Domů     Medicína
Kdo se v nich má vyznat? Rozluštíme spolu inkontinenční pomůcky

komerční sdělení

Pokud jste se také právě ocitli „na lodi“ s lidmi, kterým se inkontinence nevyhnula, určitě máte v hlavě pořádný zmatek. Proč právě já? To je nejčastější otázka, kterou si všichni říkají. Jenže inkontinence nemá slitování. Objeví se u kohokoliv bez rozdílu věku a příliš se neptá na dovolení.

Takže pokud jste žili dosud s vědomím, že inkontinence rovná se starý nemocný člověk, právě jste zjistili, že to byl mýtus. Jak je to možné? Bude to nejspíš tím, že o úniku moči nikdo moc nemluví. Natož o tom svém.

Kde začít?

Jenže co teď s tím? Říkáte si. Inkontinence je tady. Vaší hlavě bude asi dlouho trvat, než si dovolí přiznat, že i vy patříte mezi inkontinentní. Měli byste ale vědět, že se rozhodně nemusí jednat o trvalý stav.

Druhů inkontinence, potažmo příčin vzniku inkontinence je hrozně moc. Jedno je celkem jisté. Vyšetření inkontinence u lékaře se nejspíš nevyhnete.

Ale nebojte, diagnóza inkontinence není nikterak drastický zákrok. Vlastně se jedná o souhrn úkonů, které dohromady vedou ke zjištění příčiny inkontinence a nastavení vhodné léčby. I zde platí pravidlo, čím dříve začnete problém řešit, tím lepší je prognóza.

Ať už navštívíte praktického lékaře, urologa nebo ženy gynekologa, všichni tito odborníci mají obrovské množství zkušeností s léčbou inkontinence. Možná bude třeba upravit životosprávu, možná vám lékař doporučí cvičení na posilování pánevního dna. Zvolit může také medikamenty nebo operativní zákrok.

Zachovejte klid – řešení existuje

Věřte nebo ne, jedna z prvních věcí, kterou budete muset udělat, je pořízení vhodných inkontinenčních pomůcek. Jedná se o vložky nebo plenkové kalhotky. Jedině s nimi budete mít pocit jistoty a bezpečí a nestane se vám trapas, když nestihnete doběhnout na toaletu.

Samovolný únik moči je k vzteku. Můžete se stokrát přesvědčovat, že moč zůstane, tam kde má. Při inkontinenci si ale tělo dělá co chce a moč odchází kdykoliv se jí zlíbí, třeba když se zrovna budete s kolegy v práci smát nebo když v obchodě zvednete karton s mlékem. S inkontinenčními pomůckami ale můžete být v klidu.

Správně si vybrat, to je podstata všeho

Jenže jaké inkontinenční pomůcky vybrat? Koukali jste se na nabídku? Je jich tolik, že byste se v nich mohli zorientovávat několik let.

A objevují se stále nové a nové. Takže co? Co byste měli vědět, je to, že při lehkém úniku moči si vystačíte s inkontinenčními vložkami. Zde záleží, zda jste žena nebo muž, protože inkontinenční vložky jsou pro každé pohlaví jinak tvarované.

Ty dámské jsou hodně podobné menstruačním. Ženy jejich vzhled příliš nepřekvapí. Také u inkontinenčních vložek najdete lepítka ze spodní strany a křidélka… Muži mají speciální tvar vložek. Vybrat si mohou z tvaru misky nebo kapsy.

Vložky vždy poslouží jen při úniku malého množství moči. Jestli přemýšlíte, kterým stupněm inkontinence vás život obdařil, spolehlivou odpověď vám dá pouze lékař na základě vyšetření.

I se silnou inkontinencí lze nadále komfortně žít

U středního až těžkého stupně inkontinence bude třeba sáhnout po inkontinenčních plenkových kalhotkách. I zde je samozřejmě na výběr hned několik variant. Aktivní osoby jistě ocení navlékací plenkové kalhotky.

Na trhu jsou dnes už kalhotky v designu spodního prádla, barevné, černé, s potiskem, kalhotky s vyšším pasem,… Opravdu je z čeho vybírat. Ležícím pacientům lépe poslouží kalhotky zalepovací. Ty mají lepítka jako dětská papírová plenka.

Savé jádro mají posunuté o něco více do zadní části, takže jsou vhodné při střední a těžké inkontinenci na noc.

Léčba inkontinence je často zdlouhavá a dost často o nervy. Má ale smysl se jí věnovat. Obava z trapasu úniku moči na veřejnosti je velký psychický nápor. Spolu s inkontinenčními pomůckami je možné i nadále žít komfortní plnohodnotný život. Užívejte si každého dne naplno.

Související články
Pokud dostanete do ruky výsledek z vyšetření krve, pak vás asi bude zajímat jen to, jestli máte skupinu A, B, AB nebo 0. Pro medicínu je to ale naprosté minimum. Když budete potřebovat transfuzi, budou lékaři chtít znát i váš Rh faktor a vliv mívá i méně známý krevní systém Kell.   I to jsou stále […]
Rakovina je na vzestupu, v řadě vyspělých zemí překonává co do počtu obětí i ty, kteří zemřou na onemocnění srdce. V poslední době přibývá zejména mladých lidí, kteří trpí nejrůznějšími typy rakoviny. Příčin je pravděpodobně více, podle odborníků se na tom však významně podílí zejména strava. Co jíst či nejíst, abychom snížili riziko rozvoje rakoviny? […]
Při srpkovité anémii mají červené krvinky odlišný tvar, místo promáčknutých piškotů jsou to protažené srpky, což omezuje množství kyslíku, které jsou schopné přenášet. Onemocnění s sebou přináší řadu život ohrožujících komplikací. Léčba existuje, ale je riziková a finančně náročná. Vědci však nyní zřejmě narazili na jednodušší způsob, jak nemoc vyléčit. Srpkovitá anémie je dědičné onemocnění. […]
Angelmanův syndrom je vzácné genetické onemocnění, které postihuje vývoj a funkce mozku. Kvůli typickému úsměvu a častému smíchu postižených se v Česku pro tuto poruchu vžilo pojmenování „syndrom šťastného dítěte“, v angličtině zase Happy puppet neboli Šťastná loutka. Zatím na něj neexistuje lék, ačkoliv čeští lékaři by to, za podpory veřejnosti, mohli změnit. Syndrom poprvé […]
Výzkumný tým Pavla Plevky z institutu CEITEC Masarykovy univerzity popsal strukturu a replikační cyklus bakteriofága, který si dokáže bez problémů poradit s bakterií, proti níž přestávají působit existující antibiotika. Je to obrovská naděje pro lidi s oslabenou imunitou nebo chronickým onemocněním, jimž hrozí vážné infekce. Bakteriofágy jsou viry, které se množí v bakteriálních buňkách. Když […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz