Domů     Medicína
Proč je ideální volbou transplantace vlasů na podzim?

komerční sdělení

Už déle uvažujete o transplantaci vlasů, ale neumíte se rozhodnout, které období je nejvhodnější pro zákrok a následnou regeneraci? Níže uvádíme komplexní obraz o tom, proč je podzimní období nejideálnější pro transplantaci vlasů..

Transplantace vlasů je jediným odborným zákrokem, který může poskytnout trvalé definitivní řešení plešatosti, která pacientovi často způsobuje nejen estetické, ale také vážné psychické problémy.

Klinika PHAEYDE má dlouholeté zkušenosti v oblasti transplantace vlasů. Na klinice pracují zkušení specialisté, kteří používají nejmodernější techniky s nejvyšší úrovní hygieny.

Metody transplantace vlasů na klinice PHAEYDE

Na klinice pro transplantaci vlasů PHAEYDE používáme nejmodernější metody pro transplantaci vlasů. Podstatou transplantace vlasů je, že se folikulární jednotky – také známé jako štěpy, odeberou a poté se implantují do oblasti s nedostatkem vlasů.

Štěpy sestávají z vlasového vlákna, vlasové cibulky a části tkáně kolem něj, které může být nervového, cévního, svalového nebo tukového původu.

Tento zákrok se považuje za nejmodernější chirurgický zákrok. Oproti starším technikám je velkou výhodou, že na povrchu kůže nevznikají žádné jizvy, čímž se výrazně zkrátí proces hojení a nezůstávají žádné trvalé stopy po transplantaci vlasů.

Při metodě, kterou nazýváme FUE (Follicular Unit Extraction) se skupiny vlasů (štěpy) vyřežou kolem dokola s dutou jehlou o průměru 1,0 – 1,2 mm. Doktor poté vytvoří pomocí mikro řezu otvor do pokožky hlavy v cílové oblasti, do kterého implantuje štěp.

Cílová oblast je část hlavy, kde nastalo řídnutí vlasů či plešatění. Štěpy jsou vlasové jednotky, které mohou obsahovat 2-3 ba dokonce v ojedinělých případech až 4-5 vlasů.

Metoda S.H.E (Single Hair Extraction) vyvinutá klinikou PHAEYDE je nejmodernější technika pro transplantaci vlasů. Vyvinula se z metody FUE. Díky mikrotenké duté jehle o průměru 0,5 – 0,8 mm, stopy po zákroku zmizí asi za týden, maximálně ale za 10 dní, stejně jako stopy po menších vpicích jehlou.

Nevznikají žádné velké řezy a proto ani jizvy. Stehy nejsou zapotřebí. Největší výhodou této techniky je, že díky extrémně tenké precizní duté jehle se štěpy v dárcovské oblasti nepoškodí a pro dosažení co nejpřirozenějšího výsledku mohou být vlasové folikuly vsazeny mimořádně hustě.

Proč by se transplantace vlasů měla provádět na podzim?

4 týdny po zákroku se důrazně doporučuje chránit pokožku hlavy před silným přímým slunečním zářením. To vyžaduje v létě mnohem více pozornosti a může vám to i pořádně ztížit dovolenou. Nedoporučuje se trávit venku více než 20 minut na silném slunci. Kšiltovkou si můžete chránit hlavu před sluncem až po týdnu.

Na podzim však již pacient není vystaven silnému slunečnímu záření a UV hodnota není vysoká, proto tomu po transplantaci vlasů není třeba věnovat speciální pozornost.

Pokrývku hlavy můžete začít nosit nejdříve týden po transplantaci vlasů, ale nejlépe tak, aby se nedotýkala implantované oblasti. Naštěstí v přechodném období podzimu je zřídka nutné nosit čepici denně.

Právě proto je toto období nejideálnější. Pokožka hlavy se může větrat a tím se podpoří proces regenerace.

Máte-li další dotazy týkající se transplantace vlasů nebo ohledně termínu zákroku, kontaktujte nás a přijďte na osobní konzultaci spojenou s vyšetřením vlasů.

Vysoce kvalitní transplantace vlasů v roce 2022 pouze na klinice PHAEYDE!

Související články
Výzkumný tým Pavla Plevky z institutu CEITEC Masarykovy univerzity popsal strukturu a replikační cyklus bakteriofága, který si dokáže bez problémů poradit s bakterií, proti níž přestávají působit existující antibiotika. Je to obrovská naděje pro lidi s oslabenou imunitou nebo chronickým onemocněním, jimž hrozí vážné infekce. Bakteriofágy jsou viry, které se množí v bakteriálních buňkách. Když […]
Lidé žijící ve městě či blízko civilizované oblasti jsou pod vlivem mnoha druhů záření, ať už se jedná o rádiové vlny, ultrafialové záření ze Slunce, infračervené záření či vysokofrekvenční záření. Poslední jmenované využívají ke své funkci mobilní telefony, stejně jako televize či mikrovlnné trouby. Ohrožují tyto vlny lidské zdraví? Lidské tělo tato různá záření v […]
Některým žralokům se nový chrup obnoví každých několik týdnů, krokodýli mohou během svého života vystřídat i tisíc zubů. Člověk má nárok na jediný reparát, pak nezbývá než se smířit s mezerou, implantátem nebo můstkem. Do pár let by ale mohla přibýt další možnost – po aplikaci injekce počkat, až nový zub opět doroste. Nějakou formou bezzubosti […]
Záhadný virus, označovaný jako „lenochodí horečka“ byl kdysi omezen jen na Amazonii, nyní se však, poté co prošel genetickými změnami, díky kterým je silnější, šíří po celé Americe a první případy se objevily už i v Evropě. Máme se bát? Virus oropouche (čti oropuče), jak se odborně nazývá, byl až donedávna relativně neznámým, výskyt se […]
Lidský mozek, více než jakýkoliv jiný orgán, odlišuje náš druh od ostatních. Během posledních přibližně sedmi milionů let se jeho velikost a složitost výrazně zvýšila, což nám umožnilo používat jazyk, plánovat budoucnost a také spolupracovat. Podle čerstvé studie však naše rozvinuté mozky mají jednu nevýhodu. Oblasti, které se během lidské evoluce rozšířily nejvíce, se zároveň […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz