První americkou společností, která bude svým zaměstnancům implantovat čipy, je Three Square Market (32M). V nadcházející týdnu by mělo této procedury podstoupit více než 50 z nich. Rozhodnutí je ale na každém z nich, není povinné.
Tyto čipy, přesněji RFID čipy budou umístěné v oblasti mezi palcem a ukazováčkem. A k čemu bude sloužit? Tato technologie by měla řídit nákupy v podnikovém obchodě, otvírat dveře, používat kopírky, přihlašovat do firemních počítačů, odblokovávat telefony, sdílet vizitky nebo ukládat lékařské a zdravotní informace.
Pokud budou podobnou technologii využívat i jiné obchody, mělo by jít platit i na těchto terminálech.
I když se většina zaměstnanců staví k této technologii záporně a nejsou příliš natěšeni, tak téměř polovina se rozhodla čip vyzkoušet. Je to i z toho důvodu, že čipy neobsahují žádný GPS modul a jsou chráněny proti hackingu.
Podle tvůrců je pravděpodobnost nabourání se do nich téměř nulová. Jediným způsobem, jak se k nim a datům dostat, by bylo vyříznout je z ruky. Ale věřte tomu.
Náklady na jednu implantaci jsou vyčísleny na 300 dolarů. Pokud některý ze zaměstnanců již nebude chtít být očipován, může si nechat technologický prvek vyjmout. Zároveň se nejedná o podobný první pokus.
Švédský hub implantuje čip do těla zaměstnanců a zákazníků již dva roky. A tak s NFC implantátem v těle žije již více než 150 lidí. Díky implantátu nepotřebují v práci žádné klíče od zámků, ani peníze na automaty s občerstvením.