I když v současné době mají telefony tlačítek jen minimum – obvykle jen po stranách na regulaci hlasitosti zvuku či zamčení obrazovky a vypnutí/zapnutí telefonu, i tak je potřeba se o ně řádně starat.
Časem se totiž kolem nich mohou objevit nečistoty, díky kterým je obtížnější je mačkat.
Mobily Samsung, Huawei, Nokia, Honor či iPhone – všechny tyto tlačítka mají. A pro správnou funkci telefonu je důležitá jejich pravidelná očista.
Čím tlačítka vyčistit
K pravidelnému čištění vám postačí pouze voda, pokud jsou ale tlačítka již velmi zanesená, zvolte raději izopropylalkohol. Ten totiž rozpustí veškeré nečistoty. Ať už vodu nebo izopropylalkohol, obojí nemůže použít na telefon přímo – nanášet je budeme vatovou tyčinkou do uší.
Ještě než se pustíte do očisty, je vhodné telefon vypnout. Pokud je to možné, vyjměte pro jistotu také baterii telefonu.
Čištění tlačítek
Nyní se můžete pustit do čištění. Vatovou tyčinku namočte do zvolené kapaliny – vata nesmí být přímo mokrá, stačí, když bude navlhčená. Nechceme totiž, aby se kapalina dostala dovnitř přístroje. Vatovou tyčinkou pak čistěte tlačítka.
Z bezpečnostních důvodů se vyplatí otočit telefon tlačítky nebo displejem dolů, takže v případě, že unikne trochu kapaliny, steče dolů a ne do telefonu. Při čištění několikrát zmáčkněte tlačítko, aby se uvolnily i nečistoty pod ním.
Rám telefonu je stejně důležitý
Po očištění tlačítek se můžete pustit také do očisty rámu telefonu. I v něm se totiž drží nečistoty a bakterie. Opět vám k tomu postačí vatová tyčinka a izopropylalkohol. Zaměřit se můžete na všechna zákoutí telefonu – vyhněte se ale reproduktoru, protože ten je citlivý na vlhkost.
Vyvarujte se toho i v případě, že máte voděodolný telefon, jako jsou například mobily Xiaomi nebo Huawei, Samsung či iPhone, které se mohou pochlubit vysokou odolností.
Reproduktor můžete vyčistit lepicí páskou nebo speciální plastelínou určenou na tlačítka a klávesnice.
Zdroj obrázku:
Wondervisuals / Shutterstock.com