Domů     Zajímavosti
Praha pod mikroskopem: Městská pátrací hra
Martin Macourek
od Martin Macourek 9.9.2021

komerční sdělení

Všem, kdo se zajímají o urbanismus, historii a budoucnost města Prahy je určena pátrací hra Praha pod mikroskopem. Na věku a počtu hráčů nezáleží, zvládne ji každý od dvanácti do 99 let..

Kolik je v Praze lamp veřejného osvětlení a kolik žárovek musí opraváři ročně vyměnit? Jak velkou část území města tvoří parky, náměstí a další společné prostory? Kolik lokalit označovaných jako „městská džungle“ odborníci v Praze vytipovali?

Hra začíná v CAMPu, v areálu Emauzského kláštera, kde hráči obdrží instrukce, které si mohou stáhnout i do mobilu pomocí aplikace Puzzle Tours – Praha.

Vzdělávací procházka městem

Příběhem provází urbanistka Anežka, zápletku hry tvoří její rozepře se spolubydlícím Karlem, který je biologem a odmítá uznat, že město je také živý organismus. Úkolem hráčů je pomoci Anežce přesvědčit ho.

reklama

Tehdy je na čase vyrazit ven a podívat se na život obyvatel metropole zblízka. Kde bydlí, který typ zástavby je pro Prahu charakteristický, k čemu jsou dobré komunitní zahrady atd. Odpovědi na hádanky se skrývají přímo v terénu a pokud budou mít hráči štěstí, uvidí i vrtulník přistávající na netradičním heliportu.

Hra trvá 60 až 90 minut, kdo ji dohraje, může si v CAMPu vyzvednout drobnou odměnu.

Hra využívá zajímavá data získaná z Územně analytických podkladů 2020. Ty slouží jako zásobárna údajů pro plánování rozvoje Prahy. Tento významný dokument každé čtyři roky mapuje hodnoty a limity města.

Co je CAMP

Centrum architektury a městského plánování, jehož cílem je zlepšit veřejnou debatu o rozvoji Prahy. Areál nedaleko Karlova náměstí je otevřen pro veřejnost, v letním kině se zde promítají filmy, k dispozici jsou šachy či pétanque, hlavní část programu však tvoří přednášky, výstavy apod.

reklama

V září oslaví CAMP čtvrté narozeniny, jejichž oslava bude 21. 9. spojena s vernisáží výstavy o budoucnosti Nákladového nádraží Žižkov.

Více najdete na praha.camp.

reklama
Související články
Umělá inteligence zasahuje do všech odvětví současnosti. Pomáhá vědcům, vojákům, technikům, české firmě hlídat kvalitu provozu nebo  učitelům občanské výchovy. S první umělou inteligencí DigiHavlem v podobě digitálního člověka na školách budou děti diskutovat o demokracii, svobodě a lidských právech. Cílem je modernizovat české školství, učit děti přemýšlet, klást otázky a ověřovat fakta.   DigiHavel […]
Vědcům z Lesnické a dřevařské fakulty se podařilo na jemenském ostrově Sokotra výrazně zvýšit populaci unikátních kadidlovníků. Objevili i 10 nových kříženců. Na ochraně sazenic spolupracují s tamními komunitami, rovněž podporují obnovu dřevin, které stárnou. V těsné spolupráci s místními komunitami se expertům podařilo vypěstovat celkem 1 500 sazenic chráněných proti okusu koz. „Při celkovém počtu zmapovaných stromů to […]
Pochutnat si na krabovi či humrovi v luxusní restauraci platí za báječný gastronomický zážitek. Ale také se to nechá zaplatit. Nicméně tím to celé končit nemusí. Zbytečně se totiž vyhazuje obrovské množství nepoživatelných částí krabích těl, které přitom mohou posloužit jako ekologický zdroj energie… Klimatická krize tlačí svět do co nejrychlejšího zavádění ekologických energetických řešení […]
Po omezení cukrů volají zdravotníci i spotřebitelé. Jak ale docílit sladké chuti s minimem kalorií? Není to lehké, protože syntetické i přírodní náhražky cukru zkrátka nechutnají dobře. Výzkum vědců z Floridy však přináší průlomový objev, který by mohl tento problém vyřešit. Cukr je dobrý sluha, ale zlý pán. Přehnaná obliba cukru může vést nejenom k […]
Nesmrtelné příběhy spisovatelky Agathy Christie se objevují na televizních obrazovkách poměrně často. Vždyť kdo by neznal galantního Hercula Poirota se stále dokonale zastřiženým knírkem? Diváky ale jistě potěší i třídílná adaptace povídky “Svědek obžaloby”, kterou autorka původně sepsala pro časopis. Premiéra první části proběhne 7. prosince 2022 od 21 hodin na Epic Drama. Příběh odehrávající […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz