V disciplíně kooperativní sběr předmětů pomocí skupiny autonomních helikoptér tým suverénně vyhrál s celkovým počtem 56,154 bodu. Drony předměty sbíraly zcela autonomně, tedy bez jakéhokoliv zásahu člověka, což je technologie na hraně současných vědeckých poznatků.
V kategorii autonomní přistání na jedoucím vozidle získali čeští robotici 97,653 bodů z celkových 100 možných. Skončili tak na druhém místě, když jim k vítězství chyběl necelý jeden bod. Díky tomuto úspěchu získal tým „divokou kartu“ – možnost startu v soutěži Grand Challenge, kde spolu s kolegy s italské univerzity v Padově, vybojoval bronz.
„Naše řešení se ukázalo jako nejspolehlivější a jako jediní jsme dokázali úspěšně absolvovat všechny čtyři pokusy v disciplínách řešených helikoptérami. Po prvním soutěžním dni, kdy síla větru dosahovala hraničních hodnot možností helikoptér, jsme byli v nejobtížnější třetí disciplíně na prvním místě, což také prokázalo robustnost našeho řešen,“ komentoval úspěch skupiny vedoucí týmu Dr. Martin Saska.
Tým Fakulty elektrotechnické ČVUT se tak umístil před družstvy světoznámých univerzit, jako jsou Carnegie Mellon, ETH Zürich, Georgia Institute of Technology, Virginia Tech, The University of Tokyo, nebo Korea Advanced Institute of Science and Technology.
Do soutěže Mohamed Bin Zayed International Robotics Challenge (MBZIRC) se přihlásilo celkem 143 týmů (ve čtyřech soutěžních kategoriích) z 35 států, z toho do finále jich bylo vybráno celkem 25.