Domů     Zajímavosti
Připravte se na vysněnou dovolenou v Číně
Martin Macourek
od Martin Macourek 28.10.2022

komerční sdělení

Konečně jste se rozhodli navštívit Čínu a poznat všechny její krásy? Pak je nejvyšší čas, nachystat se na takovou cestu v plné parádě. Zjistěte, co všechno s sebou potřebujete a odhalte krásná místa této země.

Čína jako taková přináší téměř neomezené možnosti poznávání. A to i díky své velikosti, která je ohromná. Pokud plánujete dovolenou v Číně, měli byste už s jistým předstihem vědět, jakým městům a místům dáte přednost.

Jestliže hledáte malou inspiraci při plánování itineráře, začtěte se do následujících řádků.

Hongkong

Peking

Šanghaj

Si-an

Su-čou

Kanton

Jedinečná dovolená v Hongkongu

Jako první můžete poznat Hongkong, minimálně jeho největší přednosti.

reklama

Tohle město si vás jednoduše získá. Jde o jednu z nejhustěji osídlených metropolí světa, což také o mnohém vypovídá. Právě zde stojí nejvíce mrakodrapů světa. Na ty však dopředu zapomeňte a zaměřte se na historické památky, kterých je tu více než dost. Typickým příkladem jsou náboženské objekty.

Klášter Ten Thousand Buddhas Monastery v Sha Tin

Klášter Po Lin

Chrám Chi Lin Nunnery

Chrám Wong Tai Sin

V Hongkongu pochopitelně nemusíte chodit od chrámu ke klášteru, jak by si mohl, kdo myslet. Soustředit se můžete i na jiné zajímavé cíle. Typickým příkladem je vrchol Victoria Peak, Hongkong Disneyland nebos slavná Zahrada hvězd.

Peking jako hlavní město Číny

Po Hongkongu si vaši pozornost jistě uzme Peking.

reklama

Hlavní metropole, která na tom z pohled historických památek není také špatně. V blízkosti města si navíc můžete naplánovat výlet na vrchol Min-šang s výškou 2 303 metrů nad mořem. A co krásného lze v Pekingu poznávat?

Chrám Lama

Chrám Zhihua

Čínské národní muzeum

Národní vodní centrum

Zavítat pochopitelně můžete na místa, která vás vtáhnou do skutečné historie. Třeba ruiny starého letního paláce Yuanmingyuan. Zajímavostí je také pekingský palác Konfucius z roku 1302. A pokud náhodou patříte mezi vyznavače jedinečných výhledů, směřujte své kroky na Coal Hill Park, odkud budete mít patřičný rozhled.

Procestujte Čínu křížem krážem

Jak už jsme uvedli v úvodu tohoto článku, Čína je skutečně rozsáhlou zemí, která vám toho v rámci dovolené nabídne více než dost.

reklama

Věnovat se můžete relaxaci, cykloturistice a poznávání. Za návštěvu rozhodně stojí Velká čínská zeď se svou délkou 6 430 kilometrů. Osobitý je pak vesnický region Yixian nebo dáte přednost plážovým oblastem na ostrově Hainan.

Jak můžete vidět, Čína má spoustu charakterově odlišných lokalit, takže na své si ve výsledku přijdou skutečně všichni cestovatelé.

V Číně se pochopitelně budete oddávat nejenom odpočinku a objevování. Proniknout můžete i do místní kultury, a hlavně vytříbené a mnohdy až netradiční gastronomie. Ať už navštívíte některé z restaurací nebo si dáte dobré jídlo u pouličních stánků.

Vyřešte si vízum v Číně

Jedna věc je sestavit si originální cestovatelský itinerář před cestou do Číny. Tou druhou věcí je potom příprava všeho nezbytného.

Jmenovat lze například vízum v Číně.

To byste si měli zajistit s náležitým předstihem. Kromě něho se zajímejte také o možnosti placení a místní měnu, počasí vhodné pro návštěvu země, bezpečnost a očkování. To jsou informace, které můžete nalézt na cestovatelském portálu cKlub.cz.

Ten je bohatým zdrojem cestovatelských rad a tipů. Na jednom jediném místě najdete pohromadě praktické informace, cestopisy, recenze hotelů a inspirace na nezapomenutelná místa. Navíc se můžete začíst do zajímavého blogu.

Tohle všechno ve spojení s nabídkou cenově výhodných zájezdů do celého světa, včetně Číny. Tak přesně takhle vypadá pomyslný odrazový můstek a pomocník při plánování dovolené v Číně.

reklama
Související články
Prokrastinace představuje fenomén odkládání plnění povinností a úkolů. Místo toho se člověk raději věnuje nedůležité činnosti, nebo přímo nicnedělání. Rozhodně si však při ní neodpočinete, nestojí za ní ale ani lenost. Co ji způsobuje a jak s ní zatočit? Podle odborníků je prokrastinace výrazná a chronická tendence odkládat plnění povinností a úkolů, zejména těch náročných a […]
Večeře v rodinném kruhu jsou příjemným zakončením dne, příležitost se uvolnit a popovídat si se svými blízkými. I když je Češi milují, každý den si je dopřává jen 9 % rodin. Alespoň třikrát týdně pak 60 % rodin. Společné večeře přitom přinášejí spoustu výhod, včetně zdravotních. Třeba… Nejnovější průzkum uskutečněný v září tohoto roku American Heart Association, […]
Na tuto otázku mohou pomoci odpovědět lidé, kteří přežili válku v Jugoslávii! Výzkumníci centra CEITEC Masarykovy univerzity hledají dobrovolníky pro mezinárodně uznávanou studii… Stres je přirozenou reakcí organismu na vnímané hrozby nebo problémy. Vyvolává v našem těle řadu fyziologických změn, včetně uvolňování stresových hormonů, jako je kortizol a adrenalin. Zatímco krátkodobý stres může být pro […]
Až se astronauti poprvé po více než 50 letech vrátí na Měsíc v rámci mise NASA Artemis III, budou mít na sobě skafandr nové generace. Lepší, flexibilnější, odolnější, pohodlnější. Pokročilý speciální oblek zajistí, že astronauti budou vybaveni vysoce výkonným a robustním vybavením a že se do něj vejde mnoho typů lidských postav. Nový skafandr Axiom […]
Neodvratitelná je sudba vysychajícího Aralského jezera. Z kdysi obří vodní plochy zůstal jen malý pozůstatek na kazašské straně hranice. Zcela stejný osud však hrozí i dalším jezerům – mezi nimi i Urmijskému jezeru v Íránu, které bývalo největším jezerem na Blízkém východě. Voda v bezodtokém jezeře, které mělo dříve rozlohu 5000 km2 jako Ústecký kraj, ubývá nepřetržitě od […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz