Domů     Zajímavosti
Připravte se na vysněnou dovolenou v Číně

komerční sdělení

Konečně jste se rozhodli navštívit Čínu a poznat všechny její krásy? Pak je nejvyšší čas, nachystat se na takovou cestu v plné parádě. Zjistěte, co všechno s sebou potřebujete a odhalte krásná místa této země.

Čína jako taková přináší téměř neomezené možnosti poznávání. A to i díky své velikosti, která je ohromná. Pokud plánujete dovolenou v Číně, měli byste už s jistým předstihem vědět, jakým městům a místům dáte přednost.

Jestliže hledáte malou inspiraci při plánování itineráře, začtěte se do následujících řádků.

Hongkong

Peking

Šanghaj

Si-an

Su-čou

Kanton

Jedinečná dovolená v Hongkongu

Jako první můžete poznat Hongkong, minimálně jeho největší přednosti.

Tohle město si vás jednoduše získá. Jde o jednu z nejhustěji osídlených metropolí světa, což také o mnohém vypovídá. Právě zde stojí nejvíce mrakodrapů světa. Na ty však dopředu zapomeňte a zaměřte se na historické památky, kterých je tu více než dost. Typickým příkladem jsou náboženské objekty.

Klášter Ten Thousand Buddhas Monastery v Sha Tin

Klášter Po Lin

Chrám Chi Lin Nunnery

Chrám Wong Tai Sin

V Hongkongu pochopitelně nemusíte chodit od chrámu ke klášteru, jak by si mohl, kdo myslet. Soustředit se můžete i na jiné zajímavé cíle. Typickým příkladem je vrchol Victoria Peak, Hongkong Disneyland nebos slavná Zahrada hvězd.

Peking jako hlavní město Číny

Po Hongkongu si vaši pozornost jistě uzme Peking.

Hlavní metropole, která na tom z pohled historických památek není také špatně. V blízkosti města si navíc můžete naplánovat výlet na vrchol Min-šang s výškou 2 303 metrů nad mořem. A co krásného lze v Pekingu poznávat?

Chrám Lama

Chrám Zhihua

Čínské národní muzeum

Národní vodní centrum

Zavítat pochopitelně můžete na místa, která vás vtáhnou do skutečné historie. Třeba ruiny starého letního paláce Yuanmingyuan. Zajímavostí je také pekingský palác Konfucius z roku 1302. A pokud náhodou patříte mezi vyznavače jedinečných výhledů, směřujte své kroky na Coal Hill Park, odkud budete mít patřičný rozhled.

Procestujte Čínu křížem krážem

Jak už jsme uvedli v úvodu tohoto článku, Čína je skutečně rozsáhlou zemí, která vám toho v rámci dovolené nabídne více než dost.

Věnovat se můžete relaxaci, cykloturistice a poznávání. Za návštěvu rozhodně stojí Velká čínská zeď se svou délkou 6 430 kilometrů. Osobitý je pak vesnický region Yixian nebo dáte přednost plážovým oblastem na ostrově Hainan.

Jak můžete vidět, Čína má spoustu charakterově odlišných lokalit, takže na své si ve výsledku přijdou skutečně všichni cestovatelé.

V Číně se pochopitelně budete oddávat nejenom odpočinku a objevování. Proniknout můžete i do místní kultury, a hlavně vytříbené a mnohdy až netradiční gastronomie. Ať už navštívíte některé z restaurací nebo si dáte dobré jídlo u pouličních stánků.

Vyřešte si vízum v Číně

Jedna věc je sestavit si originální cestovatelský itinerář před cestou do Číny. Tou druhou věcí je potom příprava všeho nezbytného.

Jmenovat lze například vízum v Číně.

To byste si měli zajistit s náležitým předstihem. Kromě něho se zajímejte také o možnosti placení a místní měnu, počasí vhodné pro návštěvu země, bezpečnost a očkování. To jsou informace, které můžete nalézt na cestovatelském portálu cKlub.cz.

Ten je bohatým zdrojem cestovatelských rad a tipů. Na jednom jediném místě najdete pohromadě praktické informace, cestopisy, recenze hotelů a inspirace na nezapomenutelná místa. Navíc se můžete začíst do zajímavého blogu.

Tohle všechno ve spojení s nabídkou cenově výhodných zájezdů do celého světa, včetně Číny. Tak přesně takhle vypadá pomyslný odrazový můstek a pomocník při plánování dovolené v Číně.

reklama
Související články
Jsou menší než zrnko soli, a jsme s nimi v kontaktu možná víc, než bychom si uvědomovali. Kolují nám v krvi, zaplňují naše plíce, dokonce i střeva. A to pořád není to nejhorší… Podle posledních závěrů vdechnou lidé ročně zhruba 22 000 000 mikro i nanoplastů. A to jednoduše proto, že jsou prakticky všude, v […]
Procházka v lese, spojená se sběrem hub nebo lesního ovoce, je příjemná záležitost. Ale na různých místech světa můžete narazit také na takzvané potravinové lesy, které sice les připomínají, ale plní jiný účel Jde hlavně o pomoc lidem, kteří mají problémy se zásobováním potravinami. Například v USA existuje více než 6500 venkovských a městských oblastí, […]
Bylo to právě (tepelně zpracované) maso, které nasměrovalo člověka na jinou vývojovou linii oproti jiných hominidům (lidoopům). Tisíce staletí zažitá tradice, že maso pochází výhradně ze zvířat, už ale neplatí. Je tu nový druh – maso laboratorní. Letošní rok mohou Američané označit za zlomový. Po Singapuru se totiž západní velmoc stala druhou na světě, která […]
Hlavním tématem letošního ročníku Noci vědců je „tajemství“. Avšak několik lákadel, které na 6. října připravuje Slezská univerzita v Opavě, můžeme prozradit už nyní. V nabídce je například vesmír, umělá inteligence, hry pro děti, ochutnávka středověké kuchyně nebo jedlého hmyzu. Vstup je zdarma. Dlouho do noci budou mít otevřena všechna tradiční univerzitní místa a budovy […]
V současné době patří Česká republika mezi pět největších pěstitelů chmele na světě. Nejvyužívanější odrůdou při výrobě českého piva je chmel, pocházející ze Žatecké chmelařské oblasti. Dalšími oblastmi pěstování chmele jsou Úštěcko a pak Tršická pánev s lokalitami na Přerovsku, Olomoucku a Hranicku. Právě odtud pochází chmel pro nové pivo Litovel Josef…   České odrůdy chmele […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz