Domů     Zajímavosti
Praha pod mikroskopem: Městská pátrací hra
Martin Macourek
od Martin Macourek 9.9.2021

komerční sdělení

Všem, kdo se zajímají o urbanismus, historii a budoucnost města Prahy je určena pátrací hra Praha pod mikroskopem. Na věku a počtu hráčů nezáleží, zvládne ji každý od dvanácti do 99 let..

Kolik je v Praze lamp veřejného osvětlení a kolik žárovek musí opraváři ročně vyměnit? Jak velkou část území města tvoří parky, náměstí a další společné prostory? Kolik lokalit označovaných jako „městská džungle“ odborníci v Praze vytipovali?

Hra začíná v CAMPu, v areálu Emauzského kláštera, kde hráči obdrží instrukce, které si mohou stáhnout i do mobilu pomocí aplikace Puzzle Tours – Praha.

Vzdělávací procházka městem

Příběhem provází urbanistka Anežka, zápletku hry tvoří její rozepře se spolubydlícím Karlem, který je biologem a odmítá uznat, že město je také živý organismus. Úkolem hráčů je pomoci Anežce přesvědčit ho.

Tehdy je na čase vyrazit ven a podívat se na život obyvatel metropole zblízka. Kde bydlí, který typ zástavby je pro Prahu charakteristický, k čemu jsou dobré komunitní zahrady atd. Odpovědi na hádanky se skrývají přímo v terénu a pokud budou mít hráči štěstí, uvidí i vrtulník přistávající na netradičním heliportu.

Hra trvá 60 až 90 minut, kdo ji dohraje, může si v CAMPu vyzvednout drobnou odměnu.

Hra využívá zajímavá data získaná z Územně analytických podkladů 2020. Ty slouží jako zásobárna údajů pro plánování rozvoje Prahy. Tento významný dokument každé čtyři roky mapuje hodnoty a limity města.

Co je CAMP

Centrum architektury a městského plánování, jehož cílem je zlepšit veřejnou debatu o rozvoji Prahy. Areál nedaleko Karlova náměstí je otevřen pro veřejnost, v letním kině se zde promítají filmy, k dispozici jsou šachy či pétanque, hlavní část programu však tvoří přednášky, výstavy apod.

V září oslaví CAMP čtvrté narozeniny, jejichž oslava bude 21. 9. spojena s vernisáží výstavy o budoucnosti Nákladového nádraží Žižkov.

Více najdete na praha.camp.

reklama
Související články
Veletrh vědy, největší vědecká akce v České republice, otevírá své brány široké veřejnosti. Ode dneška se v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech bude prezentovat více než 100 vědeckých pracovišť, firem i science center. Doprovodný program nabídne přednášky, workshopy nebo panelové diskuse. Třídenní akci pořádá Akademie věd ČR. Vstup je zdarma. Lákadly letošního, již sedmého […]
Jak poznat rozdíl mezi spermií potkana, myši i člověka? Chcete si vyzkoušet napsat své jméno husím brkem a v hlaholici? Jak vzniká epilepsie, Alzheimerova choroba, cukrovka nebo infarkt? A jak k nám hovoří stromy? To a mnohé další jsou lákadly letošního Veletrhu vědy. Svět vědy, výzkumu a nejnovějších technologií opět míří do Letňan. Největší populárně […]
Zájem o hamburgery z hrachoviny obarvené červenou řepou už opadává, fritovaní cvrčci a mouka z larev narážejí na těžko překonatelný faktor odporu. Novou nadějí, jak lidstvo uživit, se stávají potraviny přirozené, ale vzniklé z buněk v laboratoři. Říká se tomu celulární zemědělství. V belgickém Gentu si hýčkají Margaret. Je ocelová, výkonnosti špičkových dojnic sice zdaleka […]
Tým vědců z Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR zveřejnil výsledky rozsáhlého výzkumu v oblasti veřejného zdraví – jeho cílem bylo mapování výskytu viru SARS-CoV-2 v prostředcích pražské hromadné dopravy, během pandemie COVID-19. Za tímto účelem zároveň vyvinul speciální biosenzory, jejichž využití přineslo nové poznatky v boji proti infekčním chorobám „Biosenzory se ukazují jako slibný nástroj […]
Masaryk, Beneš, Havel a… Kučera. Pouze tito čtyři Češi byli zvoleni do vysoce prestižní a elitní Americké filozofické společnosti. Společnost má aktuálně méně než 1000 členů, z toho jen 158 ze zahraničí, a oceňuje mimořádné úspěchy v oblasti matematiky a fyzikálních věd, biologických věd, společenských a behaviorálních věd, umění a humanitních věd a věcí veřejných. […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz