Děti přináší do života svých rodičů spoustu nových podnětů: štěstí, lásku, bezesné noci, a také viry. Ovšem i když jsou rodiče vystavení častým dětským infekcím, zdá se, že jsou paradoxně proti nákaze odolnější než ti, co děti nepovili.
Sheldon Cohen a jeho kolegové na Univerzitě Carnegie Mellon v Pittsburghu mají v ruce statistická data, když přezkoumali tři dřívější studie, v nichž se sledovala nakažlivost lidí. Tehdy vědci vkládali do nosu zdravých lidí chřipkový virus a pak sledovali, kdo z účastníků experimentu nákaze podlehl.
Zpětnou analýzou Cohen objevil, že rodiče měli jen 48% pravděpodobnost chřipky, než bezdětní. Navíc vysledovali přímou úměru – čím více dětí bylo v rodině, tím více byli rodiče proti nemoci imunní. Ale to i v případě, že už děti s rodiči nesdílely společnou domácnost.
Takoví rodiče měli jen 27 % pravděpodobnost, že se nakazí, než bezdětní dospělí.
Přesto hladiny protilátek proti ve studiích použitých virů byly stejné jak u rodičů, tak u bezdětných. Cohenům tým tedy své výsledky vysvětluje štěstím, které děti do domácnosti přináší. Prý se tak snižuje hladina stresu, což má vliv na silnou imunitu. Nebo že by to bylo pro to, že rodiče prostě nemají čas onemocnět?