Sokolnictví je ve Spojených arabských emirátech jednou z nejstarších tradic. Dříve byli draví ptáci cvičeni k lovu, v současnosti je jejich hlavní úloha jiná. Jsou prospěšní například k ochraně přírody, hospodářství a letišť, kde zabraňují srážkám letadel s ptáky.
Jejich význam je stále nezanedbatelný. Proto nedávná informace o výcviku ptáků k útoku na drony vzbudila mezi sokolníky z Abú Dhabí vlnu nevole. Technologii bezpilotních letounů naopak používají k jejich trénování.
Sokoli při lovu skenují svým perfektním zrakem zem pod sebou. Platí zde jednoduché fyzikální pravidlo: čím výše letí, tím více vidí. A proto sokolníci už po staletí učí létat tyto dravce co možná nejvýš, čímž rozšiřují území, které svým zrakem obsáhnou.
K tomu sokolníci používají návnadu, která je vynesena do vzduchu pomocí draka nebo balónu. Pták pro ni doletí, chytne ji a vrací se zpět ke svému cvičiteli pro odměnu. Sokolníci držící krok s vývojem moderních technologií vyměnili tyto tradiční stroje za bezpilotní letouny.
Kvadrokoptéru, k níž je přivázána návnada s padákem, navigují do patřičné výšky, a pak sokola vypustí.