Dopravní fakulta ČVUT může při výuce i odborné práci zcela využívat moderní dispečerské řídící pracoviště pro řízení železniční dopravy, které získala darem od společností Siemens a Skanska CZ.
Hodnota nové technologie, jež studentům umožní praktickou zkušenost v reálných podmínkách, převyšuje jeden milion korun. Laboratoř speciálních komunikací na Fakultě dopravní ČVUT v nedávné době obdržela integrované telekomunikační zařízení Siemens HiPath 4000, které využívají nejmodernější dispečerská střediska pro řízení železniční dopravy nejen v České republice, ale na celém světě. V současné době probíhá implementace obdobného dispečerského zařízení od obou společností v rámci modernizace traťového úseku Červenka – Zábřeh na Moravě ve stanici Mohelnice.
Podle prof. Ing. Petr Moose, CSc., je tento projekt ukázkou ideální spolupráce mezi vysokými školami a průmyslem. „Naši studenti mohou díky tomuto daru pracovat s nejmodernějšími systémy, které se v současnosti v praxi používají. Firmy na druhou stranu mohou plně využít výzkumný potenciál vysokých škol. Přál bych si, aby takových projektů bylo co nejvíce,“ uzavírá děkan prof. Ing. Petr Moos, CSc.