Domů     Medicína
Jak na hubnutí problémových partií?

komerční sdělení

Bříško, boky, zadeček a stehna. Partie, které ženy nejčastěji trápí a chtějí je zhubnout. Patříte mezi ně také a přemýšlíte, jak je doopravdy zhubnout? Na následujících řádcích se dozvíte, jak na to!

Problémové partie nám přidělávají vrásky na čele

Právě na bříšku, v bocích, stehnech a na zadečku se ukládá nejvíce tuku, kterého se jen obtížně zbavujeme. Možná jste už taky nějakou tu dietu vyzkoušeli, možná jste cvičili, upravili jídelníček, ale úspěch se nedostavil.

Důvod? Tyhle partie nejde hubnout samostatně, je třeba se zaměřit komplexně na celé tělo. Zásoby tuku začnou z těchto problémových partií mizet až na úplném konci, jako poslední.

Ať už tedy chcete zhubnout stehna, bříško nebo boky, musíte na to jít komplexně.

Začněte úpravou jídelníčku

Kdo chce zhubnout, ten se potřebuje dostat do kalorického deficitu. Toho se dá dosáhnout úpravou jídelníčku a navýšením fyzické aktivity. Jednoduše řečeno jde o to, abyste spálili víc kalorií, než přijmete.

V jídelníčku by neměly chybět kvalitní bílkoviny (maso, vejce, ryby, mléčné výrobky, …) a zdravé tuky (avokádo, semena, ořechy, kvalitní oleje, …), zaměřte se na nízký příjem sacharidů.

Dejte přednost komplexním sacharidům před jednoduchými cukry, konzumujte dostatek čerstvé zeleniny.

Hodně solíte? Omezte to!

Mnozí z nás se potýkají nejen s kily navíc, ale i se zavodněným organismem. Na vině je často zvýšený příjem soli. Doporučený denní příjem soli se pohybuje mezi 3 až 5 g, my často konzumujeme až dvojnásobek.

Cvičte celé tělo, ne jenom konkrétní partii

Už jsme se o tom jednou zmínili.

Ať už chcete zhubnout bříško, zadeček nebo stehna, nikdy se nesmíte soustředit jen na tu jednu konkrétní partii.

Sice si zpevníte svaly, ale nezhubnete, protože svaly pořád budou obalené tukem.

Místo sklapovaček dejte přednost dřepům, výpadům, planku a kardio cvičení v kombinaci s posilováním. Jděte si zaběhat, je jedno zda ven nebo na trenažér. Kdo má vysokou nadváhu, ten by měl začít s rychlejší chůzí.

Důležité je dosáhnout během pohybu vyšší tepové frekvence.

Nezapomínejte na pitný režim

Když nebudete dostatečně pít, nezhubnete. Dospělý člověk by měl vypít asi 2 litry tekutin denně, s fyzickou aktivitou se zvyšuje i potřebný příjem tekutin. Nepočítá se do něj ale alkohol ani káva, nejlepší je pít čistou vodu. Vyhnout byste se měli i slazeným limonádám a džusům.

Pít byste měli po menších doušcích průběžně po celý den, co přes den nestihnete, to večer nedohánějte. Odplavili byste z těla i důležité minerály a zatížili ledviny.

Víte, že tělo se skládá zejména z vody a když jí má nedostatek, řeší to zadržováním vody v těle, které už jsme jednou zmiňovali?

Najděte si i čas na odpočinek

Odpočinek často podceňujeme, nenajdeme si na něj čas, navíc spíme sotva pár hodin.

I spánek a odpočinek ale napomáhá hubnutí, tak to zkuste změnit.

Spotřeba energie se během spánku snižuje na minimum, orgány i svaly odpočívají, tělo regeneruje. Kdo spí méně než 7-9 hodin, ten musí počítat s vyšším kalorickým příjmem, zvýšenou chutí na jídlo i se zpomalením klidového metabolismu.

Související články
Geny zděděné od denisovanů, vyhynulých příslušníků rodu Homo, pomáhají obyvatelům Papuy-Nové Guineje bojovat s infekcemi v nížinách i žít ve vysokých nadmořských výškách. První kosterní pozůstatky denisovanů byly objeveny v roce 2008 v Denisově jeskyni na Altaji v Rusku, podle tohoto místa nálezu jsou pojmenovaní. Stáří tamních kosterních pozůstatků bylo odhadnuto na 41 000 let. […]
Už přes 16 000 pacientů se v České republice zapojilo do výzkumu nových léků a očkovacích látek. Takzvaná klinická hodnocení probíhají nejčastěji v oblasti onkologie, imunologie a infekčních onemocnění, nemocí srdce a onemocnění dýchacích cest. Celkem ve zdravotnických zařízeních po celé republice probíhá 481 těchto hodnocení, jež zdravotnickému systému ušetřila více než jeden a půl […]
Univerzálními dárci krve jsou lidé s krevní skupinou 0. Ne vždy je ale této krve dostatek, proto se vědci snaží vymyslet, jak to zařídit, aby mohl člověk s jakoukoliv krevní skupinou darovat krev ostatním, aniž by došlo k úhoně. Této vysněné metě se nyní velmi přiblížili. Krevní skupiny A, B a O objevil v roce […]
Jako by nestačil návrat starých známých infekcí, začaly se objevovat nové. A nejsou bezzubé, podle odhadů umírá na zdánlivě nenápadné mykózy celosvětově dvakrát více nemocných než před 10 lety. Co jsou vlastně mykózy? Jde o infekce způsobené některými zástupci říše hub – jednobuněčnými kvasinkami nebo vláknitými houbami, známými spíš pod značením plísně. Tedy nic, co […]
Nejsou to jen oteklé končetiny a utiskovaný močový měchýř. Na příchod dítěte se adaptují téměř všechny systémy těla matky, a za jeden z nich byl nedávno uznán také mozek. Jak přesně k tomu dochází, se ale dosavadní studie nedokázaly shodnout. Objasnit celou záležitost pomohla nová studie. Vědecký zájem o neurobiologické procesy spojené s mateřstvím je ve fázi […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz