Domů     Technika
Co by měl splňovat pracovní notebook?

komerční sdělení

Pracovní notebooky patří k těm méně náročným na trhu. Přesto v obchodě nelze sáhnout jen tak po ledajakém počítači. Aby vám pracovní notebook dobře sloužil, měl by splňovat následující parametry. .

1.     Malá hmotnost

Pracovní notebook budete většinu času stále někde brát s sebou. Velké modely vážící přes 2,5 kila proto nejsou dobrou volbou. Aby se vám po pár cestách do práce nošení počítače nezprotivilo, vybírejte notebook o hmotnosti kolem 2 kilo.

Samozřejmě že čím lehčí, tím lepší. S nejnovějšími ultrabooky se klidně dostanete i na 1 kilo.

2.     Dlouhá výdrž baterie

Naprostou nutností je maximální výdrž baterie. Počítejte s tím, že budete trávit hodiny na pracovních schůzkách. Navíc neustálé tahání nabíječky je další zátěž. U průměrných pracovních notebooků uvádějí výrobci výdrž baterie kolem 7–8 hodin.

Nadupanější ultrabooky opět nabídnou něco nadstandardního. Za ideálních podmínek by vám měly vydržet klidně 16 nebo 20 hodin. Takový luxus ale něco stojí.

3.     SSD disk

SSD disk by měl být samozřejmostí. Abyste na meetingu nečekali 15 minut, než vám počítač naběhne, koukejte alespoň po 128GB SSD.

Naopak ušetříte na paměti. Textové soubory a prezentace moc místa nezaberou.

4.     Displej tak akorát

Čím menší obrazovka, tím kompaktnější a lehčí notebook, ovšem těžší práce. Ideální střední cestou je displej o velikosti 14–15 palců.

Co se rozlišení týče, naprostým standardem je dnes Full HD. I s obyčejným HDčkem si ale při práci vystačíte. Naopak větší rozlišení by cenu notebooku zbytečně vytlačilo nahoru.

5.     Reprezentativní vzhled

V neposlední řadě nezapomínejte zohlednit to, jak notebook vypadá. Přece jen vás bude v práci určitým způsobem reprezentovat. Elegantněji působí celokovové konstrukce. Jejich výhodou je navíc větší odolnost, která se při každodenním přenášení bude hodit.

Zdroj obrázku: Foxy burrow / Shutterstock.com

Související články
Americká kosmická agentura NASA využije vodíkové vozidlo Toyota Lunar Cruiser pro svou nadcházejí pilotovanou misi na Měsíc. Šestikolové vozítko pro jízdu po povrchu umožní vědcům ještě detailnější průzkum zemské družice. Zapojení lunárního křižníku je jedním z hlavních bodů dohody o spolupráci, kterou NASA uzavřela s Japonskou agenturou pro výzkum vesmíru JAXA. Projekt stavby lunárního křižníku […]
Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) ukončil vývoj vozítka VIPER. Jeho úkolem mělo být pátrání po vodě či dalších zdrojích na Měsíci. Jako důvod uvedla rostoucí náklady, odkládání startu, ale také možné ohrožení dalších projektů Původně měl VIPER započít svou misi k Měsíci už na sklonku minulého roku. Nakonec však NASA požádala o odložení […]
Na dně moře u japonského pobřeží bylo objeveno gigantické naleziště klíčových prvků pro výrobu baterií do elektromobilů, ložisko niklu a kobaltu. První vrty u ostrova Minami-Torišima budou zahájeny příští rok. Využívání ložiska v průmyslovém měřítku má být zahájeno v roce 2026. Podle nadace The Nippon Foundation, která v posledních měsících zkoumala mořské dno u ostrova […]
Filmový průmysl se neustále vyvíjí a nové technologie mu umožňují vytvářet stále realističtější a poutavější zážitky pro diváky. Jaké nejmodernější technologie se v současné době používají ve filmech k tomu, aby zmátly smysly diváků? Technologií, která posouvá současný filmový průmysl neuvěřitelným způsobem vpřed, jsou tak zvané počítačově generované obrazy neboli computer generated imagery (CGI). Jedná […]
Svět se mění… Elektrifikuje se Severní Amerika, Evropa i Čína. Musejí. Statisíce vědců ze všech koutů planety přicházejí se znepokojivými čísly. Jenže v blízké budoucnosti nebude nutné bojovat jen s růstem CO2 v ovzduší, zároveň se budeme potýkat s nedostatkem lithia, potřebným pro výrobu baterií do elektromobilů. Do roku 2040 podle analýzy Benchmark Minerals Intelligence […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz