Původně projekt Red Dragon počítal s vysláním upravené lodi Dragon 2 k Marsu v roce 2018. Jak to ale při podobných experimentech bývá, tak i v tomto případě se ukázalo, že tento termín nelze stihnout.
Na projektu se podílí také NASA. SpaceX díky tomu může použít komunikační systém Deep Space Network.
SpaceX premiérový let odložila na další startovní okno a to nastává jednou za 26 měsíců. Z tohoto důvodu je patrné, že dříve než v roce 2020 Red Dragon na Marsu nepřistane. Zajímavostí je, že SpaceX plánuje podle Jeffa Fousta vyslání dokonce dvou lodí Red Dragon.
Ty z pochopitelných důvodů nemohou startovat současně na jedné raketě. Technologicky je to nemožné. Jejich starty by tak od sebe dělilo několik týdnů. Startovní okno není instantní a trvá zhruba jeden měsíc.
Z hlediska startu je ideální, když raketa odstartuje uprostřed okna, kdy jsou optimální podmínky. Falcon Heavy by tak měl s tímto nákladem dostatečnou rezervu. Mohl by vypustit jeden Red Dragon na začátku startovního okna a druhý na jeho konci.
To umožní, aby druhý Red Dragon mohl použít data, která během sestupu a přistání poskytne první loď.
V případě, že se přistání na dálku na první pokus nepodaří zvládnout optimálně, mají inženýři druhou možnost. Prostřednictvím nasbíraných dat by mohli doladit software tak, aby se vyhnuli případným problémům.
Red Dragon nabízí v budoucnu možnost dopravy vědeckých nákladů na povrch Marsu. Kromě NASA tak chce na tomto projektu spolupracovat společnost ESA, která by na povrch dopravovala vědeckou aparaturu.