Domů     Technika
Co by měl splňovat pracovní notebook?
Martin Macourek
od Martin Macourek 29.11.2022

komerční sdělení

Pracovní notebooky patří k těm méně náročným na trhu. Přesto v obchodě nelze sáhnout jen tak po ledajakém počítači. Aby vám pracovní notebook dobře sloužil, měl by splňovat následující parametry. .

1.     Malá hmotnost

Pracovní notebook budete většinu času stále někde brát s sebou. Velké modely vážící přes 2,5 kila proto nejsou dobrou volbou. Aby se vám po pár cestách do práce nošení počítače nezprotivilo, vybírejte notebook o hmotnosti kolem 2 kilo.

Samozřejmě že čím lehčí, tím lepší. S nejnovějšími ultrabooky se klidně dostanete i na 1 kilo.

2.     Dlouhá výdrž baterie

Naprostou nutností je maximální výdrž baterie. Počítejte s tím, že budete trávit hodiny na pracovních schůzkách. Navíc neustálé tahání nabíječky je další zátěž. U průměrných pracovních notebooků uvádějí výrobci výdrž baterie kolem 7–8 hodin.

reklama

Nadupanější ultrabooky opět nabídnou něco nadstandardního. Za ideálních podmínek by vám měly vydržet klidně 16 nebo 20 hodin. Takový luxus ale něco stojí.

3.     SSD disk

SSD disk by měl být samozřejmostí. Abyste na meetingu nečekali 15 minut, než vám počítač naběhne, koukejte alespoň po 128GB SSD.

Naopak ušetříte na paměti. Textové soubory a prezentace moc místa nezaberou.

4.     Displej tak akorát

Čím menší obrazovka, tím kompaktnější a lehčí notebook, ovšem těžší práce. Ideální střední cestou je displej o velikosti 14–15 palců.

reklama

Co se rozlišení týče, naprostým standardem je dnes Full HD. I s obyčejným HDčkem si ale při práci vystačíte. Naopak větší rozlišení by cenu notebooku zbytečně vytlačilo nahoru.

5.     Reprezentativní vzhled

V neposlední řadě nezapomínejte zohlednit to, jak notebook vypadá. Přece jen vás bude v práci určitým způsobem reprezentovat. Elegantněji působí celokovové konstrukce. Jejich výhodou je navíc větší odolnost, která se při každodenním přenášení bude hodit.

Zdroj obrázku: Foxy burrow / Shutterstock.com

reklama
Související články
Pátrání po ztraceném miniaturním zdroji radioaktivního césia 137 dokázalo v uplynulých dnech vytížit úřady a záchranné složky v západní Austrálii. Zdroj nebezpečného beta a gama záření se po intenzivním nasazení záchranářů a hasičů a speciálních přístrojů nakonec našel, ale alarmující incident bude i nadále vzbuzovat řadu otázek. Na vývoji řešení, které by pomohlo záchranářům v […]
Svět nebude v blízké budoucnosti bojovat jen s růstem CO2 v ovzduší, ale zároveň se bude potýkat s nedostatkem lithia potřebným pro výrobu baterií do elektromobilů. Do roku 2040 poptávka podle analýzy Benchmark Minerals Intelligence několikanásobně vzroste a vytvoří se deficit 1,8 megatun ročně. Tomuto problému by se podle ředitele výzkumu Toyoty Motor Corporation Gilla […]
Pomocí malé skřínky byl schopen manévrovat modelem lodičky, a to bez jakéhokoliv viditelného spojení. Vědecké kouzlo, které Nikola Tesla předvedl v Madison Square Garden vyvolalo senzaci. Jeho bezdrátové ambice ale byly mnohem větší. Nadšený profesor představoval druhákům pokrokový přístroj. Grammovo dynamo, které si nechal na Polytechnickou školu ve Štýrském Hradci v Rakousku přivézt až z Paříže, bylo vybaveno […]
Společnost Honda podepsala smlouvu o výzkumu a vývoji s japonskou kosmickou agenturou Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA) týkající se „systému oběhu obnovitelné energie“, který má dodávat elektřinu pro zachování funkčnosti životního prostoru a různých systémů lunárních vozítek. Na základě této smlouvy agentura JAXA pověří společnost Honda, aby nejprve provedla koncepční studie a poté do konce […]
Německo se opět přiblížilo k dlouhodobé ekologičtější náhradě za ruský zemní plyn a uhlí. Německá energetická společnost RWE s norskou státní energetickou firmou Equinor oznámily, že v příštích několika letech v Německu vybudují vodíkové elektrárny a velkokapacitní produktovod pro dodávku paliva, uvedla to CNN. Dohoda je součástí německé snahy do roku 2030 postupně vyřadit všechny […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz