Dnešním dnem odstartoval projekt Supervlákna 2012, za kterým stojí společnosti DuPont, KATZ Graduate School of Business a PwC Academy. Projekt prověří formou soutěže kreativitu studentů a zároveň jim poskytne řadu praktických zkušeností s tím, jak uspět se svými nápady v komerčním sektoru. Projekt je určen pro studenty vědních a technických oborů.
„Na českém trhu působíme již 20 let a Českou republiku vnímáme jako zemi s obrovským potenciálem v inovativních oborech. Společně s našimi partnery chceme ukázat zejména studentům technických věd, že úspěšný výzkum a moderní technologie stojí na dobrých nápadech a na umění, jak tyto nápady komerčně využít,“ říká Soňa Krausová, ředitelka DuPont Česká republika.
Do projektu, který probíhá od 2. dubna a vyvrcholí vyhlášením vítězů 28. září, se mohou zapojit studenti všech vysokých škol, ale určen je zejména pro posluchače technických oborů. Tématem prvního ročníku projektu je inovativní praktická aplikace materiálů Kevlar® nebo Nomex®.
Do 30. dubna je otevřena registrace na stránce www.supervlakna.cz. Po registraci získají studenti přístup k podkladovým materiálům a zároveň se jim otevře možnost přihlásit se na další aktivity v rámci projektu, mezi které patří například praktické tréninky prezentačních dovedností nebo workshopy o efektivních inovacích v podnikatelském sektoru.
Otevřen bude i program mentoringu, který propojí účastníky projektu se studenty a absolventy EMBA programu. V průběhu projektu bude k dispozici i stránka v rámci komunitní sítě Facebook na adrese www.facebook.com/supervlakna.
Kromě zkušeností, které mohou v průběhu projektu nasbírat všichni účastníci, si ti nejlepší rozdělí peněžní odměny v celkové výši 100,000 korun. Výherce bude mít navíc možnost navštívit inovační centrum společnosti DuPont ve švýcarské Ženevě.
„Vědecké a technické vědomosti studentů u nás jsou na vysoké úrovni, často jim ale chybí cílené vzdělávání v oblasti porozumění možnostem komerční aplikace pro jejich nápady a inovace. Účastí v projektu Supervlákna 2012 chceme přispět k rozvoji mladých talentů a ke zvýšení kvality českých absolventů vysokých škol již v počátečním stádiu jejich kariéry,“ říká Jonathan Appleton, ředitel oddělení The Academy v PwC Česká republika.
„Chceme pomoci klíčovým zaměstnavatelům v České republice ovlivnit schopnosti nově přijímaných zaměstnanců z řad absolventů vysokých škol. Kromě toho, poskytování kvalitního tréninku z oblasti obchodu a financí je naší velkou vášní a práce s mladými talenty je vždy zábava!“ dodává Jonathan Appleton.
„Náš program Executive MBA Worldwide jsme koncipovali na základě jediné jistoty, kterou dnes máme – a to že se svět businessu nikdy nepřestává vyvíjet a měnit. Stejně tak by se měli neustále vyvíjet a měnit jeho lídři.
Ve dnešním světě, kde vše stávající je snadno zkopírováno, outsourcováno, či automatizováno, zůstává jedinou konkurenční výhodou právě schopnost inovovat a úspěšně uvádět tyto inovace na trh,“ říká Ivana Goossen, ředitelka Executive MBA Worldwide Europe, Katz Graduate School of Business, University of Pittsburgh.
„Jsme nadšeni z možnosti dát společně s našimi partnery příležitost talentovaným studentům vyzkoušet si inovativní procesy a vytváření ekonomických hodnot v praxi. Považujeme to za investici do našich budoucích úspěchů, ať už z pohledu profesionálů, společností, nebo celého národa.“.