utrácíte spoustu peněz, měli byste jako další zařízení zvážit telefon střední třídy.

reklama
Související články
Svět nebude v blízké budoucnosti bojovat jen s růstem CO2 v ovzduší, ale zároveň se bude potýkat s nedostatkem lithia potřebným pro výrobu baterií do elektromobilů. Do roku 2040 poptávka podle analýzy Benchmark Minerals Intelligence několikanásobně vzroste a vytvoří se deficit 1,8 megatun ročně. Tomuto problému by se podle ředitele výzkumu Toyoty Motor Corporation Gilla […]
Pomocí malé skřínky byl schopen manévrovat modelem lodičky, a to bez jakéhokoliv viditelného spojení. Vědecké kouzlo, které Nikola Tesla předvedl v Madison Square Garden vyvolalo senzaci. Jeho bezdrátové ambice ale byly mnohem větší. Nadšený profesor představoval druhákům pokrokový přístroj. Grammovo dynamo, které si nechal na Polytechnickou školu ve Štýrském Hradci v Rakousku přivézt až z Paříže, bylo vybaveno […]
Společnost Honda podepsala smlouvu o výzkumu a vývoji s japonskou kosmickou agenturou Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA) týkající se „systému oběhu obnovitelné energie“, který má dodávat elektřinu pro zachování funkčnosti životního prostoru a různých systémů lunárních vozítek. Na základě této smlouvy agentura JAXA pověří společnost Honda, aby nejprve provedla koncepční studie a poté do konce […]
Německo se opět přiblížilo k dlouhodobé ekologičtější náhradě za ruský zemní plyn a uhlí. Německá energetická společnost RWE s norskou státní energetickou firmou Equinor oznámily, že v příštích několika letech v Německu vybudují vodíkové elektrárny a velkokapacitní produktovod pro dodávku paliva, uvedla to CNN. Dohoda je součástí německé snahy do roku 2030 postupně vyřadit všechny […]
Nedávná studie Harvardovy univerzity a dalších vědeckých pracovišť došla k závěru, že spalování fosilních paliv zkracuje každý rok život osmi milionům Britů. Další vědecké práce hovoří o jiných číslech, ale v jednom se shodují: špivaný vzduch je nekompromisním zabijákem. „Spalování fosilních paliv, jako je uhlí, benzin nebo nafta, může za smrt každého pátého člověka na […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz