Domů     Zajímavosti
Zimní dovolená v Egyptě: Tajuplný Sinajský poloostrov bez vízové povinnosti

komerční sdělení

Egypt láká svojí tajuplnou atmosférou světově proslulých památek a celoročně slunečným počasím s přívětivými teplotami, které jsou v zimě příjemnější než v létě. Křišťálově čisté moře a bílé pláže lákají celoročně, ovšem pouze v zimě je možné navštívit Egypt a užít si návštěvu jedinečných památek jako jsou pyramidy v Gíze, Luxor a Karnak bez vyčerpávajících, spalujících veder, které zemi trápí v létě.

Šarm aš-Šajch: potápění, šnorchlování a delfíny

U návštěvy Egypta je ovšem kromě pasu platného minimálně následujících šest měsíců rovněž potřebné zaopatřit si vízum.

Tato povinnost vás ovšem obejde u návštěv resortů Šarm aš-Šajch, Nuweiba, Dahab a Taba, pokud tam jdete na maximálně 14 dní. Je ovšem potřeba si vízum zajistit v případě, že plánuje výlety mimo Sinaj, třeba do Káhiry a vízum do Egypta potřebují i děti, bez ohledu na věk.

Rezorty v oblasti Sinaj nabízejí nepřeberné možnosti potápění a šnorchlování. Od mořského břehu se táhne až 80 kilometrů dlouhý korálový útes, jenž se svažuje 40–50 metrů kolmo dolů a nabízí tak potápěčům možnost pohybovat se po něm jako po stěně a sledovat tak podmořský život.

Národní park Ras Muhammad kolem stejnojmenného mysu poskytuje útulek rozmanitým živočichům, jako jsou želvy, manty, ale i barakudy a žraloci.

V letovišti Šarm aš-Šajch se kromě toho nacházejí hned dvě delfinária se zábavním i edukačním programem. 

Windsurfing, safari a Mojžíšova hora

Pro potápění je rovněž jako stvořena kotlina Modrá díra v Dahabu, která se vyznačuje skalnatými, prudce klesajícími stěnami. Díky příznivým povětrnostním podmínkám jsou tady v oblibě vodní sporty, jako windsurfing a jachting. Ovšem zajímavé aktivity se tady vyskytují i na souši, včetně početných nabídek safari, ať už velbloudích, koňských nebo čtyřkolkových.

Přitažlivým místem pro výlet na Sinajském poloostrovu je nesporně Mojžíšova hora, která se považuje za mytický Sinaj nebo klášter svaté Kateřiny, zapsán na seznamu UNESCO. Celkově je Sinajský poloostrov pokládán za velice klidné místo bez velkého ruchu.

Centra měst vycházejí ovšem turistům vstříc a nachází se v nich množství kaváren, restaurací i obchodů se suvenýry. .

Z Taby je možné navštívit tři další země

Nádherná příroda a azurově modré vody dělají ze Sinajského poloostrova jedno z nejkrásnějších egyptských míst a překvapují svou barevností a svěžestí. Nabízí poklidnou atmosféru, ale současně aktivní zábavu v podobě vodních sportů, potápění a šnorchlování.

Místní pláže se vyznačují neobvyklým klidem a soukromím, přesto ale nabízí dostatek rozptýlení i u nočního života, který je i v hotelových resortech mimořádně pestrý. V nabídce jsou různá představení, taneční vystoupení i další akce.

Město Taba je současně skvělým výchozím bodem pro mnohé výlety a to hned i do tří dalších států, Jordánska, Izraele a Saudské Arábie, takže je odsud možné navštívit i třeba Jeruzalém nebo skalní město Petra.

Samotná Taba neoplývá množstvím památek, jako jiná egyptská místa, jelikož byla původně beduínským sídlem, ale v nabídce je například vzrušující safari na velbloudech, džípu nebo na čtyřkolkách.

Související články
Pokusy o extrakci DNA z mumií starověkého Egypta nebyly dlouho příliš úspěšné, ukázalo se totiž, že mumifikace zřejmě rozpad DNA urychluje. Nyní se však odborníkům podařilo sekvenovat genom obyvatele Staré říše, starý 4 800 let. Pochází tedy z doby, kdy vznikaly pyramidy. Co prozradil? Genom se snažily extrahovat z egyptských mumií četné laboratoře. V roce […]
Více než 400 primitivních koster prehistorických velryb bylo nalezeno v egyptském údolí Wadi Al-Hitan, což v překladu znamená „Údolí velryb“. Jejich zkoumání nabízí unikátní pohled na vývoj těchto tvorů, zejména jejich přerod ze suchozemských na mořské živočichy. Údolí velryb se nachází v egyptské saharské poušti. Místo bylo během pozdního eocénu, tedy v období před 55,8 […]
Mluvit s chatbotem může být jako snažit se obejmout ledničku – chladné, strojené a bez odezvy. A když jde o něco osobního? Často zjistíme, že robot prostě nestačí. Proč nás ale právě tato komunikace tolik stresuje? Když člověk mluví s člověkem, nejde jen o slova. Hraje se tu s gesty, výrazem tváře, tónem hlasu… někdy […]
Víme, že existovaly, ale vlivem nepříznivých podmínek, nadměrného lovu či činnosti člověka došlo k jejich vyhynutí. Díky vzorkům DNA těchto ztracených tvorů se vědci nyní chtějí pokusit je znovu přivést k životu. Budou se po naší planetě znovu prohánět mamuti, tasmánští tygři či blbouni nejapní? V dubnu letošního roku představila americká společnost Colossal Biosciences světu […]
Dlouhá léta bylo slepé střevo považováno za zbytečný evoluční přežitek – orgán, který je nám prakticky k ničemu, ale umí potrápit, když se zanítí. Nové vědecké poznatky však ukazují, že je zřejmě důležitější, než se zdálo. Proč ho potřebujeme? Slepé střevo vzniklo u člověka tím, že tenké střevo neústí do tlustého přímo na jeho počátku, […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz