Domů     Technika
Připojení na prázdniny pro každého
Martin Macourek 19.6.2020

Blíží se letní prázdniny a s nimi i doba dovolených, což je období, ve kterém funguje každý z nás úplně jinak než po zbytek roku.  Navíc díky situaci s Covid 19 se většina z nás letos do zahraničí nepustí a tak budeme asi cestovat jen po našich luzích a hájích, nebo budeme trávit čas v „domácích kancelářích“ na chalupě.

Bude ovšem nutné se vypořádat s absencí hotelového připojení k internetu a zajistit si náhradní způsob nepřetržitého a stabilního připojení.

Připojení na cestách

Bez ohledu na to, zda se za hranice dostaneme nebo ne, cestování se v nejbližších měsících nevyhneme. A je jedno, zda to bude v rámci služební cesty nebo jako turisté. Připojení k internetu čas od času potřebuje každý z nás i mimo domov. A cestování s dětmi se bez internetu takřka neobejde.

Jak zajistit připojení k síti na zadním sedadle v autě, ve stanu nebo třeba na pronajaté lodi na přehradě? Nejsnadnější jsou mobilní data ve smartphonu, jenže více neomezených datových tarifů pocítí vaše peněženka.

Navíc, ne každé mobilní zařízení má v sobě zabudovaný antivirus a bezpečnost veřejných sítí je také otázkou.

Pro takové případy má společnost TP-Link v rukávu mobilní Wi-Fi routery. Stačí pořídit univerzální datovou SIM kartu s podporou 4G/LTE a vložit ji do mobilního routeru. Router pak po dobu 8 hodin sdílí přístup k internetu až 10 koncovým zařízením současně, např. notebook s mobilem, chytré hodinky a další příslušenství.

Ideální volbou jsou modely M7200 nebo M7350, které podporují rychlost stahování až do 150 Mb/s a upload do 50 Mb/s. To je na připojení v autě nebo v lese velice slušný výkon.

Jak se připojit na chalupě?

Blíží se i sezóna tolik oblíbených chat a chalup pro trávení volného času o víkendech i dovolených. Sledování online seriálu, dodělání tabulek v křesle na verandě nebo zajištění videopřenosu z bezpečnostní kamery jsou situace, kde je kvalitní připojení nutností i „mimo civilizaci“.

Základem chalupářské sítě je stabilní a spolehlivý router, v lokalitách bez pevného připojení pak s možností LTE. Ideální jsou modely TP-Link Archer MR200 či TL-MR6400, do kterých stačí vložit datovou SIM kartu, a můžete surfovat.

Routery zároveň disponují i LAN/WAN konektory pro snadné propojení v situacích, kdy je k dispozici pevné připojení, např. z DSL modemu. Vytvořit rychlé a stabilní Wi-Fi připojení v LTE síti nebylo s těmito routery nikdy jednodušší.

 

Home office na terase

V režimu home office dnes kvůli aktuální situaci funguje více lidí než kdy dříve. A stále více z nich začíná přemýšlet, že si daný způsob práce uchovají. To z dlouhodobého hlediska i komfortu vyžaduje stabilní Wi-Fi signál jak po celém bytě či domě, tak i na terase nebo na zahradě.

A jak si zařídit takový letní home office na terase? Základním pilířem je opět router, který v ideálním případě podporuje nejnovější standard Wi-Fi 6 a má dostatečný dosah. Například model Archer AX10 nabízí kombinovanou rychlost přenosu dat ve dvou pásmech až do 1,5 Gb/s.

Alternativou, která rozšíří dosah i počet souběžně připojených zařízení, je Wi-Fi Mesh systém. Se základní sadou TP-Link Deco E3, která obsahuje jeden router Deco E4 a jeden extender RE300, se Wi-Fi signál rozšíří do celé domácnosti až na terasu.

Pokud je potřeba pokrýt celou zahradu, abyste mohli pracovat i z houpací sítě nebo zahradního altánku, stačí použít produkty z řady EAP Outdoor, které vytvoří Wi-Fi sítě ve venkovních podmínkách.

Možnosti připojení jsou bohaté, stačí si vybrat. At už na cestách nebo na chalupě, Wi-Fi sít může být kdykoliv během léta s vámi.

Více informací naleznete na www.wifinaleto.cz.

Související články
Medicína Technika 21.4.2025
Vědecký tým z Kalifornské univerzity v Berkeley oznámil  objev, který poněkud rozčeřil vody optiky a neurovědy: badatelé údajně identifikovali zcela novou barvu, která se vymyká běžnému lidskému vnímání. Tento nový barevný vjem pojmenovali „olo“ a podle samotných autorů experimentu jej nelze reprodukovat ani zobrazit na žádné běžné obrazovce či tiskovině. Objev je výsledkem experimentu, při […]
Český národní pavilon na světové výstavě EXPO 2025 byl oficiálně otevřen veřejnosti a hned od začátku zaujal nejen svou architekturou, ale i pestrým programem. Významným bodem je účast středoškolského týmu LASAR, který představí inovativní řešení problematiky kosmického odpadu. Pavilon navržený studiem Apropos Architects je architektonickým skvostem, jehož dřevěná a skleněná konstrukce ve tvaru spirály symbolizuje […]
Technika 10.4.2025
V Brně vzniklo České polovodičové centrum, které propojí výzkum s průmyslem a pomůže nastartovat polovodičový ekosystém. Má ambici posílit nejen českou, ale i evropskou technologickou suverenitu. Nově otevřené České polovodičové centrum (Czech Semiconductor Centre – CSC) má za cíl propojit výzkumné instituce, univerzity a technologické firmy. Pomůže především malým podnikům a startupům s vývojem čipů, […]
Technika 10.4.2025
Společnost Toyota Engineering Society začala loni pracovat na sférickém mobilním zařízení, které bude schopné přepravovat lidi v průhledné kulaté kapsli. Po čtyřech měsících vývoje představila funkční prototyp. Připomíná mobilní kapsli, kterou se pohybovali návštěvníci parku dinosaurů ve filmu Jurský svět. Vozidlo funguje na stejném principu jako kolo pro křečky. Na vnitřní straně koule jsou položeny […]
Tým z laboratoře CAPADS na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze provedl průlomové měření v oblasti intenzitní optické interferometrie, která je zásadní pro přesné měření směrů a vzdáleností ve vesmíru. Zlepšení v přesnosti by mohlo dosáhnout až několika řádů a výrazně přispět k hlubšímu pochopení kosmických struktur a jevů. Výzkum týmu se zaměřil na tzv. Hanbury […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz