Domů     Zajímavosti
Kde najdete to nejlepší parkování na letišti Vídeň

komerční sdělení

Letiště Vídeň každoročně navštíví miliony cestujících, jelikož poskytuje skvělé letecké spojení nejen do Evropy, ale i zámoří. Blízkost České republiky z něj také činí komfortní dopravní uzel. Mnozí řidiči, využívající výhodu krátké vzdálenosti, před odjezdem na dovolenou či služební cestu hledají možnosti, jak zaparkovat přímo na letišti či v bezprostřední blízkosti. My jsme to prověřili za vás a co jsme zjistili, to už naleznete v našem článku.

Parkování přímo na letišti: komfortní, ale finančně náročnější

Letiště Vídeň nabízí asi 22 000 parkovacích míst, rozdělených do jednotlivých zón – Zóna Odlety (maximální doba parkování zdarma – 10 minut), K3 (krátkodobý parking v zóně Přílety), P3, P4 a PC. V zóně K3 vás například 1 hodina čekání na přílet vyjde 5€.

Pokud upřednostňujete levnější parkování, zaměřte se na parkovací domy P3 či P4, nejlevnější možností je PC.

Ze všech těchto parkovišť vedou přímo do odletové haly kryté chodníky, případně je k dispozici možnost využít k přechodu i suterén letiště. Stále více cestujících se aktuálně zaměřuje na tento způsob parkování, protože je komfortní a hlavně rychlý, nemusíte čekat na transfer či volat řidiče.

Také nemusíte ani počítat s časovou rezervou před příjezdem na letiště. Nevýhodou je vyšší cena. Co ale dělat, pokud upřednostníte komfortní řešení za rozumnou cenu?

Parkování v okolí letiště: hlídané a cenově výhodnější

Pokud upřednostňujete cenově výhodnější řešení a nevadí vám investice pár minut navíc z vašeho času, v okolí letiště naleznete další parkoviště. Doporučujeme podívat se na dvě alternativy – Parktiger a Car Park Life Hotel.

Parktiger

Parkoviště se nachází v blízkosti Schwechatu, je otevřeno non-stop a pro transfer do terminálu vídeňského letiště můžete využít taxi nebo vlak. Parkoviště nenabízí shuttle, ani transfer, jelikož vlakem vám to zabere 6 minut a taxíkem 8 minut cesty.

Pokud se rozhodnete pro vlak, stanice je 5 minut chůze pěšky z parkoviště a vlaky jezdí každých 30 minut od 04:36 až do 00:06.

Pokud je vám komfortnější taxi, při rezervaci obdržíte kontakt na partnerskou taxi službu s fixní sazbou. Při cestě na letiště vás řidič počká na parkovišti, při cestě z letiště přímo v příletové hale.

Car Park Life Hotel

Komfortním a bezpečným řešením je i 10 minut cesty vzdálený Life Hotel a hlídané, oplocené parkoviště s pravidelnou ostrahou. Shuttle transfer je k dispozici 24 hodin denně, přímo do žádaného terminálu – mezi 3:00 – 19:00 každých 40 minut, mezi 19:00 – 3:00 na individuální bázi po dohodě s recepcí.

Nevýhodou je však maximální povolený rozměr vozidla (délka 6m, šířka 2,3m, výška 4,70m).

Jak pohodlně zaparkovat a přitom ušetřit?

Pandemie změnila svět, ale zvýšila i ceny parkovného. Chcete-li ušetřit něco z rodinného rozpočtu, zkuste:

Rezervovat parking v předstihu – sazby jsou totiž mnohem nižší než při last minute rezervaci parkingu. Máte už dovolenou na příští léto? Určitě se už podívejte i po parkingu, dokážete ušetřit opravdu vysokou sumu.

Porovnávače parkovného – stránky, jejichž hlavní prioritou je porovnávání možností parkování na letišti. Velmi často mají mnohem nižší ceny a exkluzivní nabídky.

ParkVia například nabízí službu Best Price Guarantee – garance nejnižší ceny, se kterou nikdy nezaplatíte víc, než byste platili přímo provozovateli parkoviště.

Šikovným a informovaným patří svět. Platí to nejen obecně, ale také při výběru parkování na letišti Vídeň. Vždyť za ušetřené finance si můžete dopřát něco pro sebe nebo potěšit blízké a zabít tak dvě mouchy jednou ranou. Hodně štěstí při výběru parkování, přátelé!

reklama
Související články
Máte dobré srdce? Zcela souhlasím. Máte bohatou slovní zásobu? Zcela souhlasím. Porozumíte rychle věcem? Zcela souhlasím. Jste plný nápadů? Tady jen spíše souhlasím. Věřili jste mi to? A pokud ne, myslíte, že jsem lhal vám, nebo obelhával sám sebe? A jak takovou lež odhalit? Jak fungují ony pověstné „lži skóry“? Některé lidské sklony mohou v dotaznících […]
Patří k nejfotogeničtějším pokrmům současnosti. Sushi a poké bowly na fotkách opravdu vypadají skvěle, nicméně ve výsledku to nejvíc ocení tělo. Tedy alespoň za předpokladu, že se vydáte do podniků, které havajskou/japonskou specialitu umí připravit. Základní ingrediencí obou „exotických“ kuchyní je totiž čerstvost, a k tomu pestrost (chutí) a barevnost. Až pak se počítají nutriční hodnoty… […]
Vyplatí se pracovat už na střední škole? Mezi mladými Evropany je to běžná praxe, v Česku rarita. Podle vzdělávací organizace Junior Achievement Czech (JA Czech) je mnohdy přínosnější být aktivní ve studentských programech, účastnit se soutěží nebo se pustit do vlastního projektu. Je k tomu ale potřeba flexibilita, kterou nabízí nová střední škola VICTORIA HIGH […]
Biologicky nerozložitelná, znečišťující přírodu, s obsahem chemikálií potenciálně ohrožujících lidské zdraví. Řeč není o plastových brčkách, jak by se mohlo zdát. Takové závěry si dle poslední studie vysloužily jejich „ekologičtější“ alternativy. Studie oborníků z Antverpské univerzity, publikovaná v létě 2023 na stránkách časopisu Food Additives and Contaminants, se zaměřila na brčka vyrobená z papíru, bambusu, skla, nerezové oceli a plastu […]
V prestižní soutěži The Global Undergraduate Awards 2023, které se přezdívá Nobelova cena pro juniory, byla mezi vítězi v kategorii matematiky a fyziky Dominika Burešová, studentka Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Se svou bakalářskou prací uspěla v konkurenci více než 2800 dalších studentů a studentek z 409 světových univerzit. V oborech, které se vyučují na […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz