Domů     Zajímavosti
Babylon Berlín: Nejdražší německý seriál všech dob

komerční sdělení

Na televizní obrazovky se dostává třetí série nejdražšího německého seriálu všech dob s názvem Babylon Berlín. Seriál popisuje dramatická léta Výmarské republiky konce 20. let 20. století, kdy se kvůli krachu burzy hroutí ekonomika.

Ambiciózní seriál od svého uvedení stihl posbírat množství mezinárodních ocenění a dočkal se i pozitivního přijetí ze strany kritiky. Za seriálem stojí producent Stefan Arndt, kterému s režií, scénářem i uvedením na trh v Německu a přibližně 100 dalších zemích světa výrazně pomohl Tom Tykwer.

První dvě série byly mimochodem natáčeny současně a jen v Německu je vidělo 8,5 milionu diváků.

Na konci 20. let byl Berlín jedním z nejmodernějších měst světa, jenže kvůli překotnému vývoji jeho sláva rychle upadala a výsledkem byl bohužel vznik Třetí říše. Přesto mělo město atmosféru, kterou se podařilo skvěle zachytit právě v zmíněném seriálu Babylon Berlín.

Vzhledem k velkorysému rozpočtu 40 milionů eur (který se v průběhu natáčení postupně nafoukl na 55 milionů) si tvůrci mohli dovolit zaplatit si pomoc mnohých expertů, třeba včetně učitele tehdy populárního tance, charlestonu.

Hlavními hrdiny jsou tedy Charlotte Ritterová, kterou ztvárňuje Liv Lisa Fries, a inspektor Rath, kterého si zase zahrál Volker Bruch. Zajímavý byl také styl natáčení seriálu. Každý díl měli na starosti tři režiséři, z nichž každý natáčel v jednu chvíli v jiné lokaci.

Finální produkt v podobě hotového dílu pak vznikl až ve střižně. Celkově byl seriál natáčen na 300 lokacích za účasti 150 postav, které v průběhu řeknou aspoň jednu větu, a dalšími 5 tisíci komparzisty, kteří se v seriálu alespoň mihnou.

Třetí sezóna seriálu Babylon Berlín vznikla za 120 dní, ve kterých bylo natočeno jejích 12 epizod.

Konec 20. let zasáhl i svět filmu, ve kterém se částečně odehrává děj tohoto seriálu, a to hlavně tím, že na scénu přicházejí mluvené filmy, ukončující éru těch němých. Což mělo důsledky nejen pro Hollywood, ale také pro německé Studio Babelsberg, které tehdy patřilo k jeho největším konkurentům.

Charlotte Ritterová a inspektor Ratha postupně v seriálu zjišťují, že podobně prohnilý jako je svět podsvětí, je i svět filmu.

Čeští diváci si třetí sérii Babylonu Berlin mohou užít na televizním kanálu Epic Drama, a to od 28. ledna ve 21:00..

Trailer: 

https://youtu.be/iGnYLmR4cMU

Související články
Americká kosmická agentura NASA využije vodíkové vozidlo Toyota Lunar Cruiser pro svou nadcházejí pilotovanou misi na Měsíc. Šestikolové vozítko pro jízdu po povrchu umožní vědcům ještě detailnější průzkum zemské družice. Zapojení lunárního křižníku je jedním z hlavních bodů dohody o spolupráci, kterou NASA uzavřela s Japonskou agenturou pro výzkum vesmíru JAXA. Projekt stavby lunárního křižníku […]
Někteří sociologové a psychologově tvrdí, že žijeme v éře postfaktické, tedy v době, kdy jsou fakta a racionalita upozaděny a prim hrají emoce. Že na tom něco je, ukazuje letmý pohled na sociální sítě, kde mnohdy vládne agresivita, často zabalená do potrhlých konspiračních teorií. Začátkem května oběhlo internet virální video, ve kterém šedesátiletý Peter Abbott […]
Výrok Billa Gatese zněl jasně. Výroba mléčných produktů má až příliš vysokou uhlíkovou stopu. Aby tuto skutečnost zvrátil, rozhodl se podpořit kalifornský start-up, jež hodlá klasické máslo nahradit umělým. Společnost Savor ze San Jose využívá k výrobě tuku podobného živočišnému termochemický proces, který by měl být levný a zároveň energeticky nenáročný. „Vycházeli z faktu, že […]
Co se stane, když si dva bratři vezmou dvě sestry a mají dvě děti? Normálně by děti byli bratranci, ale co když otcové jsou dvě identická dvojčata a matky také dvě identická dvojčata? Pak podle genetiky jsou vlastně sourozenci a ne bratranci. Vědci jsou dvojčaty fascinováni odjakživa. Už multižánrový vědec Francis Galton v roce 1875 […]
Žijeme v době plastové jako generace „plastic people“, v barevném, naleštěném a nerozbitném. Zatímco z kdysi zázračného produktu se stal veřejný nepřítel číslo jedna, dnes ho bereme na milost. Plasty ale nejsou zlo. „Špatnou reklamu plastům dělají obalové výrobky s krátkou dobou použitelnosti, ale především lidské chování, jak s nimi nakládáme…“ řekl nám ředitel Ústavu makromolekulární chemie […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz