Radarová stanice, kterou chtějí Spojené státy postavit v Brdech, by mohla klidně plout například na Máchově jezeře. V USA totiž vyvinuli novou technologii, která umožňuje stavět mobilní plovoucí radary s vlastním pohonem, které se mohou libovolně přemisťovat po hladině oceánů.
Plovoucí radary mají být rovněž začleněny do systému protiraketové obrany Spojených států. Samotný radar je namontován na původní vrtné plošině norského typu 5. generace, která byla vybudována v ruských loděnicích Vyborg. Přestavba a vybavení pohonem se uskutečnilo v závodech AmFels v Texasu. Plovoucí radar je v současnosti umístěn u pobřeží Aljašky, ale může se volně potulovat po vodách Tichého oceánu a slídit po případných balistických střelách.
Oproti statickým radarům na pevnině, které mají omezený dosah kvůli zakřivení Země, má mobilní radar výhodu, že jej lze přesunovat do blízkosti předpokládaných konfliktů a zajistit tak včasné spuštění varovného systému. Radar je tak citlivý, že na vzdálenost 4500km dokáže sledovat objekt o velikosti basebalového míče.
Délka základní plošiny: 116 metrů
Výška plošiny: 85 metrů (což je ještě 25 metrů výše než pražská petřínská rozhledna)
Posádka: 75-85 členů
Dosah Radaru: 5000 km
Cena: 900 milionů dolarů