Domů     Příroda
Poznejte úchvatné krásy Španělska

komerční sdělení

Plánujete vyrazit na dovolenou za sluníčkem? Pak podle toho musíte vybírat i cílovou destinaci. Vhodnou volbou se stane bezpochyby Španělsko, které milují snad všichni vyznavači pobytových a poznávacích zájezdů u moře.

Do této vzdálené země se můžete vypravit autem, autobusem nebo co rychleji leteckou dopravou. Vždyť právě ve Španělsku na vás čeká osobitá atmosféra a spousta zajímavostí.

Barcelona jako pestrý koktejl aktivit

Když se řekne Španělsko, každému se jistě vybaví Barcelona. Živé město, které dokáže svým charakterem uspokojit jakéhokoliv turistu. Tohle všechno mimochodem dokazují cíle představené v níže uvedených bodech.

Čtvrť Grácia

Chrám Sagrada Família

Park Güell

Barceloneta Beach

Gaudí House Museum

Museu Picasso

Jak vidno, v Barceloně se rozhodně nudit nebudete. Vyrazit můžete k moři, na populární fotbalový stadion nebo podlehnete úchvatné historii. Památek a muzeí s unikátní atmosférou je zde více než dost.

Okuste temperamentní město Sevilla

Pokud ve Španělsku zamíříte do Andaluské oblasti, pak rozhodně neminete město Sevilla.

Právě v této metropoli na vás čeká ten opravdový španělský život, zvyklosti a tradice. To vše doplněno o světově populární památky, kterých je skutečně přehršel.

Katedrála Panny Marie

Torre del Oro

Alcázar

Plaza de Espana

Santa Cruz

Palacio de San Telmo

V Sevillu se budete cítit, jako ve španělském ráji. Pobyt v tomto městě doplníte o tamní kulturu, hudební prožitek a gastronomický zážitek. Kombinace, které ve vás vytvoří spoustu nezapomenutelných vzpomínek na rodinnou dovolenou.

Ostatní zajímavosti Španělska

Španělsko, to pochopitelně není jenom Barcelona a Sevilla. Tato velká prosluněná země je plná podobných míst patřících mezi vyhledávané turistické ráje. Ať už se vaším cílem stane moře nebo památky, zajímavosti ve Španělsku nabízí Tenerife, Lanzarote, Menorca, Mallorca, Madrid, Ibiza a spousta dalších.

Při hledání vhodného zájezdu vám bude jistě nápomocen cestovatelský portál cKlub.cz, který je takovým pomyslným odrazovým můstkem pro krásnou dovolenou. V první řadě je směsicí průvodců, inspirací a zkušeností ostatních cestovatelů.

Zároveň prezentuje i cenově výhodné a bohaté nabídky na zájezdy. To znamená, všechno na jednom místě.

reklama
Související články
Tato více než metr dlouhá ryba se pohybuje u mořského dna, kde je vystavena chladu. Jako obranu si vyvinula krevní protein, který působí jako nemrznoucí směs. Ten došel komerčního využití. Slimule americká (Zoarces americanus) patří mezi ostnoploutvé ryby. Má protáhlé tělo dlouhé až 1,2 metru, které se dokonale hodí pro život u mořského dna. Je […]
Jako želvušky (Tardigrada) se označují asi 1 milimetr velcí bezobratlí živočichové, žijící v mechu. Přezdívá se jim vodní medvídci a ví se o nich, že jsou prakticky nezničitelní. Dlouhou dobu bylo pro vědce záhadou, jak samci vyhledávají samice. Nyní se zdá, že tomu přišli na kloub. Tito drobní živočichové, disponující čtyřmi páry končetin s neúměrně […]
V krátkém létě zelené planiny, jinak zaledněná krajina, kde strom bývá vzácnější než vegan ve lví smečce, plná ostrých zlomů, připomínajících, že zdejší terén vznikl teprve nedávno. Takový je Island. A když je řeč o Islandu, nelze opomenout jeho gejzíry. Před dávnými lety, konkrétně před 65 000 000 let, došlo ke zlomu v zemské kůře […]
Sedm, deset, v lepších případě dvanáct nebo šestnáct let. Tak dlouho se zpravidla dožívají naši psí společníci. A nejen chovatelé, ale i vědci se ptají: Šla by tato doba prodloužit? Při vší úctě ke kočkám, pes je skutečně nejvěrnějším přítelem člověka. Zvládne být záchranářem, terapeutem, hlídačem, přepravcem, vojákem, pastevcem a samozřejmě velmi dobrým společníkem. Psí […]
Na nejmenším kontinentu světa se nachází závratné množství jedovatých tvorů, jako jsou pavouci, hadi, medúzy, chobotnice, mravenci či ptakopyskové. Proč jich tolik hostí právě Austrálie? „Austrálie se stala samostatnou pevninou před asi 100 miliony let, kdy se oddělila od jižního super kontinentu Gondwana,“ říká Kevin Arbuckle, docent evoluční biovědy na Swansea University ve Velké Británii. […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz