Ryby bichirové patří k evolučně velmi starobylým skupinám. Jejich evoluční houževnatost připisují vědci mimo jiné i neuvěřitelně efektivní obraně před nepřáteli, která spočívá především v rafinované struktuře jejich šupin.
Vědci se proto vrhli na jejich studium, konkrétně na studium bichira senegalského. Zjistili, že každá šupina se skládá z několika vrstev. Na tom by nebylo ještě nic tak zvláštního. Různé fyzikální vlastnosti jednotlivých vrstev bichiřích šupin však umožňují, že tyto vrstvy nepraskají při mechanickém namáhání společně, ale každá jinak.
Prokousnutí šupiny je tak podstatně ztíženo. Šupiny jsou také na těle velmi vhodně rozložené tak, aby velké chránily důležité vnitřní orgány a malé umožňovaly dobrou pohyblivost v místech, která jsou důležitá pro pohyb.
Další jejich zvláštností je zase způsob jejich propojení, který je založen na řadě spojení pomocí drobounkých „kloubů“. Vědci vedení Swati Varshneyovou z MIT šupiny nejen prozkoumali, ale také vytvořili jejich počítačový model.
Poté je vytiskli na 3D tiskárně, čímž vytvořili první prototyp. V budoucnu se vědci chystají k vylepšení vlastností testovat i nejrůznější typy materiálů.