Richard Layderman je neúspěšnějším pianistou světa, tedy alespoň podle Guinessovy knihy rekordů. Jeho debutového alba se prodalo více než 20 miliónů kopií, což nikdy před ním ani po něm žádný další pianista netrumfl.
Vedení londýnské zoologické zahrady se proto rozhodlo využít jeho služeb ke skutečně zvláštnímu experimentu. Jeho rozněžnělé melodie měly napomoci k milostnému vyladění největších želv světa, které tato zoo chová.
V „harému“ čtyř 17-letých samic Dolores, Priscill, Polly a Dolly žije totiž dnes již sedmdesátník Dirk, kterému se do páření nijak zvlášť nechce (želvy sloní nicméně běžně dožívají více než stovky let).
naděje na obnovení Dirkovy touhy po plození nicméně nebyla planá: v roce 2009 si prožil vášnivý románek Dolly a Dollores.
Něžné tóny Laydermanova klavíru však zvířaty bohužel nepohnuly. A to i přes to, že klavírista koncertoval přímo u jejich výběhu několik hodin. Zoo si je nicméně jistá, že tento neobvyklý koncert přilákal do zoo nejen nové návštěvníky, ale také upozornit na problém množení želv v zajetí a nutnost zajistit jim důstojný život v jejich původní domovině.