Domů     Zajímavosti
Pánská kožená bunda – druhy a navrhované střihy
Martin Macourek
od Martin Macourek 22.12.2022

komerční sdělení

Univerzální řešení s drápem? Pánská kožená bunda! Už léta je spojován s rockovým stylem, nadčasovostí a vynikající kvalitou, díky čemuž se dá používat opravdu dlouho. Dnes vezmeme pánské kožené bundy jako tapetu a navrhneme, s čím je nosit..

Pánská kožená ramoneska – královna mezi bundami

To je to, na co myslíte v první řadě, když se vás někdo zeptá na koženou bundu.

Pánská kožená ramoneska bunda je charakteristickým modelem se šikmým zipem, mnoha kapsami a zajímavým límcem..

reklama

Obvykle má ramoneska také kryty, nášivky a ramenní popruhy, což ji spojuje s motocyklovým životním stylem. Je stále módní, univerzální a nejlépe vypadá s obyčejným bílým tričkem, černými džínami a teniskami.

V tomto setu budete vypadat jako rocková hvězda! Hledáte něco elegantnějšího? Sáhněte po roláku a chino kalhotách –ramoneska děla že vypadajíuchvatně.

Pánská kožená bunda vojenského střihu, neboli pilotka

Přecházíme od zlobivého stylu k vojenským půjčkám. Pilotka je typ bundy z přírodní kůže, jejíž design je vypůjčen přímo z modelů, které nosí američtí piloti. Zateplená, zapínaná na jednoduchý zip, často s mnoha kapsami a nášivkami, obligátně s kožešinovým límcem – tak vypadá tato charakteristická bunda, která dobivá ulice útokem.

reklama

Nejlépe se hodí k leteckým brýlím, bílým teniskám, baseballové čepici a světlým džínům. Stylizace přímo z filmové sady Top Gun je připravena!

Pánské kožené bundy ve volném stylu, typu  bomberka

Dalším návrhem je blízký příbuzný pilotky, tedy pánská kožená bunda typu bomberka. Vyznačuje se jednoduchým zipem, kapsami a charakteristickými lemy. Pánské bomberky z pravé kůže vynikají také nízkým límečkem s lehkým stojáčkem, který nejlépe vypadá s hladkým tričkem a chinos kalhotami.

Bomberka je ze všech bund nejležérnější, ale zároveň nejmódnější: nedávno se vrátila do salonů a udělala si docela pohodlí, což znamená, že tu s námi bude ještě pár sezón. Výhodou je, že pánská kožená bunda v tomto střihu se hodí i ke sportovnímu stylingu:

překvapivě dobře vypadá s mikinou, ale i se svetrem. Při doplňování outfitu nechte to plnout….

Pánská kožená bunda pro chladnější dny

Pokud nemají zateplení, bývají pánské kožené bundy přechodné a v chladných dnech nebudou dobře fungovat. Pro takové příležitosti si můžete vybrat jedinečnou možnost: je to kožená bunda v prošívané verzi.

reklama

Vybavena další vrstvou izolace vám zajistí tepelný komfort, ale také dobře vypadá. Oblečte si pod něj svetr nebo ve sportovnější verzi mikinu. K tomu sneakersy nebo kotníkové polobotky, pokud je ještě zima, a hladké kalhoty jako chinos. Perfektní na rande!

Pokud ji ještě nemáte a sníte o kožené bundě na motorku za výhodnou cenu, můžete ji zakoupit v obchodě Ozonee. Modely v mnoha barvách a vzorech nezatíží váš rozpočet, ale výrazně zlepší váš každodenní styl. Stojí za to se u nás podívat – zveme vás!

reklama
Související články
V úterý 7. února 2023 publikoval americký úřad NASA jako prestižní Astronomický snímek dne fotografii s názvem „A Comet and Two Dippers“ (Kometa a dva vozy), jehož autorem je Petr Horálek z Fyzikálního ústavu v Opavě. Snímek vznikl 26. ledna 2023 ve Vysokých Tatrách, kam se autor snímku vydal za jasným počasím nad hladinu inverze […]
Koktavost, nazývaná odborně balbuties či balbutismus, je řečová vada, která jen v Česku trápí desítky tisíc lidí, odhady hovoří až o dvou stech tisících. Ačkoliv člověka v zásadě nikterak neomezuje v běžných životních úkonech, co se týče domácnosti a povětšinou i práce, v sociálních kruzích může znamenat značný handicap. Efektivní léčba nebyla dosud odhalena a v současnosti funguje především […]
Ze všech lidských poruch patří k těm nejprobádanějším. Její podstatou je neustálý souboj mezi mozkem a emocionálně silnými podněty, který lidský hardware nemá šanci vyhrát. Neurovývojový syndrom, známý spíše pod zkratkou ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder), o sobě totiž dává vědět již v raném věku dítěte, kdy se pomalu stává nepřítelem číslo jedna. Za jeho […]
Rod obojživelníků Atelopus, jehož zástupcům se v našich zemích někdy říká pralesničky, zastřešuje více než 100 druhů, které se vyskytují zejména ve Střední a Jižní Americe. Tyto malé, pestře zbarvené žabky jsou většinou prudce jedovaté a jejich jed používali místní domorodci do otrávených šipek. V 80. letech minulého století však tyto žabky zdecimovala parazitická houba Batrachochytrium […]
Biologická rozmanitost na celém světě dramatický klesá a mnoha druhům hrozí vyhynutí. Která společenstva přežijí? Ta, kde je velké množství rozmanitých druhů, nebo ta, kde jeden druh převládne? A vydrží déle druh, v němž jsou všichni jedinci stejní, nebo v němž se naopak odlišují? „Abychom vymírání druhů mohli zabránit, musíme tyto souvislosti znát,“ říká Jan […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz