Domů     Technika
Co by měl splňovat pracovní notebook?

komerční sdělení

Pracovní notebooky patří k těm méně náročným na trhu. Přesto v obchodě nelze sáhnout jen tak po ledajakém počítači. Aby vám pracovní notebook dobře sloužil, měl by splňovat následující parametry. .

1.     Malá hmotnost

Pracovní notebook budete většinu času stále někde brát s sebou. Velké modely vážící přes 2,5 kila proto nejsou dobrou volbou. Aby se vám po pár cestách do práce nošení počítače nezprotivilo, vybírejte notebook o hmotnosti kolem 2 kilo.

Samozřejmě že čím lehčí, tím lepší. S nejnovějšími ultrabooky se klidně dostanete i na 1 kilo.

2.     Dlouhá výdrž baterie

Naprostou nutností je maximální výdrž baterie. Počítejte s tím, že budete trávit hodiny na pracovních schůzkách. Navíc neustálé tahání nabíječky je další zátěž. U průměrných pracovních notebooků uvádějí výrobci výdrž baterie kolem 7–8 hodin.

Nadupanější ultrabooky opět nabídnou něco nadstandardního. Za ideálních podmínek by vám měly vydržet klidně 16 nebo 20 hodin. Takový luxus ale něco stojí.

3.     SSD disk

SSD disk by měl být samozřejmostí. Abyste na meetingu nečekali 15 minut, než vám počítač naběhne, koukejte alespoň po 128GB SSD.

Naopak ušetříte na paměti. Textové soubory a prezentace moc místa nezaberou.

4.     Displej tak akorát

Čím menší obrazovka, tím kompaktnější a lehčí notebook, ovšem těžší práce. Ideální střední cestou je displej o velikosti 14–15 palců.

Co se rozlišení týče, naprostým standardem je dnes Full HD. I s obyčejným HDčkem si ale při práci vystačíte. Naopak větší rozlišení by cenu notebooku zbytečně vytlačilo nahoru.

5.     Reprezentativní vzhled

V neposlední řadě nezapomínejte zohlednit to, jak notebook vypadá. Přece jen vás bude v práci určitým způsobem reprezentovat. Elegantněji působí celokovové konstrukce. Jejich výhodou je navíc větší odolnost, která se při každodenním přenášení bude hodit.

Zdroj obrázku: Foxy burrow / Shutterstock.com

Související články
Čínské technologické firmy byly do značné míry zaskočeny průlomem v oblasti generativní umělé inteligence. Byť by své zaspání rády dohnaly, státní regulace a ne zcela dobře se vyvíjející čínská ekonomika jsou jim v tom překážkou. V listopadu, rok po vydání aplikace ChatGPT, se poměrně neznámý čínský start-up dostal na první místo žebříčku, který hodnotí schopnosti […]
Génius Santini po sobě zanechal řadu architektonicky podivuhodných a nádherných staveb. Všechny jeho majestátní budovy, ale i drobné kapličky mají jedno společné – jsou plné mystických odkazů a tajemných symbolů…   Striktně geometrické tvary v geniálních dílech Jana Blažeje Santiniho-Aichela (1677–1723) často odkazují ke konkrétním číslům a mystice, nicméně žádná stavba není tolik plná symbolů jako […]
Tradiční Olomoucké tvarůžky slaví významné jubileum. V roce 1924 se v loštické tvarůžkárně roztočil první formovací stroj a odstartoval revoluci ve výrobě jediného původního českého sýra. Formovací stroj dokázal vyrobit neuvěřitelných 10 000 tvarůžků za hodinu a umožnil tak tvarůžkovou pochoutku dostat k mnohem většímu množství zákazníků. Historie výroby tvarůžků sahá až do 16.  století, […]
Už zítra začíná největší český Veletrh vědy, kde se během tří dní představí více než 100 expozic Akademie věd ČR, univerzit a inovačních firem. Vstup je zdarma. Některé stánky budou připomínat improvizované laboratoře, jiné doplní speciální exponáty. Vyzkoušíte si různé laboratorní pomůcky, laserové bludiště, písařskou dílnu, navštívíte tibetský slavnostní stan, můžete zkusit chemickou únikovou hru […]
Vezmete altermagnet, dáte ho pod rentgen, měníte polarizační filtr a pozorujete, jak materiál pohlcuje světlo. Zní to skoro jako pokus z běžné hodiny fyziky, jde však o průlomový experiment, jehož výsledkem je pozoruhodný objev fyziků z Masarykovy univerzity, Akademie věd ČR (AV ČR), Metropolitní univerzity v Ósace a University of Nottingham. Před půl rokem mezinárodní […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz