Technický pokrok je ve všech směrech patrný dennodenně. Že by se ale již daly používat součástky vyrobené na 3D tiskárně například v letecké dopravě, tomu bychom před časem jen tak neuvěřili. Společnost Airbus ale nyní použila v sériové výrobě vzpěry, které zkonstruovala pomocí 3D tisku. Tyto komponenty jsou použity u letounu A350 XWB.
Titanová podpěra vyrobena prostřednictvím technologie ALM (aditive-layer manufacturing) je součástí pylonu letounu a spojuje křídla a motory. Pylon je v zásadě část letadla, která vystupuje z konstrukce a slouží k uchycení dalších částí.
Při metodě ALM se k výrobě používají produkty z jemného prášku základního materiálu, jako jsou hliník, titan, nerezová ocel a plasty. Při vzniku součástek dochází k přidáváním tenkých vrstev materiálů v jednotlivých fázích výrobního procesu.
Výhodou je, že mohou vznikat složité komponenty přímo z dat v CAD programech, které jsou určené k projektování.
Nejsou to ale jen vzpěry. Na některých testovacích letadlech Airbus A320neo a A350 XWB se zkouší z 3D tiskáren také odvzdušňovací potrubí. V budoucnu je tak možné, že poletíme v letadle, které bylo celé vytvořeno na 3D tiskárně.