NASA před nedávnem opět oživila myšlenku nadzvukového létání. Je tak možné, že se dočkáme následovníka slavného Concorde. Jako jednu z klíčových vlastností vidí odstranění nadzvukového třesku.
Jde zejména o to, že při překonání rychlosti zvuku se za letadlem šíří rázová vlna, která se na zemi projeví silným hlukem, který připomíná explozi. A právě Concorde musel kvůli tomuto jevu přejít do nadzvukové rychlosti až nad mořem. Nebylo tak možné tento letoun využít na maximum po celou dobu letu.
NASA ovšem dosáhla milníku v oblasti návrhu konceptu nadzvukového letounu a světu ukázala design Quiet Supersonic Transport (QueSST). Přestože nedokáže zvuk při překonání zmiňované rychlosti úplně eliminovat, tak místo hlasitému třesku by se mělo ozvat pouze jemné bouchnutí.
V tomto případě by již mohla tato letadla překonávat hraniční rychlost již nad pevninou a tím by se opět zrychlila přeprava lidí.
V současné době NASA usilovně pracuje na vývoji konceptu Low Boom Flight Demonstration (LBFD), který by měl posloužit k testování a odstranění nedostatků. Prototyp by měl být hotový v roce 2021.