Domů     Zajímavosti
Připravte se na vysněnou dovolenou v Číně
Martin Macourek
od Martin Macourek 28.10.2022

komerční sdělení

Konečně jste se rozhodli navštívit Čínu a poznat všechny její krásy? Pak je nejvyšší čas, nachystat se na takovou cestu v plné parádě. Zjistěte, co všechno s sebou potřebujete a odhalte krásná místa této země.

Čína jako taková přináší téměř neomezené možnosti poznávání. A to i díky své velikosti, která je ohromná. Pokud plánujete dovolenou v Číně, měli byste už s jistým předstihem vědět, jakým městům a místům dáte přednost.

Jestliže hledáte malou inspiraci při plánování itineráře, začtěte se do následujících řádků.

Hongkong

Peking

Šanghaj

Si-an

Su-čou

Kanton

Jedinečná dovolená v Hongkongu

Jako první můžete poznat Hongkong, minimálně jeho největší přednosti.

reklama

Tohle město si vás jednoduše získá. Jde o jednu z nejhustěji osídlených metropolí světa, což také o mnohém vypovídá. Právě zde stojí nejvíce mrakodrapů světa. Na ty však dopředu zapomeňte a zaměřte se na historické památky, kterých je tu více než dost. Typickým příkladem jsou náboženské objekty.

Klášter Ten Thousand Buddhas Monastery v Sha Tin

Klášter Po Lin

Chrám Chi Lin Nunnery

Chrám Wong Tai Sin

V Hongkongu pochopitelně nemusíte chodit od chrámu ke klášteru, jak by si mohl, kdo myslet. Soustředit se můžete i na jiné zajímavé cíle. Typickým příkladem je vrchol Victoria Peak, Hongkong Disneyland nebos slavná Zahrada hvězd.

Peking jako hlavní město Číny

Po Hongkongu si vaši pozornost jistě uzme Peking.

reklama

Hlavní metropole, která na tom z pohled historických památek není také špatně. V blízkosti města si navíc můžete naplánovat výlet na vrchol Min-šang s výškou 2 303 metrů nad mořem. A co krásného lze v Pekingu poznávat?

Chrám Lama

Chrám Zhihua

Čínské národní muzeum

Národní vodní centrum

Zavítat pochopitelně můžete na místa, která vás vtáhnou do skutečné historie. Třeba ruiny starého letního paláce Yuanmingyuan. Zajímavostí je také pekingský palác Konfucius z roku 1302. A pokud náhodou patříte mezi vyznavače jedinečných výhledů, směřujte své kroky na Coal Hill Park, odkud budete mít patřičný rozhled.

Procestujte Čínu křížem krážem

Jak už jsme uvedli v úvodu tohoto článku, Čína je skutečně rozsáhlou zemí, která vám toho v rámci dovolené nabídne více než dost.

reklama

Věnovat se můžete relaxaci, cykloturistice a poznávání. Za návštěvu rozhodně stojí Velká čínská zeď se svou délkou 6 430 kilometrů. Osobitý je pak vesnický region Yixian nebo dáte přednost plážovým oblastem na ostrově Hainan.

Jak můžete vidět, Čína má spoustu charakterově odlišných lokalit, takže na své si ve výsledku přijdou skutečně všichni cestovatelé.

V Číně se pochopitelně budete oddávat nejenom odpočinku a objevování. Proniknout můžete i do místní kultury, a hlavně vytříbené a mnohdy až netradiční gastronomie. Ať už navštívíte některé z restaurací nebo si dáte dobré jídlo u pouličních stánků.

Vyřešte si vízum v Číně

Jedna věc je sestavit si originální cestovatelský itinerář před cestou do Číny. Tou druhou věcí je potom příprava všeho nezbytného.

Jmenovat lze například vízum v Číně.

To byste si měli zajistit s náležitým předstihem. Kromě něho se zajímejte také o možnosti placení a místní měnu, počasí vhodné pro návštěvu země, bezpečnost a očkování. To jsou informace, které můžete nalézt na cestovatelském portálu cKlub.cz.

Ten je bohatým zdrojem cestovatelských rad a tipů. Na jednom jediném místě najdete pohromadě praktické informace, cestopisy, recenze hotelů a inspirace na nezapomenutelná místa. Navíc se můžete začíst do zajímavého blogu.

Tohle všechno ve spojení s nabídkou cenově výhodných zájezdů do celého světa, včetně Číny. Tak přesně takhle vypadá pomyslný odrazový můstek a pomocník při plánování dovolené v Číně.

reklama
Související články
Za hranice Česka a ještě dál se vydává letošní festival kosmických aktivit Czech Space Week. Odstartoval dnes 28. listopadu v prostorách Kongresového centra Praha dvoudenní akcí Space2Business a potrvá až do pátku 2. prosince. Z České republiky se pomalu stává Mekka kosmického průmyslu. Má velký potenciál a talent v oblasti kosmických aktivit. V porovnání s […]
Pokojové rostliny měly dlouhá léta pověst fotosyntetických organismů zlepšujících klima v uzavřeném prostoru. Z piedestalu výkonných čističek vzduchu je však nakonec srazili sami vědci… Jeden květinový list vytvoří za hodinu v průměru 5 ml kyslíku, za celý den jde o množství srovnatelné s 2,4 litry kyslíku. Na vyčištění vzduchu v celé místnosti je to však […]
Originální mapa Chronologie Lidstva vychází z anglického originálu z roku 1890 a je nyní k dostání v omezené sérii 1000 ks v českém jazyce. Každá kniha je 6,5 metru dlouhý ruční originál. Pro čtenáře časopisu mimořádná sleva 10% (během objednávky zadejte kód EPOCHA). VÝJIMEČNÝ TIP NA VÁNOČNÍ DÁREK – KLIKNĚTE ZDE Tato jedinečná KNIHA & […]
Všichni si v současné době přijdeme trochu ve stresu. Téměř tři roky pandemie, válka na Ukrajině a navíc následky sankcí, které vlády celého světa uvalily na Rusko, způsobily, že zejména v Evropě dramaticky vzrostly náklady na život. Navíc se blíží zima, což obvykle znamená větší výdaje za energie –⁠ což je jedna z věcí, která […]
Do žebříčku 50 nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední a jihovýchodní Evropě se probojovalo 13 českých společností. Ve 23. ročníku soutěže Deloitte Technology Fast 50 CE získaly prestižní ocenění CE Tech Rocketship české firmy LutherOne a CYRKL, ale vůbec nejlepší a nejrychleji rostoucí tech firmou je opět FTMO. Nejrychleji rostoucí technologickou firmou ve střední Evropě […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz