Domů     Příroda
Tipy na rodinné výlety: Kam za koupáním, zvířátky a co v dešti?

komerční sdělení

Ani nepříznivé počasí není překážkou perfektnímu rodinnému výletu. Stačí si jen správně vybrat. Máme pro vás tipy na výlety s dětmi pro slunečné i deštivé dny.

Užijte si spolu s dětmi oblíbená koupaliště, zábavná muzea, zoo a farmy, pohádkové hrady a zámky nebo výlety do přírody.

Aquaparky, koupaliště i rybníky a jezera

Za horkých letních dnů netrapte děti ani sebe dlouhým chozením a vydejte se k vodě. Kam za koupáním? Děti určitě ocení skluzavky, tobogány a další vodní atrakce.

Nadšené budou v aquaparku nebo na dobře vybaveném koupališti. Pokud máte raději přírodní koupání, zabalte pořádnou svačinu a zajeďte si k rybníku, jezeru či lomu.

Zdroj: Kemp Hamr

Vzhůru do pohádky na hrady a zámky

Dlouhé prohlídky plné letopočtů a jmen děti nudí. A to naštěstí na hradech a zámcích vědí a velmi často nabízí i speciální prohlídky pro děti. Některé hrady a zámky je pořádají celý rok, jiné jen během letních prázdnin a při speciálních příležitostech, například před Vánoci.

Tyhle prohlídky obvykle trvají maximálně hodinu a jsou plné úkolů a zábavy pro malé návštěvníky. Na některých místech vás dokonce provede sama  princezna, hrabě nebo rytíř. Navštivte třeba celoročně otevřený zámek Staré Hrady, kde žijí draci, skřítkové, čarodějnice a další pohádkové postavy.

Zdroj: Staré Hrady

Výlety za zvířátky

Výlety za zvířátky milují malé děti i ty starší. Užijte si rodinný den v zoo nebo na farmě. A pokud vám den nestačí, ubytujte se tu. Ubytování na statcích a rančích je stále populárnější.

Užijete si snídani plnou čerstvých farmářských dobrot i přírodu a zvířata všude kolem. Na mnoha místech se můžete přidat i ke krmení či dojení. Ukažte dětem, jak se mléko mění v sýr či lahodný smetánek.

Zdroj: Kozí farma Pěnčín

Zábavné naučné stezky přírodou

Naučné stezky s úkoly pro děti jsou perfektním způsobem, jak děti motivovat ujít delší vzdálenost bez reptání.

Cestou se dozvíte plno zajímavých informací a nadýcháte se čerstvého vzduchu. Některé stezky děti překvapí i dětským hřištěm či nabídnou odpočinkový prostor pro piknik či grilování.

Zdroj fotky: Lesní stezka Žlutice

Muzea, která baví i děti

Venku celý den prší? Schovejte se v muzeu. Vyberte si muzeum pro rodiny, kde mají aktivity pro děti.

Často je součástí i kreativní dílna a na spoustu exponátu se tu nemusíte jen dívat, ale můžete sahat, zkoušet a testovat.

Zdroj: Včelí svět Hulice

Plno dalších tipů na výlety i ubytování pro rodiny s dětmi najdete na vyhledávači www.explorio.cz.

Související články
Mimořádný objev se podařil vědcům z olomouckého pracoviště Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR. Ve spolupráci s německými kolegy z Leibniz Institute of Plant Genetics and Crop Plant Research identifikovali u rostliny čirok pyl s unikátními vlastnostmi. Výzkum by v budoucnu mohl pomoci se šlechtěním odolnějších zemědělských plodin. O objevu informuje prestižní časopis The New […]
Žížaly patří mezi kroužkovce, konkrétně náleží do podkmene opaskovců. Chaotické přeuspořádání chromozomů pomohlo kdysi těmto tvorům přesídlit z mořského prostředí do sladkovodního, a některým dokonce i na souš. Mezi opaskovce se řadí maloštětinatci a pijavice. Známým zástupcem maloštětinatců je žížala obecná, která žije na souši, patří sem však i tak zvaní krvaví červi (Glycera), kteří […]
Jako generace „plastic people“ žijeme v barevném, naleštěném a nerozbitném světě. Z kdysi zázračného produktu se nakonec stal veřejný nepřítel číslo jedna, ale dnes ho bereme na milost. Není totiž tak snadné ho nahradit, v medicíně, potravinářství, automobilovém průmyslu nebo kosmonautice se bez jeho trvanlivosti, lehkosti, snadné výroby a údržby neobešli. „Špatnou pověst plastům dělají […]
Lidský mozek, více než jakýkoliv jiný orgán, odlišuje náš druh od ostatních. Během posledních přibližně sedmi milionů let se jeho velikost a složitost výrazně zvýšila, což nám umožnilo používat jazyk, plánovat budoucnost a také spolupracovat. Podle čerstvé studie však naše rozvinuté mozky mají jednu nevýhodu. Oblasti, které se během lidské evoluce rozšířily nejvíce, se zároveň […]
Tým vědců z University of Edinburgh extrahuje vzácné kovy, jako je lithium, mangan či kobalt, ze starých baterií za pomoci mikrobů. Bez toho by nám mohly začít rychle docházet suroviny na stavbu turbín, elektromobilů či solárních panelů. Součástí starých baterií a vyřazených elektronických zařízení je řada vzácných a drahých kovů, jako je lithium, kobalt či […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz