Kvalita výsledků vědecké práce je v dnešní době sama předmětem vědeckého výzkumu. Matematický obor zvaný „scientometrie“ v podstatě kombinuje kvalitu časopisu, v němž byl článek uveřejněn (tzv. „impakt faktor“) s počtem dalších článků, které jej citují.
Zatímco kvalita časopisu zohledňuje spíše hledisko a preference editorů žurnálu, ukazuje počet citací, že článek popisuje něco, co je pro odborníky v daném oboru velmi významné.
Editor odborného časopisu Journal of Medical Internet Research Gunter Eysenbach si dal práci a sledoval osud 286 článků, které byly v jeho časopise publikovány. Nejprve pečlivě zaznamenal počet krátkých zpráv na Twitteru („tweetů“), jimiž se jednotliví vědci na nový a zajímavý článek upozorňovali. Nějakou dobu poté sečetl počet citací v odborných časopisech.
Závěry byly poměrně jednoznačné. Články, které měli vyšší „tweetation“ (slovní hříčka spojující „tweet“ a „citation“), byly později i více citovány. Vědci se tedy v mnoha ohledech podobají ostatním lidem. Jen předmět jejich „drbů“ je poněkud odlišný.