Domů     .Top
Jak profesionálně ochránit svůj telefon

komerční sdělení

Ceny chytrých telefonů se dnes šplhají do závratných výšin, nicméně displeje jsou bohužel zatím stále jejich Achillovou patou.  Stačí drobná nepozornost a Váš věrný přítel je nadosmrti znetvořen nebo je v horším případě úplně vyřazen z provozu.

Ochrana displeje před poškozením by tak měla být naprostou samozřejmostí a to u každého zařízení, nehledě na cenu. Nikomu se přece nechce neustále kupovat nové přístroje jen kvůli chvilkové neopatrnosti a třeba jen pár nevzhledným škrábancům.

Dnes už se dokonce i ostatní lidé koukají, jak pečujete o svůj telefon. Doba, kdy mít pořádného pavouka bylo tzv. „cool“ je už dávno za námi. Naopak si můžete s takovým neopečovávaným telefonem uříznout pěknou ostudu – přestavte si dnes vytáhnout takový popraskaný telefon někde na stůl – např. v pěkné restauraci na  rande nebo třeba i v práci či na pohovoru.

Řešení je přitom docela prosté – kvalitní tvrzená skla lze dnes pořídit v řádech od desítek korun až po několik stokorun u těch nejkvalitnějších zabezpečení.

Dnes Vám poradíme, jak si bezpečně nalepit tvrzené sklo sami doma a ušetřit tak nejen za servisní poplatek, ale i za samotné sklo, protože při nákupu v eshopu www.tvrzenaskla.eu Vám garantujeme nejnižší cenu.

Nalepení tvrzeného skla na displej vašeho telefonu je snadnou záležitostí, za kterou se „profesionálové“ nestydí naúčtovat si i stovky korun. V první řadě uvedeme na pravou míru názvosloví. Ve skutečnosti se totiž o nalepení nejedná, jelikož žádné lepidlo neobsahuje. Přesnější by tak bylo říkat třeba „nasazení“ apod.

Standardní balení tvrzeného skla obsahuje zpravidla hadřík a tvrzené sklo, které je chráněno dvěma krycími fóliemi. Pro bezproblémové nalepení si vyberte bezprašné prostředí, což například stůl, na kterém je prach, není. Připravte si proto prostředí takové, aby prach nikde nepoletoval.

Pokud si opravdu potrpíte na „sterilní – bezprašné prostředí“ můžete použít koupelnu po sprchování, kdy se veškerý prach smočí a nikde kolem nepoletuje. Nyní už přistoupíme k akci. Sklíčko nebo dotykovou desku důkladně vyčistěte hadříkem (součást balení) od nečistot a prachu. V případě, že balení neobsahuje hadřík, můžete použít hadřík na brýle.

Krycí fólie jsou zpravidla očíslované – fólie č.1 a fólie č.2. Postup bývá zpravidla takový, že se sundá krycí fólie 1, tvrzené sklo se nasadí a až poté se sundá krycí fólie č. 2. Pokud se rozhodnete fólie č.1 sundat celou naráz, hrozí Vám, že se na spodní část usadí prach dříve než zvládnete folii nasadit na telefon.

Pokud jste však dodrželi zásadu o bezprašném prostředí, nemělo by se Vám to stát ani tak. Optimálně však nasazujeme tvrzené sklo na telefon za současného sundávání krycí folie č.1. To není úplně jednoduché, proto je dobré si nejprve položit tvrzené sklíčko na telefon a zjistit, jak daleko od okrajů telefonu budete sklíčko nasazovat.

Důležité – v průběhu nasazování se nesmíte dotknout displeje ani části sklíčka, která už má sundanou krycí fólii, hrozilo by, že by v tomto místě mohla vzniknout bublina. Odlepte první část krycí fólie (sklíčko držte za okraj!

, popř. v místě, kde jste ještě neodlepili krycí fólii) a nasaďte drobnou část sklíčka. V tuto chvíli zkontrolujte, zda neujíždí nikde do stran a pomalu za pomoci např. kreditní karty nebo hadříku na něj tlačte (ale zase to nepřehánějte, sklíčko je poměrně křehká věcička).

V případě, že se Vám vytvoří bublinka v místě, odkud ji nejde vytlačit do stran, pak musíte sklíčko zpět odlepit až k bublině a poté nalepit znova. V průběhu nasazování kontrolujte, zda Vám sklíčko neujíždí stranou.

Správně nalepené sklíčko by mělo pokrývat celý displej a nemělo by nikde přečnívat, tak aby se např. dotýkalo krytu telefonu. V takovém případě totiž hrozí jeho následné odlepení.

Související články
Působivá kolekce slabých, ale barevných kosmických objektů na tomto snímku je známá jako mlhovina Racek, protože svým vzhledem připomíná ptáka v letu. Útvar tvoří oblaky prachu, vodíku, hélia a malého množství těžších chemických prvků. Celá oblast je místem zrodu nových hvězd. Mimořádné rozlišení tohoto záběru pořízeného pomocí přehlídkového teleskopu ESO/VST odhaluje detaily jednotlivých astronomických objektů, […]
Zřejmě největší druh papouška v historii objevili australští paleontologové. Podle všech indicií dosahoval výšky až jednoho metru, vážil asi 7 kilogramů, nelétal a mohl se chlubit skutečně silným zobákem. Pták dostal pojmenování Heracles inexpectatus a doba jeho života je datována přibližně před 19 miliony lety. „Nový Zéland je dobře známý svými velkými nelétavými ptáky. Dominantní […]
Čeští egyptologové mají v brzké době v plánu tříměsíční výpravu do lokality Abúsír, kde chtějí pokračovat v průzkumu údolního chrámu faraona Niuserrea a okolí hrobky hodnostáře Ceje. Lucie Jirásková z Českého egyptologického ústavu FF UK řekla, že je v plánu také zpracování vykopaných předmětů. „V průběhu výzkumů není moc času na zpracování nálezů. Necháváme si na to tedy měsíc, kdy […]
Protože elektrokola nebývají úplně levnou záležitostí, je pro každého majitele nejdůležitější ze všeho kvalitní ochrana před krádeží. Toho si je dobře vědom i nizozemský výrobce kol VanMoof, který bez mrknutí oka tvrdí, že má tu nejlepší ochranu na světě. Skutečně nepřehání? Pokud se podrobněji podíváme na ochranu jejich elektrokol Electrified S2 a X2, pak je […]
Kriticky ohrožený sýček obecný letos významně posílil populaci díky velkému množství hrabošů. Teď pro něj malý hlodavec může být hrozbou. Zemědělci dostali povolení trávit hraboše plošně rozhozeným jedem. Od 5. srpna jim to umožňuje rozhodnutí Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) podřízeného ministerstvu zemědělství. Ornitologové varují, že v ohrožení je mnoho živočichů a především […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz