Vědci z brněnské přírodovědecké fakulty tráví již několikátou sezónu na základně v Antarktidě, kde zkoumají změny tamních ledovců a věčně zmrzlé půdy, ale také chování tuleňů, lachtanů nebo rypoušů.
Astrofyzici zase v minulém týdnu vyslali do vesmíru miniaturní detektory, díky nimž mohou monitorovat záblesky gama záření.
Do všech těchto aktivit se přitom postupně zapojují i studenti a studentky.
Stanici J. G. Mendela na ostrově Jamese Rose v Antarktidě provozuje Masarykova univerzita
Chcete se seznámit?
Co všechno studium přírodních věd na Masarykově univerzitě v Brně nabízí, se zájemci dozvědí na online Dni otevřených dveří, který se koná již tuto sobotu 22. ledna. A je z čeho vybírat! Absolventi Přírodovědecké fakulty se věnují například teoretické fyzice, v níž rezonují témata jako tajemství neviditelnosti nebo dokonalé čočky, populární je také chemie a výzkum nových sloučenin pro materiály budoucnosti.
Přírodovědci řeší ty největší problémy lidstva: sucho, hlad, záchranu ohrožených druhů zvířat a rostlin nebo třeba příčiny vzniku rakoviny a dalších civilizačních chorob.
Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity. Budoucí absolventy čeká řešení těch nejdůležitějších problémů našeho světa
Den otevřených dveří je tu pro všechny, kdo chtějí vědět, jak si vybrat ten správný obor, jak si podat přihlášku a jak budu probíhat přijímačky. Registrujte se zde.
Příprava nanosatelitu s detektory záblesků gama záření pro let do vesmíru
Při návštěvě města by se Vám mohlo hodit ubytování Brno.
Pokud se rozhodnete probádat celý okolní region, podívejte se na ubytování Jižní Morava.