Domů     Technika
Emirates využije na odletových branách technologii rozpoznávání obličeje
Jan Martinec 24.9.2019
Snowy arrival, Toronto-Pearson YYZ

Emirates opět posouvá technologické hranice a stává se první leteckou společností mimo Ameriku, která získala od Celní ochrany hranic USA (CBP) povolení pro nástup do letadla pomocí biometrie.

Cestující létající z Dubaje do kterékoli z 12 destinací Emirates v USA budou moci brzy využít technologii rozpoznávání obličeje na odletových branách, čímž se zkrátí doba potřebná k ověření identity na dvě sekundy nebo méně..

Předběžná registrace není nutná, cestující se mohou také rozhodnout, zda tuto technologii použijí, nebo ne. Společnost Emirates biometrické záznamy svých zákazníků neukládá – všechna data jsou bezpečně spravována CBP.

Tato biometrická technologie měla svou premiéru na odletových branách letů Emirates z Dubaje do New Yorku a Los Angeles v období hlavní sezóny v červenci a srpnu, v USA již v červnu ve Washingtonu D.C. u nástupu na let do Dubaje.

Výsledky byly povzbudivé, během některých letů byla dosažena 100% účast při biometrickém nástupu do letadla, a nemusela tak proběhnout žádná manuální kontrola. Letecká společnost očekává, že do konce roku zpřístupní boarding pomocí biometrie pro všechny své destinace v USA, jakmile bude zařízení dostupné.

Jak biometrický nástup do letadla funguje? U odletové brány systém vybere fotografii cestujícího, která je v reálném čase porovnána s galerií CBP, čímž se přibližně za dvě sekundy ověří totožnost osoby.

Systém ale nemusí fungovat pro ty, kteří již déle do USA necestovali nebo jejichž fotografie nejsou v galerii CBP. Ti se identifikují před nástupem do letadla klasicky pomocí cestovního pasu.

„Cílem je pomoci našim zákazníkům cestovat bez papírových dokladů, bez nutnosti cestovních pasů a průkazů totožnosti. Biometrický nástup do letadla je dalším krokem ke zefektivnění procesů pomocí digitální technologie, což našim zákazníkům šetří čas i nervy.

V současnosti komunikujeme s úřady několika zemí, abychom zvýšili přijímání zabezpečení technologie rozpoznávání obličeje. O to všechno se zasazujeme s vědomím, že bezpečnost zůstává naší prioritou číslo jedna,“ uvedl Abdulla Al Hashimi, viceprezident divize Emirates Group Security.

Letecká společnost očekává zavedení nové biometrické technologie na všech svých cílových letištích v USA. Emirates v současné době létá do 12 amerických měst: New York, Newark, Boston, Chicago, Dallas, Houston, Los Angeles, San Francisco, Seattle, Washington, D.C., Orlando a Fort Lauderdale.

V říjnu loňského roku Emirates jako první na světě kompletně integrovala využívání biometrických technologií při odbavení svých cestujících na mezinárodním letišti v Dubaji. Díky novým biometrickým touchpointům se cestující mohou po letišti pohybovat hladce a bezproblémově.

Související články
Český národní pavilon na světové výstavě EXPO 2025 byl oficiálně otevřen veřejnosti a hned od začátku zaujal nejen svou architekturou, ale i pestrým programem. Významným bodem je účast středoškolského týmu LASAR, který představí inovativní řešení problematiky kosmického odpadu. Pavilon navržený studiem Apropos Architects je architektonickým skvostem, jehož dřevěná a skleněná konstrukce ve tvaru spirály symbolizuje […]
Technika 10.4.2025
V Brně vzniklo České polovodičové centrum, které propojí výzkum s průmyslem a pomůže nastartovat polovodičový ekosystém. Má ambici posílit nejen českou, ale i evropskou technologickou suverenitu. Nově otevřené České polovodičové centrum (Czech Semiconductor Centre – CSC) má za cíl propojit výzkumné instituce, univerzity a technologické firmy. Pomůže především malým podnikům a startupům s vývojem čipů, […]
Technika 10.4.2025
Společnost Toyota Engineering Society začala loni pracovat na sférickém mobilním zařízení, které bude schopné přepravovat lidi v průhledné kulaté kapsli. Po čtyřech měsících vývoje představila funkční prototyp. Připomíná mobilní kapsli, kterou se pohybovali návštěvníci parku dinosaurů ve filmu Jurský svět. Vozidlo funguje na stejném principu jako kolo pro křečky. Na vnitřní straně koule jsou položeny […]
Tým z laboratoře CAPADS na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze provedl průlomové měření v oblasti intenzitní optické interferometrie, která je zásadní pro přesné měření směrů a vzdáleností ve vesmíru. Zlepšení v přesnosti by mohlo dosáhnout až několika řádů a výrazně přispět k hlubšímu pochopení kosmických struktur a jevů. Výzkum týmu se zaměřil na tzv. Hanbury […]
Může technologie zrušit smrt, jak ji známe? Možná ano. Uchování mozku by podle jednoho mladého australského vědce mohlo být možnou cestou k tomu, aby lidstvo překonalo své největší biologicky dané omezení. V roce 1918 bylo Elizabeth Hughes Gossettové jedenáct let. Místo, aby si hrála s jinými dětmi, pomalu umírala. Lékaři jí totiž diagnostikovali diabetes 1. […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz