Domů     Technika
Co by měl splňovat pracovní notebook?

komerční sdělení

Pracovní notebooky patří k těm méně náročným na trhu. Přesto v obchodě nelze sáhnout jen tak po ledajakém počítači. Aby vám pracovní notebook dobře sloužil, měl by splňovat následující parametry. .

1.     Malá hmotnost

Pracovní notebook budete většinu času stále někde brát s sebou. Velké modely vážící přes 2,5 kila proto nejsou dobrou volbou. Aby se vám po pár cestách do práce nošení počítače nezprotivilo, vybírejte notebook o hmotnosti kolem 2 kilo.

Samozřejmě že čím lehčí, tím lepší. S nejnovějšími ultrabooky se klidně dostanete i na 1 kilo.

2.     Dlouhá výdrž baterie

Naprostou nutností je maximální výdrž baterie. Počítejte s tím, že budete trávit hodiny na pracovních schůzkách. Navíc neustálé tahání nabíječky je další zátěž. U průměrných pracovních notebooků uvádějí výrobci výdrž baterie kolem 7–8 hodin.

Nadupanější ultrabooky opět nabídnou něco nadstandardního. Za ideálních podmínek by vám měly vydržet klidně 16 nebo 20 hodin. Takový luxus ale něco stojí.

3.     SSD disk

SSD disk by měl být samozřejmostí. Abyste na meetingu nečekali 15 minut, než vám počítač naběhne, koukejte alespoň po 128GB SSD.

Naopak ušetříte na paměti. Textové soubory a prezentace moc místa nezaberou.

4.     Displej tak akorát

Čím menší obrazovka, tím kompaktnější a lehčí notebook, ovšem těžší práce. Ideální střední cestou je displej o velikosti 14–15 palců.

Co se rozlišení týče, naprostým standardem je dnes Full HD. I s obyčejným HDčkem si ale při práci vystačíte. Naopak větší rozlišení by cenu notebooku zbytečně vytlačilo nahoru.

5.     Reprezentativní vzhled

V neposlední řadě nezapomínejte zohlednit to, jak notebook vypadá. Přece jen vás bude v práci určitým způsobem reprezentovat. Elegantněji působí celokovové konstrukce. Jejich výhodou je navíc větší odolnost, která se při každodenním přenášení bude hodit.

Zdroj obrázku: Foxy burrow / Shutterstock.com

reklama
Související články
Stejně jako člověk šlechtil tisíce let odolnější a výnosnější odrůdy pšenice, vědci v laboratořích dnes „domestikují“ a „šlechtí“ bakterie a kvasinky pro efektivnější produkci léčiv, biopaliv nebo nových materiálů. Učebnicovým příkladem je inzulin, který nám od 80. let 20. století vyrábějí geneticky upravené bakterie a kvasinky. Vědecký tým pod vedením syntetického biologa Pavla Dvořáka z Masarykovy univerzity pracuje s bakterií Pseudomanas putida. Ta byla […]
Poslední listopadový týden bude v Česku už 6. rokem patřit populárnímu festivalu Czech Space Week, který oslaví úspěchy českého kosmického průmyslu a nabídne unikátní prostor pro spolupráci firem i akademického sektoru. Časopis 21. STOLETÍ je mediálním partnerem kosmického týdne. Czech Space Week určený pro firmy, investory, startupy, studenty, děti a všechny ostatní fanoušky vesmíru, potrvá […]
Mercedes-Benz uspořádal globálně vůbec první veřejný nárazový test dvou elektromobilů, aby prokázal bezpečnost těchto vozů v podmínkách, které se co nejvíce blíží reálným střetům na silnici. Zatímco u standardních bezpečnostních testů, jako je Euro NCAP, naráží vozík o hmotnosti 1 400 kg polovinou své deformovatelné hliníkové přídě do zkoušeného vozu, test stuttgartské automobilky proběhl za […]
Dnes odpoledne se uskutečnil druhý testovací let kosmického dopravního systému Starship společnosti SpaceX. Kosmická loď poprvé dosáhla hranice vesmíru, nicméně ve výšce 148 kilometrů vybuchla. Dvoustupňová loď odstartovala ve 14,03 z odpalovací rampy Starbase poblíž Boca Chica v Texasu na plánovaný devadesátiminutový let do vesmíru bez posádky. Třiatřiceti motorům Raptor rakety Super Heavy podařilo vynést […]
Chemická kybernetika. Biochemie a mikrobiologie. Omezování klimatických změn.  Vodíkové technologie a nanomateriály. Na dnech otevřených dveří, které 24. a 25. listopadu pořádá pražská Vysoká škola chemicko-technologická, se středoškoláci a jejich rodiče seznámí se širokým spektrem studijních oborů, špičkovým vybavením laboratoří nebo výrobou ve výzkumném minipivovaru. „Zájemci si vyzkouší moderní přístroje a technologie, ale především budou […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz