Domů     Medicína
Jak na hubnutí problémových partií?
Martin Macourek
od Martin Macourek 4.2.2023

komerční sdělení

Bříško, boky, zadeček a stehna. Partie, které ženy nejčastěji trápí a chtějí je zhubnout. Patříte mezi ně také a přemýšlíte, jak je doopravdy zhubnout? Na následujících řádcích se dozvíte, jak na to!

Problémové partie nám přidělávají vrásky na čele

Právě na bříšku, v bocích, stehnech a na zadečku se ukládá nejvíce tuku, kterého se jen obtížně zbavujeme. Možná jste už taky nějakou tu dietu vyzkoušeli, možná jste cvičili, upravili jídelníček, ale úspěch se nedostavil.

reklama

Důvod? Tyhle partie nejde hubnout samostatně, je třeba se zaměřit komplexně na celé tělo. Zásoby tuku začnou z těchto problémových partií mizet až na úplném konci, jako poslední.

Ať už tedy chcete zhubnout stehna, bříško nebo boky, musíte na to jít komplexně.

Začněte úpravou jídelníčku

Kdo chce zhubnout, ten se potřebuje dostat do kalorického deficitu. Toho se dá dosáhnout úpravou jídelníčku a navýšením fyzické aktivity. Jednoduše řečeno jde o to, abyste spálili víc kalorií, než přijmete.

reklama

V jídelníčku by neměly chybět kvalitní bílkoviny (maso, vejce, ryby, mléčné výrobky, …) a zdravé tuky (avokádo, semena, ořechy, kvalitní oleje, …), zaměřte se na nízký příjem sacharidů.

Dejte přednost komplexním sacharidům před jednoduchými cukry, konzumujte dostatek čerstvé zeleniny.

Hodně solíte? Omezte to!

Mnozí z nás se potýkají nejen s kily navíc, ale i se zavodněným organismem. Na vině je často zvýšený příjem soli. Doporučený denní příjem soli se pohybuje mezi 3 až 5 g, my často konzumujeme až dvojnásobek.

Cvičte celé tělo, ne jenom konkrétní partii

Už jsme se o tom jednou zmínili.

Ať už chcete zhubnout bříško, zadeček nebo stehna, nikdy se nesmíte soustředit jen na tu jednu konkrétní partii.

Sice si zpevníte svaly, ale nezhubnete, protože svaly pořád budou obalené tukem.

Místo sklapovaček dejte přednost dřepům, výpadům, planku a kardio cvičení v kombinaci s posilováním. Jděte si zaběhat, je jedno zda ven nebo na trenažér. Kdo má vysokou nadváhu, ten by měl začít s rychlejší chůzí.

reklama

Důležité je dosáhnout během pohybu vyšší tepové frekvence.

Nezapomínejte na pitný režim

Když nebudete dostatečně pít, nezhubnete. Dospělý člověk by měl vypít asi 2 litry tekutin denně, s fyzickou aktivitou se zvyšuje i potřebný příjem tekutin. Nepočítá se do něj ale alkohol ani káva, nejlepší je pít čistou vodu. Vyhnout byste se měli i slazeným limonádám a džusům.

Pít byste měli po menších doušcích průběžně po celý den, co přes den nestihnete, to večer nedohánějte. Odplavili byste z těla i důležité minerály a zatížili ledviny.

Víte, že tělo se skládá zejména z vody a když jí má nedostatek, řeší to zadržováním vody v těle, které už jsme jednou zmiňovali?

Najděte si i čas na odpočinek

Odpočinek často podceňujeme, nenajdeme si na něj čas, navíc spíme sotva pár hodin.

I spánek a odpočinek ale napomáhá hubnutí, tak to zkuste změnit.

Spotřeba energie se během spánku snižuje na minimum, orgány i svaly odpočívají, tělo regeneruje. Kdo spí méně než 7-9 hodin, ten musí počítat s vyšším kalorickým příjmem, zvýšenou chutí na jídlo i se zpomalením klidového metabolismu.

reklama
Související články
Lamy mají jedinečný imunitní systém. Jejich protilátky jsou mnohem menší, než je tomu u jiných živočišných druhů, proto jsou stabilnější a snadněji zasáhnou svůj cíl, tedy cizorodé viry, uvnitř organismu. Stanou se nadějí lidstva v boji proti nemocem? Na to, že imunitní systém velbloudovitých, mezi které se řadí i lamy a alpaky, funguje jinak než lidský, […]
Mnoho žen zná zažívací potíže doprovázející menstruaci, které však mohou potrápit i mimo cyklus: nadýmání, zácpa či naopak průjem nebo pocit plnosti a tlaku v břiše. Ať už jde o následky dietního prohřešku, virózy nebo třeba stresu, měly by během několika dní polevit po začátku menstruace nebo po odstranění příčiny, úpravě jídelníčku a užití volně […]
Na tuto otázku mohou pomoci odpovědět lidé, kteří přežili válku v Jugoslávii! Výzkumníci centra CEITEC Masarykovy univerzity hledají dobrovolníky pro mezinárodně uznávanou studii… Stres je přirozenou reakcí organismu na vnímané hrozby nebo problémy. Vyvolává v našem těle řadu fyziologických změn, včetně uvolňování stresových hormonů, jako je kortizol a adrenalin. Zatímco krátkodobý stres může být pro […]
Dva výzkumy zabývající se tématem, zda více peněz přináší lidem i větší pocit štěstí, přinesly protichůdná zjištění. Jejich tvůrci se proto rozhodli spojit síly a zjistit, jaká je skutečně pravda… Daniel Kahneman a Angus Deaton z Princestonské univerzity publikovali v roce 2010 svoji práci, ve které uváděli, že pocit každodenního štěstí roste s rostoucím příjmem, […]
Vlastně už jsou, i když zatím jen v laboratořích. Ale pokusy s nimi jsou tak úspěšné, že už chybí jediné – rozšíření do velikosti vhodné pro člověka, ne pouze pro drobné laboratorní myši. Se zraněním pod náplastí je to trochu jako s pověstnou Schrödingerovou kočkou. Dokud náplast nesundáte a nepodíváte se pod ní, nebudete vědět, […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz