Domů     Příroda
Poznejte úchvatné krásy Španělska
Martin Macourek
od Martin Macourek 25.6.2021

komerční sdělení

Plánujete vyrazit na dovolenou za sluníčkem? Pak podle toho musíte vybírat i cílovou destinaci. Vhodnou volbou se stane bezpochyby Španělsko, které milují snad všichni vyznavači pobytových a poznávacích zájezdů u moře.

Do této vzdálené země se můžete vypravit autem, autobusem nebo co rychleji leteckou dopravou. Vždyť právě ve Španělsku na vás čeká osobitá atmosféra a spousta zajímavostí.

Barcelona jako pestrý koktejl aktivit

Když se řekne Španělsko, každému se jistě vybaví Barcelona. Živé město, které dokáže svým charakterem uspokojit jakéhokoliv turistu. Tohle všechno mimochodem dokazují cíle představené v níže uvedených bodech.

Čtvrť Grácia

Chrám Sagrada Família

Park Güell

Barceloneta Beach

Gaudí House Museum

Museu Picasso

Jak vidno, v Barceloně se rozhodně nudit nebudete. Vyrazit můžete k moři, na populární fotbalový stadion nebo podlehnete úchvatné historii. Památek a muzeí s unikátní atmosférou je zde více než dost.

Okuste temperamentní město Sevilla

Pokud ve Španělsku zamíříte do Andaluské oblasti, pak rozhodně neminete město Sevilla.

Právě v této metropoli na vás čeká ten opravdový španělský život, zvyklosti a tradice. To vše doplněno o světově populární památky, kterých je skutečně přehršel.

Katedrála Panny Marie

Torre del Oro

Alcázar

Plaza de Espana

Santa Cruz

Palacio de San Telmo

V Sevillu se budete cítit, jako ve španělském ráji. Pobyt v tomto městě doplníte o tamní kulturu, hudební prožitek a gastronomický zážitek. Kombinace, které ve vás vytvoří spoustu nezapomenutelných vzpomínek na rodinnou dovolenou.

Ostatní zajímavosti Španělska

Španělsko, to pochopitelně není jenom Barcelona a Sevilla. Tato velká prosluněná země je plná podobných míst patřících mezi vyhledávané turistické ráje. Ať už se vaším cílem stane moře nebo památky, zajímavosti ve Španělsku nabízí Tenerife, Lanzarote, Menorca, Mallorca, Madrid, Ibiza a spousta dalších.

Při hledání vhodného zájezdu vám bude jistě nápomocen cestovatelský portál cKlub.cz, který je takovým pomyslným odrazovým můstkem pro krásnou dovolenou. V první řadě je směsicí průvodců, inspirací a zkušeností ostatních cestovatelů.

Zároveň prezentuje i cenově výhodné a bohaté nabídky na zájezdy. To znamená, všechno na jednom místě.

reklama
Související články
Trochu to připomíná béčkový horor. Vědci zkoumali prastaré viry, které odebrali ze zmrzlé půdy v severské tundře. Ke svému překvapení badatelé zjistili, že viry se nejen navrátily k životu, ale dokázaly být i infekční. Tedy, jen vůči jednobuněčným organismům, možnost, že by napadly i lidi je nejasná, ale i tak by viry z tajícího permafrostu […]
Žraloci kladivouni jsou aktivní predátoři, kteří si rádi pochutnávají na různých druzích ryb, hlavonožců i korýšů, větší druhy nepohrdnou ani rejnoky či jinými žraloky. Aby byli schopni pronásledovat svoji kořist, museli si vyvinou důmyslné způsoby lovu. Kladivouni bronzoví (Sphyrna lewini) patří mezi kriticky ohrožené druhy. Jsou to 370 až 420 cm dlouzí a až 150 […]
Zhotovování ostrých kamenných nástrojů bylo antropology dlouho považováno za znak evoluce hominidů neboli předchůdců člověka. Nyní zjistili, že podobnou dovednost mají i makakové jávští. Tvorba kamenných nástrojů je spojována především s pravěkými kulturami doby kamenné. Ty kámen využívaly k vytváření celé řady nástrojů, včetně hrotů šípů, kopí či žernovů neboli mlýnků na obilí. Vyráběly je […]
Radon je bezbarvý chemický prvek s atomovým číslem 86, patřící do skupiny vzácných plynů, kam vědci řadí také helium, neon nebo xenon. První z nich jistě znáte z pouťových balónků, neonová světla bezpečně poznáme z dálky a xenonovými světlomety je dnes vybaveno každé osobní auto, které to chce někam dotáhnout. Proč bychom však měli znát zrovna radon? Hlavním […]
Pracovníci Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, Regionálního pracoviště správa CHKO Slavkovský les, řeší případ zabité samice ohroženého orla mořského, podezření je na otravu. Pár orlů již pečoval o několik týdnů staré mládě, které zahynulo přímo na hnízdě. Případ šetří kriminální policie jako trestný čin. V celém Karlovarském kraji hnízdí odhadem pouze do 5 párů […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz