Strážcům Yellowstonského parku se podařilo objevit nečekaně velké pukliny na skalních stěnách. Oblast musela být poté uzavřena. Otázkou ale zůstává, zdali to nemá souvislost s probouzejícím se supervulkánem. Pokud ano, mohlo by to mít dosti vážné následky..
Uzavřena byla zejména část národního parku Grand Teton. Příčinou byly rozšiřující se trhliny, které jsou kolem 30 metrů dlouhé a vedou podél stometrové vysoké skalní stěny v oblasti, které se říká Hidden Falls.
Tento park je připojen k Yellowstonu a to není pro specialisty příliš povzbudivou zprávou. Území leží na vrcholu časované magmatické bomby. Pokud by totiž došlo k výbuchu, mělo by to vliv na klimatické události po celém světě.
Supervulkán vybuchl naposledy před 640 tisíci lety a do oblak tehdy vypustit kolem tisíce kubických kilometrů skály, popelu a sopečného prachu. Erupce měla ničivý dopad na flóru a faunu v Severní Americe, ale také globální účinky, kdy došlo k celkovému ochlazení.
Strážci prozatím nechtěli vyvolat paniku kolem možného probuzení vulkánu, nicméně pro jistotu a z důvodu možných sesuvů oblast zcela uzavřeli. Kromě toho se zde bude provádět výzkum, jenž by měl odhalit příčiny rozšiřujících se prasklin.
Možnost výbuchu ale prozatím Americká vědeckovýzkumná vládní agentura (USGS) popírá. Procento možnosti výbuchu je velmi nízké. Vyplývá to také z výsledků testů, které zde nedávno USGS uskutečnila.