Domů     Medicína
Proč je ideální volbou transplantace vlasů na podzim?
Martin Macourek
od Martin Macourek 9.11.2022

komerční sdělení

Už déle uvažujete o transplantaci vlasů, ale neumíte se rozhodnout, které období je nejvhodnější pro zákrok a následnou regeneraci? Níže uvádíme komplexní obraz o tom, proč je podzimní období nejideálnější pro transplantaci vlasů..

Transplantace vlasů je jediným odborným zákrokem, který může poskytnout trvalé definitivní řešení plešatosti, která pacientovi často způsobuje nejen estetické, ale také vážné psychické problémy.

Klinika PHAEYDE má dlouholeté zkušenosti v oblasti transplantace vlasů. Na klinice pracují zkušení specialisté, kteří používají nejmodernější techniky s nejvyšší úrovní hygieny.

Metody transplantace vlasů na klinice PHAEYDE

Na klinice pro transplantaci vlasů PHAEYDE používáme nejmodernější metody pro transplantaci vlasů. Podstatou transplantace vlasů je, že se folikulární jednotky – také známé jako štěpy, odeberou a poté se implantují do oblasti s nedostatkem vlasů.

reklama

Štěpy sestávají z vlasového vlákna, vlasové cibulky a části tkáně kolem něj, které může být nervového, cévního, svalového nebo tukového původu.

Tento zákrok se považuje za nejmodernější chirurgický zákrok. Oproti starším technikám je velkou výhodou, že na povrchu kůže nevznikají žádné jizvy, čímž se výrazně zkrátí proces hojení a nezůstávají žádné trvalé stopy po transplantaci vlasů.

Při metodě, kterou nazýváme FUE (Follicular Unit Extraction) se skupiny vlasů (štěpy) vyřežou kolem dokola s dutou jehlou o průměru 1,0 – 1,2 mm. Doktor poté vytvoří pomocí mikro řezu otvor do pokožky hlavy v cílové oblasti, do kterého implantuje štěp.

Cílová oblast je část hlavy, kde nastalo řídnutí vlasů či plešatění. Štěpy jsou vlasové jednotky, které mohou obsahovat 2-3 ba dokonce v ojedinělých případech až 4-5 vlasů.

reklama

Metoda S.H.E (Single Hair Extraction) vyvinutá klinikou PHAEYDE je nejmodernější technika pro transplantaci vlasů. Vyvinula se z metody FUE. Díky mikrotenké duté jehle o průměru 0,5 – 0,8 mm, stopy po zákroku zmizí asi za týden, maximálně ale za 10 dní, stejně jako stopy po menších vpicích jehlou.

Nevznikají žádné velké řezy a proto ani jizvy. Stehy nejsou zapotřebí. Největší výhodou této techniky je, že díky extrémně tenké precizní duté jehle se štěpy v dárcovské oblasti nepoškodí a pro dosažení co nejpřirozenějšího výsledku mohou být vlasové folikuly vsazeny mimořádně hustě.

Proč by se transplantace vlasů měla provádět na podzim?

4 týdny po zákroku se důrazně doporučuje chránit pokožku hlavy před silným přímým slunečním zářením. To vyžaduje v létě mnohem více pozornosti a může vám to i pořádně ztížit dovolenou. Nedoporučuje se trávit venku více než 20 minut na silném slunci. Kšiltovkou si můžete chránit hlavu před sluncem až po týdnu.

reklama

Na podzim však již pacient není vystaven silnému slunečnímu záření a UV hodnota není vysoká, proto tomu po transplantaci vlasů není třeba věnovat speciální pozornost.

Pokrývku hlavy můžete začít nosit nejdříve týden po transplantaci vlasů, ale nejlépe tak, aby se nedotýkala implantované oblasti. Naštěstí v přechodném období podzimu je zřídka nutné nosit čepici denně.

Právě proto je toto období nejideálnější. Pokožka hlavy se může větrat a tím se podpoří proces regenerace.

Máte-li další dotazy týkající se transplantace vlasů nebo ohledně termínu zákroku, kontaktujte nás a přijďte na osobní konzultaci spojenou s vyšetřením vlasů.

Vysoce kvalitní transplantace vlasů v roce 2022 pouze na klinice PHAEYDE!

reklama
Související články
Coby potomci Adama a Evy jsme byli „naprogramováni“ k tomu, abychom se milovali a množili. Proto každý rok přijde na svět 140 milionů dětí, 500 000 z nich však s pomocí umělého oplodnění. V posledních letech totiž vitalita mužských spermií klesá. Avšak Češi našli lék… Měří zhruba 0,05 mm a pouhým okem jsou neviditelné. I […]
Do žebříčku 50 nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední a jihovýchodní Evropě se probojovalo 13 českých společností. Ve 23. ročníku soutěže Deloitte Technology Fast 50 CE získaly prestižní ocenění CE Tech Rocketship české firmy LutherOne a CYRKL, ale vůbec nejlepší a nejrychleji rostoucí tech firmou je opět FTMO. Nejrychleji rostoucí technologickou firmou ve střední Evropě […]
Ve světě je moc bolesti. Jak by ji mohlo být o něco míň, to představili odborníci z FN Motol. Jde o neuromodulační metody léčby určené k tlumení nebo odstranění silných, jinak nezvládnutelných bolestí. Chronická bolest je syndrom. Toto onemocnění pacienty sužuje nejen po tělesné, ale i psychické stránce. Ale farmakologická, psychoterapeutická či rehabilitační pohybová terapie […]
Proces stárnutí začíná již v momentě našeho narození. Každý den je v lidském těle nahrazeno 330 miliard buněk. Jejich životní cyklus šlape jako hodinky, a nikdy se nemění. Je ale možné tyto základní stavební kameny přimět k pomalejšímu odchodu do penze? Jedno známé rčení praví, že „ženy stárnou otřesně, zatímco na mužích to vůbec není […]
Rh faktor je něco jako poslední dílek krevní skládačky. Právě díky němu je možné určit, zda je krev dvou jedinců po „smíchání a protřepání“ kompatibilní. Ačkoli dnes se bez jeho znalosti medicína neobejde, jeho význam vědcům dlouhá léta unikal. První zmínky o oběhu krve přitom medicína zaznamenala už v roce 1603. Britský lékař William Harvey […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz