Láska prochází žaludkem. Zdá se, že toto heslo je vlastní i tropickým sladkovodním rybám Corynopoma riisei. A řídí se jím právě samci tohoto druhu ryb, česky tetry velkoploutvé. Když se chtějí pářit, musí se dostat k samici na těsno, poněvadž k oplození dochází v těle samičky.
K tomu využívají samci drobnou lest. Těsně před samici vyvěsí jakousi návnadu, o které si jeho vyvolená myslí, že je to jídlo. Jakmile se nachytá, je ztracena. Existuje nepřeberné množství tvarů a velikostí těchto lákadel.
Teorie falešné potravy při námluvách teter spadá až do roku 1960. Ovšem teprve nyní vědci našli skutečný důkaz, že tomu tak je. Jejich studie tak vůbec poprvé popisuje první známý případ, kdy samec díky evoluci připomíná jídlo, aby měl větší naději na sex.
Vědci pečlivě sledovali potravní preferenci samic a samců v různých prostředí. Návnady, které připomínají mravence také měly největší úspěch u samic, které mravence, spadlé do potoků, často pojídají. Oválné ornamenty zase přitahovaly ty samice, které často pojídají brouky a jejich larvy.
Vědcům se také podařilo potravní atraktivitu uměle vyvolat v akváriích v laboratoři, když samice doposud krmené potravou ve tvaru vloček, začaly dostávat mravence. Už po 10 dnech tyto samice preferovaly samčí návnady ve tvaru mravenců, než vajec.