Domů     Zajímavosti
Jak zařídit moderní dětský pokoj, který poroste s vaším miminkem?
Martin Macourek
od Martin Macourek 5.2.2022

komerční sdělení

Většina rodičů se na zařizování pokojíčku pro svou drobotinu nesmírně těší. Někdo připravuje pokoj ještě před jeho příchodem, v jiných rodinách se řeší až po narození miminka. Ať už patříte do kterékoli kategorie, máme pro vás tipy, jak zařídit pokoj nejen prakticky, ale také stylově a podle nejnovějších trendů.

Přebalovací pult či komoda?

Až s vlastní zkušeností zjistíme, které vybavení pro miminko skutečně využijeme a co jsme pořizovali zbytečně. Tato doporučení se velmi těžko generalizují a nelze sepsat univerzální seznam pro všechny.

reklama

Mezi vybavení, které rodičům ale jednoznačně usnadní práci, patří přebalovací pult.

Jednou z možností je vybrat si dřevěný přebalovací pult. Ten vám poskytne dostatek prostoru k přebalení miminka a obvykle má i poličky, na které si můžete položit plenky či krémy, které chcete mít po ruce, aniž byste museli miminko nechat bez dozoru.

Pokud chcete ale myslet o krok napřed a přebalovací pult využít i v době, kdy už budete mít batole bez plenek, je lepší pořídit přebalovací pult na komodu nebo přímo komodu s pultem. Jejich výhoda spočívá v tom, že až vám dítko odroste z plenek, přebalovací pult jen sundáte a komodu můžete využívat jako skříňku na oblečení a hračky.

Máte v plánu komodu přesouvat? Sázkou na jistotu je komoda na kolečkách, které manipulaci usnadní.

Dětská postýlka jako místo k odpočinku a snění

Výběr postýlky pro miminko patří mezi jeden z těch těžších úkolů.

reklama

Je dobré si předem promyslet, co vše si přejete, aby postýlka pro miminko splňovala. Chcete postýlku, která vám vydrží až do předškolního věku, nebo naopak toužíte po designovce i za cenu toho, že ji budete muset vyměnit za klasickou postel mnohem dřív?

Z praktického pohledu je ideální investovat do postýlky s nastavitelnou výškou roštu a vyjímatelnými příčkami nebo celou sundávací bočnicí. Matraci lze dát do roviny s vaší postelí a se sundanou stěnou postýlku snadno přirazíte k lůžku. Tento typ postýlky vaše dítko využije klidně až do předškolního věku.

Mezi stálice bez ohledu na to, jak moc se mění trendy, stále patří postýlky ze dřeva. Dřevěná postýlka zkrátka vypadá nadčasově, materiál vydrží celé generace a když vás omrzí barva, jednoduše ji natřete na jiný odstín.

Úložné boxy – trendy řešení, jak zatočit s nepořádkem

Kromě komody na přebalování a postýlky v dětském pokojíčku oceníte další úložné prostory. Miminko bude potřebovat prostor na hračky, knížky, ale i oblečení. Myslete na to, že dítě do předškolního věku bude pokoj využívat především na hraní. Je tedy zbytečné zastavět plochu skříněmi nebo obrovským stolem.

reklama

Moderním řešením jsou různé úložné boxy. Existují v dřevěném provedení, v různých plastových variantách nebo jako látkové koše. Skvěle se v nich schovají hračky a dítě se snadno obslouží samo. Výhodou dřevěných bedýnek je to, že z nich můžete snadno sestavit skříňku, knihovnu či je využít jako květináče a odkládací stolky.

Smysluplné hračky pro děti jako základ

Děti ke svému rozvoji nepotřebují  velké množství hraček, paradoxně u nich přemíra podnětů naopak způsobuje roztěkanost a to, že si pak hraček často neváží. Je dobré vybírat hračky, které dítěti pomohou rozvíjet motorické či logické schopnosti a kromě zábavy je budou také stimulovat a učit.

Veliký boom zažívají dřevěné hračky.

Svou oblibu si získaly nejen díky tomu, že v dětském pokoji vypadají krásně, ale také proto, že dřevo jako přírodní materiál tolik nezatěžuje životní prostředí. Hračky od kvalitních výrobců jsou bezpečné, neobsahují ftaláty či jiné škodliviny.

A jejich schopnost přežít neohrabanost dětských ručiček zajistí, že si s nimi mohou hrát i další generace.

reklama
Související články
Rod obojživelníků Atelopus, jehož zástupcům se v našich zemích někdy říká pralesničky, zastřešuje více než 100 druhů, které se vyskytují zejména ve Střední a Jižní Americe. Tyto malé, pestře zbarvené žabky jsou většinou prudce jedovaté a jejich jed používali místní domorodci do otrávených šipek. V 80. letech minulého století však tyto žabky zdecimovala parazitická houba Batrachochytrium […]
Biologická rozmanitost na celém světě dramatický klesá a mnoha druhům hrozí vyhynutí. Která společenstva přežijí? Ta, kde je velké množství rozmanitých druhů, nebo ta, kde jeden druh převládne? A vydrží déle druh, v němž jsou všichni jedinci stejní, nebo v němž se naopak odlišují? „Abychom vymírání druhů mohli zabránit, musíme tyto souvislosti znát,“ říká Jan […]
Vůle komunistických pohlavárů v Číně poroučí nejen větru, dešti, ale také i posmrtnému životu. Legislativní norma opravňuje stát rozhodovat o tom, kdo a zda může být novým převtělením dalajlámy. O jeho uznání pak musí buddhistické chrámy žádat v oficiálním reinkarnačním formuláři. Absurdní komedie? Ani ne… Linie spirituálních a později i politických vůdců Tibetu se ustanovila v 16. století, […]
Pocit „již viděného“ prožil alespoň jednou každý z nás. Zatímco mezi laickou veřejností vzbuzuje tento fenomén více otázek než odpovědí, čeští vědci možná našli k záhadě klíč Zatímco parapsychologové věří, že déjà vu souvisí se zážitky z našich minulých životů nebo s nadpřirozenými schopnostmi, odborná veřejnost stále zůstává u holých faktů a výzkumu. Ta (ne)dominantní […]
Společnost Honda podepsala smlouvu o výzkumu a vývoji s japonskou kosmickou agenturou Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA) týkající se „systému oběhu obnovitelné energie“, který má dodávat elektřinu pro zachování funkčnosti životního prostoru a různých systémů lunárních vozítek. Na základě této smlouvy agentura JAXA pověří společnost Honda, aby nejprve provedla koncepční studie a poté do konce […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz