Na území Durynska se vlčici narodilo šest mláďat jejichž otcem je labrador. Odborníci se obávají o genofond vlků v Německu. Kolem roku 2000 se sem vrátili po více než 100 letech.
Pětiměsíční mláďata mají černou barvu a žijí s matkou vlčicí na území pro volný pohyb a rozmnožování vlků v Duryntsku. Doporučení odborníků pro ministerstvo životního prostředí bylo, že mláďata by se měla utratit.
Obávají se totiž o budoucí generace vlků, kterých žije na území Německa kolem 130.
Veřejnost a ochránci zvířat by byli raději, kdyby mláďata byla podrobena sterilizaci a mohla zůstat naživu. Varianta odchytu a chovu v zajetí je podle odborníků nereálná. Z minulých zkušeností totiž divocí hybridé snášeli zajetí tak špatně, že později museli být stejně utraceni.
Genetické testy vlků vyskytujících se na území Německa se provádí a porovnávají již od počátku jejich výskytu na tomto území. Odborníci chtěli zjistit, odkud se sem vlci rozšířili. Díky genetickým testům se zjistilo, že vlci se do Německa dostali z Polska.
Jako zdroj DNA slouží vědcům nejčastěji čerstvý trus, který obsahuje i buňky ze střevní výstélky. Odebrat divoce žijícím vlkům vzorek slin či chlupů je totiž dost obtížné.
Díky genetickému sledování vlků byl obdobný případ kříženců vlka a psa popsán, již v roce 2003. Štěňata byla odchycena a umístěna do národního parku Bayerischer Wald. Dva kříženci byli po roce 2004 nezvěstní. Vlčici byl nasazen vysílací obojek pro další sledování.