Domů     Zajímavosti
Jak zařídit moderní dětský pokoj, který poroste s vaším miminkem?

komerční sdělení

Většina rodičů se na zařizování pokojíčku pro svou drobotinu nesmírně těší. Někdo připravuje pokoj ještě před jeho příchodem, v jiných rodinách se řeší až po narození miminka. Ať už patříte do kterékoli kategorie, máme pro vás tipy, jak zařídit pokoj nejen prakticky, ale také stylově a podle nejnovějších trendů.

Přebalovací pult či komoda?

Až s vlastní zkušeností zjistíme, které vybavení pro miminko skutečně využijeme a co jsme pořizovali zbytečně. Tato doporučení se velmi těžko generalizují a nelze sepsat univerzální seznam pro všechny.

Mezi vybavení, které rodičům ale jednoznačně usnadní práci, patří přebalovací pult.

Jednou z možností je vybrat si dřevěný přebalovací pult. Ten vám poskytne dostatek prostoru k přebalení miminka a obvykle má i poličky, na které si můžete položit plenky či krémy, které chcete mít po ruce, aniž byste museli miminko nechat bez dozoru.

Pokud chcete ale myslet o krok napřed a přebalovací pult využít i v době, kdy už budete mít batole bez plenek, je lepší pořídit přebalovací pult na komodu nebo přímo komodu s pultem. Jejich výhoda spočívá v tom, že až vám dítko odroste z plenek, přebalovací pult jen sundáte a komodu můžete využívat jako skříňku na oblečení a hračky.

Máte v plánu komodu přesouvat? Sázkou na jistotu je komoda na kolečkách, které manipulaci usnadní.

Dětská postýlka jako místo k odpočinku a snění

Výběr postýlky pro miminko patří mezi jeden z těch těžších úkolů.

Je dobré si předem promyslet, co vše si přejete, aby postýlka pro miminko splňovala. Chcete postýlku, která vám vydrží až do předškolního věku, nebo naopak toužíte po designovce i za cenu toho, že ji budete muset vyměnit za klasickou postel mnohem dřív?

Z praktického pohledu je ideální investovat do postýlky s nastavitelnou výškou roštu a vyjímatelnými příčkami nebo celou sundávací bočnicí. Matraci lze dát do roviny s vaší postelí a se sundanou stěnou postýlku snadno přirazíte k lůžku. Tento typ postýlky vaše dítko využije klidně až do předškolního věku.

Mezi stálice bez ohledu na to, jak moc se mění trendy, stále patří postýlky ze dřeva. Dřevěná postýlka zkrátka vypadá nadčasově, materiál vydrží celé generace a když vás omrzí barva, jednoduše ji natřete na jiný odstín.

Úložné boxy – trendy řešení, jak zatočit s nepořádkem

Kromě komody na přebalování a postýlky v dětském pokojíčku oceníte další úložné prostory. Miminko bude potřebovat prostor na hračky, knížky, ale i oblečení. Myslete na to, že dítě do předškolního věku bude pokoj využívat především na hraní. Je tedy zbytečné zastavět plochu skříněmi nebo obrovským stolem.

Moderním řešením jsou různé úložné boxy. Existují v dřevěném provedení, v různých plastových variantách nebo jako látkové koše. Skvěle se v nich schovají hračky a dítě se snadno obslouží samo. Výhodou dřevěných bedýnek je to, že z nich můžete snadno sestavit skříňku, knihovnu či je využít jako květináče a odkládací stolky.

Smysluplné hračky pro děti jako základ

Děti ke svému rozvoji nepotřebují  velké množství hraček, paradoxně u nich přemíra podnětů naopak způsobuje roztěkanost a to, že si pak hraček často neváží. Je dobré vybírat hračky, které dítěti pomohou rozvíjet motorické či logické schopnosti a kromě zábavy je budou také stimulovat a učit.

Veliký boom zažívají dřevěné hračky.

Svou oblibu si získaly nejen díky tomu, že v dětském pokoji vypadají krásně, ale také proto, že dřevo jako přírodní materiál tolik nezatěžuje životní prostředí. Hračky od kvalitních výrobců jsou bezpečné, neobsahují ftaláty či jiné škodliviny.

A jejich schopnost přežít neohrabanost dětských ručiček zajistí, že si s nimi mohou hrát i další generace.

reklama
Související články
Procházka v lese, spojená se sběrem hub nebo lesního ovoce, je příjemná záležitost. Ale na různých místech světa můžete narazit také na takzvané potravinové lesy, které sice les připomínají, ale plní jiný účel Jde hlavně o pomoc lidem, kteří mají problémy se zásobováním potravinami. Například v USA existuje více než 6500 venkovských a městských oblastí, […]
Bylo to právě (tepelně zpracované) maso, které nasměrovalo člověka na jinou vývojovou linii oproti jiných hominidům (lidoopům). Tisíce staletí zažitá tradice, že maso pochází výhradně ze zvířat, už ale neplatí. Je tu nový druh – maso laboratorní. Letošní rok mohou Američané označit za zlomový. Po Singapuru se totiž západní velmoc stala druhou na světě, která […]
Hlavním tématem letošního ročníku Noci vědců je „tajemství“. Avšak několik lákadel, které na 6. října připravuje Slezská univerzita v Opavě, můžeme prozradit už nyní. V nabídce je například vesmír, umělá inteligence, hry pro děti, ochutnávka středověké kuchyně nebo jedlého hmyzu. Vstup je zdarma. Dlouho do noci budou mít otevřena všechna tradiční univerzitní místa a budovy […]
V současné době patří Česká republika mezi pět největších pěstitelů chmele na světě. Nejvyužívanější odrůdou při výrobě českého piva je chmel, pocházející ze Žatecké chmelařské oblasti. Dalšími oblastmi pěstování chmele jsou Úštěcko a pak Tršická pánev s lokalitami na Přerovsku, Olomoucku a Hranicku. Právě odtud pochází chmel pro nové pivo Litovel Josef…   České odrůdy chmele […]
Jdete po ulici a potkáte obyčejného muže. Možná je to úředník, voják nebo dokonce policista. Ale co když tento muž není tak „obyčejný“, jak se zdá? Co když se pod touto nenápadnou maskou skrývá temné podhoubí, které vede k brutálním zločinům? Příběh jednoho z nejbrutálnějších sériových vrahů 20. století si převyprávíme v novém seriálu Des, […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz