Unikátní 3D družicové snímky zemského povrchu překvapují svojí plastičností a dokonalou kresbou detailů. V současné době probíhá neustálé mapování zemského povrchu a postupně tak vzniká trojdimenziální mapa celé naší planety.
Nyní se můžete podívat na záběry z Afriky, která je na programu celé mise. Příprava mise LANDSAT byla iniciována NASA už v roce 1965 a nyní je na oběžné dráze třetí generace satelitu LANDSAT 7. Satelit je vybaven speciálním senzorem o prostorovém rozlišení 15 metrů a zvýšené prostorové rozlišení je i u tepelného pásma ( ze 120 na 60m). Součástí 3D obrazů jsou i obrazová data pořízená při letech raketoplánů nad Zemí v rámci programu SRTM – Shuttle Radar Topography Mission.
Na snímku je Mys dobré naděje a Kapské město na jihu Afriky. Přístav je v Stolové zátoce v levé dolní části snímku. Námořníci plující od východu si vjezd do přístavu často pletou s tzv. Falešnou zátokou (uprostřed), stejně jako si lidé pletou Mys dobré naděje s nejjižnějším cípem Afriky, kterým je však mys Agulhas (vpravo nahoře). Snímek zabírá oblast 66 x 134 km.
Na druhém snímku je obrovitý útvar o průměru 50 kilometrů v saharské části Mauretánie, který byl dlouho považován za kráter po dopadu meteoritu. Až nedávno se zjistilo, že jde o kruhovou kotlinu vymletou přírodními silami na níž jsou dobře viditelné usazeninové vrstvy.