Původně pouštní lvi, kteří žijí v národním parku v Namibii, byli zpozorováni při lovu a konzumaci mořských živočichů. Na jejich jídelníček se dostali tuleni, kormoráni a příležitostně i plameňáci..
Severní část namibijského pobřeží dlouhá kolem 500 km nese označení Pobřeží koster. Jedná se o nejnehostinější oblast, v níž je nedostatek srážek. Pobřeží tvoří vysoké písečné duny a jsou zde časté mlhy a silné větry.
Jedna jeho část je dnes národním parkem. Mezi největší predátory, žijící v této oblasti, se řadí lvi. Z důvodu nedostatku potravy se museli adaptovat na zdejší podmínky. Jejich největší přísun potravy tak pramení z oceánu.
Během 80. let 20. století byla populace lvů na hranicích národního parku vyhubena zemědělci, kteří ochraňovali svá hospodářská zvířata. Od roku 1997 se na východním okraji Namibie začala znovu objevovat malá skupinka lvů, jež se začala postupně rozrůstat.
První důkazy o konzumaci mořských tvorů získali vědci v roce 2006. Během následujících 10 let bylo toto chování zpozorováno devětkrát. Studie se zaměřila na tři lvíčata, u nichž tato potrava tvořila až 79 % stravy.
V březnu 2017 ztratila tři roční lvíčata svou matku, a tak začala lovit kormorány. Vedena hladem a zoufalstvím našla lvíčata cestu přes duny na ostrov poblíž pobřeží. „Zde začala zabíjet kormorány, kteří v noci hnízdili na ostrově.
Stala se schopna lovit ve větší míře vodní ptactvo, včetně plameňáků a kachen,“ uvedl badatel P. E. Stander, jenž strávil přes 35 let pozorováním pouštních lvů v Namibii.
Lvi v namibijském parku se současně řadí na seznam největších pobřežních masožravců, kteří loví mořské organismy. Našli bohatý zdroj potravy, který jim poskytuje důležitý příjem energie. Studie naznačuje, že by se lvi do budoucna mohli naučit požírat i měkkýše, kraby či mořské želvy.