Domů     Medicína
Jak na hubnutí problémových partií?

komerční sdělení

Bříško, boky, zadeček a stehna. Partie, které ženy nejčastěji trápí a chtějí je zhubnout. Patříte mezi ně také a přemýšlíte, jak je doopravdy zhubnout? Na následujících řádcích se dozvíte, jak na to!

Problémové partie nám přidělávají vrásky na čele

Právě na bříšku, v bocích, stehnech a na zadečku se ukládá nejvíce tuku, kterého se jen obtížně zbavujeme. Možná jste už taky nějakou tu dietu vyzkoušeli, možná jste cvičili, upravili jídelníček, ale úspěch se nedostavil.

Důvod? Tyhle partie nejde hubnout samostatně, je třeba se zaměřit komplexně na celé tělo. Zásoby tuku začnou z těchto problémových partií mizet až na úplném konci, jako poslední.

Ať už tedy chcete zhubnout stehna, bříško nebo boky, musíte na to jít komplexně.

Začněte úpravou jídelníčku

Kdo chce zhubnout, ten se potřebuje dostat do kalorického deficitu. Toho se dá dosáhnout úpravou jídelníčku a navýšením fyzické aktivity. Jednoduše řečeno jde o to, abyste spálili víc kalorií, než přijmete.

V jídelníčku by neměly chybět kvalitní bílkoviny (maso, vejce, ryby, mléčné výrobky, …) a zdravé tuky (avokádo, semena, ořechy, kvalitní oleje, …), zaměřte se na nízký příjem sacharidů.

Dejte přednost komplexním sacharidům před jednoduchými cukry, konzumujte dostatek čerstvé zeleniny.

Hodně solíte? Omezte to!

Mnozí z nás se potýkají nejen s kily navíc, ale i se zavodněným organismem. Na vině je často zvýšený příjem soli. Doporučený denní příjem soli se pohybuje mezi 3 až 5 g, my často konzumujeme až dvojnásobek.

Cvičte celé tělo, ne jenom konkrétní partii

Už jsme se o tom jednou zmínili.

Ať už chcete zhubnout bříško, zadeček nebo stehna, nikdy se nesmíte soustředit jen na tu jednu konkrétní partii.

Sice si zpevníte svaly, ale nezhubnete, protože svaly pořád budou obalené tukem.

Místo sklapovaček dejte přednost dřepům, výpadům, planku a kardio cvičení v kombinaci s posilováním. Jděte si zaběhat, je jedno zda ven nebo na trenažér. Kdo má vysokou nadváhu, ten by měl začít s rychlejší chůzí.

Důležité je dosáhnout během pohybu vyšší tepové frekvence.

Nezapomínejte na pitný režim

Když nebudete dostatečně pít, nezhubnete. Dospělý člověk by měl vypít asi 2 litry tekutin denně, s fyzickou aktivitou se zvyšuje i potřebný příjem tekutin. Nepočítá se do něj ale alkohol ani káva, nejlepší je pít čistou vodu. Vyhnout byste se měli i slazeným limonádám a džusům.

Pít byste měli po menších doušcích průběžně po celý den, co přes den nestihnete, to večer nedohánějte. Odplavili byste z těla i důležité minerály a zatížili ledviny.

Víte, že tělo se skládá zejména z vody a když jí má nedostatek, řeší to zadržováním vody v těle, které už jsme jednou zmiňovali?

Najděte si i čas na odpočinek

Odpočinek často podceňujeme, nenajdeme si na něj čas, navíc spíme sotva pár hodin.

I spánek a odpočinek ale napomáhá hubnutí, tak to zkuste změnit.

Spotřeba energie se během spánku snižuje na minimum, orgány i svaly odpočívají, tělo regeneruje. Kdo spí méně než 7-9 hodin, ten musí počítat s vyšším kalorickým příjmem, zvýšenou chutí na jídlo i se zpomalením klidového metabolismu.

reklama
Související články
Sedm, deset, v lepších případě dvanáct nebo šestnáct let. Tak dlouho se zpravidla dožívají naši psí společníci. A nejen chovatelé, ale i vědci se ptají: Šla by tato doba prodloužit? Při vší úctě ke kočkám, pes je skutečně nejvěrnějším přítelem člověka. Zvládne být záchranářem, terapeutem, hlídačem, přepravcem, vojákem, pastevcem a samozřejmě velmi dobrým společníkem. Psí […]
„Každý muž, žena, dítě a domácí zvíře na této planetě, které užívá lékařské služby, je spojeno s ostrorepem,“ připomíná profesor zoologie Win Watson z UNH. Zatímco poptávka po modré, antibakteriální krvi tohoto malého živočicha strmě stoupá, jejich populace klesá. Dojde po 450 milionů letech jejich existence na Zemi k vyhubení ostrorepů?   Proces získávání jejich krvemízy není […]
Výzkumníci z Centra výzkumu kardiovaskulárních zobrazovacích metod (Massachusetts General Hospital a Harvard Medical School) oznámili vývoj modelu hlubokého učení, který může pomoci identifikovat nekuřáky s vysokým rizikem vzniku rakoviny plic.  Tento model je založen na 147 497 snímcích hrudníku od asymptomatických kuřáků a nekuřáků. Model se „naučil“ rozpoznávat vzory spojené s onemocněním plic na rentgenových […]
Od náhodného objevení penicilinu v roce 1928, jsou léčiva považována za zázrak, který uleví prakticky od jakéhokoli problému. Při nesprávném užívání ale mohou na dalších pár zadělat. Známe to nejspíš všichni. Pokud nám lékař předepíše lék, který na naše obtíže funguje, nevidíme důvod v něm nepokračovat do té doby, dokud tuto výhodu neztratí – tedy […]
Ačkoli jsou pro širokou veřejnost stále velkou neznámou, pro lékaře to platí přesně naopak. Počet agresivních nádorů mozku se totiž meziročně zvyšuje. Jen každým rokem si v České republice tuto diagnózu vyslechne na 900 lidí, s mírnou převahou mužů. A prognóza? Ta se liší případ od případu. „Pro nádory postihující mozek a mozkové obaly je […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz