Domů     Zajímavosti
Kde najdete to nejlepší parkování na letišti Vídeň
Martin Macourek
od Martin Macourek 10.11.2022

komerční sdělení

Letiště Vídeň každoročně navštíví miliony cestujících, jelikož poskytuje skvělé letecké spojení nejen do Evropy, ale i zámoří. Blízkost České republiky z něj také činí komfortní dopravní uzel. Mnozí řidiči, využívající výhodu krátké vzdálenosti, před odjezdem na dovolenou či služební cestu hledají možnosti, jak zaparkovat přímo na letišti či v bezprostřední blízkosti. My jsme to prověřili za vás a co jsme zjistili, to už naleznete v našem článku.

Parkování přímo na letišti: komfortní, ale finančně náročnější

Letiště Vídeň nabízí asi 22 000 parkovacích míst, rozdělených do jednotlivých zón – Zóna Odlety (maximální doba parkování zdarma – 10 minut), K3 (krátkodobý parking v zóně Přílety), P3, P4 a PC. V zóně K3 vás například 1 hodina čekání na přílet vyjde 5€.

Pokud upřednostňujete levnější parkování, zaměřte se na parkovací domy P3 či P4, nejlevnější možností je PC.

Ze všech těchto parkovišť vedou přímo do odletové haly kryté chodníky, případně je k dispozici možnost využít k přechodu i suterén letiště. Stále více cestujících se aktuálně zaměřuje na tento způsob parkování, protože je komfortní a hlavně rychlý, nemusíte čekat na transfer či volat řidiče.

reklama

Také nemusíte ani počítat s časovou rezervou před příjezdem na letiště. Nevýhodou je vyšší cena. Co ale dělat, pokud upřednostníte komfortní řešení za rozumnou cenu?

Parkování v okolí letiště: hlídané a cenově výhodnější

Pokud upřednostňujete cenově výhodnější řešení a nevadí vám investice pár minut navíc z vašeho času, v okolí letiště naleznete další parkoviště. Doporučujeme podívat se na dvě alternativy – Parktiger a Car Park Life Hotel.

Parktiger

Parkoviště se nachází v blízkosti Schwechatu, je otevřeno non-stop a pro transfer do terminálu vídeňského letiště můžete využít taxi nebo vlak. Parkoviště nenabízí shuttle, ani transfer, jelikož vlakem vám to zabere 6 minut a taxíkem 8 minut cesty.

reklama

Pokud se rozhodnete pro vlak, stanice je 5 minut chůze pěšky z parkoviště a vlaky jezdí každých 30 minut od 04:36 až do 00:06.

Pokud je vám komfortnější taxi, při rezervaci obdržíte kontakt na partnerskou taxi službu s fixní sazbou. Při cestě na letiště vás řidič počká na parkovišti, při cestě z letiště přímo v příletové hale.

Car Park Life Hotel

Komfortním a bezpečným řešením je i 10 minut cesty vzdálený Life Hotel a hlídané, oplocené parkoviště s pravidelnou ostrahou. Shuttle transfer je k dispozici 24 hodin denně, přímo do žádaného terminálu – mezi 3:00 – 19:00 každých 40 minut, mezi 19:00 – 3:00 na individuální bázi po dohodě s recepcí.

Nevýhodou je však maximální povolený rozměr vozidla (délka 6m, šířka 2,3m, výška 4,70m).

Jak pohodlně zaparkovat a přitom ušetřit?

Pandemie změnila svět, ale zvýšila i ceny parkovného. Chcete-li ušetřit něco z rodinného rozpočtu, zkuste:

reklama

Rezervovat parking v předstihu – sazby jsou totiž mnohem nižší než při last minute rezervaci parkingu. Máte už dovolenou na příští léto? Určitě se už podívejte i po parkingu, dokážete ušetřit opravdu vysokou sumu.

Porovnávače parkovného – stránky, jejichž hlavní prioritou je porovnávání možností parkování na letišti. Velmi často mají mnohem nižší ceny a exkluzivní nabídky.

ParkVia například nabízí službu Best Price Guarantee – garance nejnižší ceny, se kterou nikdy nezaplatíte víc, než byste platili přímo provozovateli parkoviště.

Šikovným a informovaným patří svět. Platí to nejen obecně, ale také při výběru parkování na letišti Vídeň. Vždyť za ušetřené finance si můžete dopřát něco pro sebe nebo potěšit blízké a zabít tak dvě mouchy jednou ranou. Hodně štěstí při výběru parkování, přátelé!

reklama
Související články
Prokrastinace představuje fenomén odkládání plnění povinností a úkolů. Místo toho se člověk raději věnuje nedůležité činnosti, nebo přímo nicnedělání. Rozhodně si však při ní neodpočinete, nestojí za ní ale ani lenost. Co ji způsobuje a jak s ní zatočit? Podle odborníků je prokrastinace výrazná a chronická tendence odkládat plnění povinností a úkolů, zejména těch náročných a […]
Večeře v rodinném kruhu jsou příjemným zakončením dne, příležitost se uvolnit a popovídat si se svými blízkými. I když je Češi milují, každý den si je dopřává jen 9 % rodin. Alespoň třikrát týdně pak 60 % rodin. Společné večeře přitom přinášejí spoustu výhod, včetně zdravotních. Třeba… Nejnovější průzkum uskutečněný v září tohoto roku American Heart Association, […]
Na tuto otázku mohou pomoci odpovědět lidé, kteří přežili válku v Jugoslávii! Výzkumníci centra CEITEC Masarykovy univerzity hledají dobrovolníky pro mezinárodně uznávanou studii… Stres je přirozenou reakcí organismu na vnímané hrozby nebo problémy. Vyvolává v našem těle řadu fyziologických změn, včetně uvolňování stresových hormonů, jako je kortizol a adrenalin. Zatímco krátkodobý stres může být pro […]
Až se astronauti poprvé po více než 50 letech vrátí na Měsíc v rámci mise NASA Artemis III, budou mít na sobě skafandr nové generace. Lepší, flexibilnější, odolnější, pohodlnější. Pokročilý speciální oblek zajistí, že astronauti budou vybaveni vysoce výkonným a robustním vybavením a že se do něj vejde mnoho typů lidských postav. Nový skafandr Axiom […]
Neodvratitelná je sudba vysychajícího Aralského jezera. Z kdysi obří vodní plochy zůstal jen malý pozůstatek na kazašské straně hranice. Zcela stejný osud však hrozí i dalším jezerům – mezi nimi i Urmijskému jezeru v Íránu, které bývalo největším jezerem na Blízkém východě. Voda v bezodtokém jezeře, které mělo dříve rozlohu 5000 km2 jako Ústecký kraj, ubývá nepřetržitě od […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz