V létě příštího roku vyšle Americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA) ke Slunci sondu, která bude kolem něho obíhat ve vzdálenosti 6,5 miliónu kilometrů. To je nejblíže, co se vesmírná loď nebo sonda ke Slunci přiblížila.
I v této vzdálenosti by měly panovat kruté podmínky v podobě teploty cca. 1370 stupňů Celsia. Z tohoto hlediska musí být sonda maximálně zabezpečená. Chránit by ji měl silný uhlíkový štít. NASA v současné době testuje také chladicí systém.
Start sondy je předběžně naplánován na červenec roku 2018. Nejdříve zamíří k Venuši, kolem které sedmkrát prolétne. Poté vstoupí na oběžnou dráhu Slunce, kde proběhne celkem 24 obletů. To ale nastane až v roce 2024 a za předpokladu, že nenastanou žádné technické problémy.
Sonda má za úkol posbírat data o koróně (okolí Slunce). Odborníci by rádi zjistili, proč je koróna o tolik teplejší než povrch hvězdy. Kromě toho se zaměří na zkoumání slunečních větrů.
Původně se sonda měla jmenovat Solar Probe Plus. NASA ji ale nakonec přejmenovala na počest amerického astrofyzika Eugena Parkera (Parker Solar Probe), který v 50. letech předpověděl existenci solárního větru.