Domů     Zajímavosti
Připravte se na vysněnou dovolenou v Číně

komerční sdělení

Konečně jste se rozhodli navštívit Čínu a poznat všechny její krásy? Pak je nejvyšší čas, nachystat se na takovou cestu v plné parádě. Zjistěte, co všechno s sebou potřebujete a odhalte krásná místa této země.

Čína jako taková přináší téměř neomezené možnosti poznávání. A to i díky své velikosti, která je ohromná. Pokud plánujete dovolenou v Číně, měli byste už s jistým předstihem vědět, jakým městům a místům dáte přednost.

Jestliže hledáte malou inspiraci při plánování itineráře, začtěte se do následujících řádků.

Hongkong

Peking

Šanghaj

Si-an

Su-čou

Kanton

Jedinečná dovolená v Hongkongu

Jako první můžete poznat Hongkong, minimálně jeho největší přednosti.

Tohle město si vás jednoduše získá. Jde o jednu z nejhustěji osídlených metropolí světa, což také o mnohém vypovídá. Právě zde stojí nejvíce mrakodrapů světa. Na ty však dopředu zapomeňte a zaměřte se na historické památky, kterých je tu více než dost. Typickým příkladem jsou náboženské objekty.

Klášter Ten Thousand Buddhas Monastery v Sha Tin

Klášter Po Lin

Chrám Chi Lin Nunnery

Chrám Wong Tai Sin

V Hongkongu pochopitelně nemusíte chodit od chrámu ke klášteru, jak by si mohl, kdo myslet. Soustředit se můžete i na jiné zajímavé cíle. Typickým příkladem je vrchol Victoria Peak, Hongkong Disneyland nebos slavná Zahrada hvězd.

Peking jako hlavní město Číny

Po Hongkongu si vaši pozornost jistě uzme Peking.

Hlavní metropole, která na tom z pohled historických památek není také špatně. V blízkosti města si navíc můžete naplánovat výlet na vrchol Min-šang s výškou 2 303 metrů nad mořem. A co krásného lze v Pekingu poznávat?

Chrám Lama

Chrám Zhihua

Čínské národní muzeum

Národní vodní centrum

Zavítat pochopitelně můžete na místa, která vás vtáhnou do skutečné historie. Třeba ruiny starého letního paláce Yuanmingyuan. Zajímavostí je také pekingský palác Konfucius z roku 1302. A pokud náhodou patříte mezi vyznavače jedinečných výhledů, směřujte své kroky na Coal Hill Park, odkud budete mít patřičný rozhled.

Procestujte Čínu křížem krážem

Jak už jsme uvedli v úvodu tohoto článku, Čína je skutečně rozsáhlou zemí, která vám toho v rámci dovolené nabídne více než dost.

Věnovat se můžete relaxaci, cykloturistice a poznávání. Za návštěvu rozhodně stojí Velká čínská zeď se svou délkou 6 430 kilometrů. Osobitý je pak vesnický region Yixian nebo dáte přednost plážovým oblastem na ostrově Hainan.

Jak můžete vidět, Čína má spoustu charakterově odlišných lokalit, takže na své si ve výsledku přijdou skutečně všichni cestovatelé.

V Číně se pochopitelně budete oddávat nejenom odpočinku a objevování. Proniknout můžete i do místní kultury, a hlavně vytříbené a mnohdy až netradiční gastronomie. Ať už navštívíte některé z restaurací nebo si dáte dobré jídlo u pouličních stánků.

Vyřešte si vízum v Číně

Jedna věc je sestavit si originální cestovatelský itinerář před cestou do Číny. Tou druhou věcí je potom příprava všeho nezbytného.

Jmenovat lze například vízum v Číně.

To byste si měli zajistit s náležitým předstihem. Kromě něho se zajímejte také o možnosti placení a místní měnu, počasí vhodné pro návštěvu země, bezpečnost a očkování. To jsou informace, které můžete nalézt na cestovatelském portálu cKlub.cz.

Ten je bohatým zdrojem cestovatelských rad a tipů. Na jednom jediném místě najdete pohromadě praktické informace, cestopisy, recenze hotelů a inspirace na nezapomenutelná místa. Navíc se můžete začíst do zajímavého blogu.

Tohle všechno ve spojení s nabídkou cenově výhodných zájezdů do celého světa, včetně Číny. Tak přesně takhle vypadá pomyslný odrazový můstek a pomocník při plánování dovolené v Číně.

Související články
Žijeme v době plastové jako generace „plastic people“, v barevném, naleštěném a nerozbitném. Z kdysi zázračného produktu se stává veřejný nepřítel číslo jedna. Máme se ho ale bát? „Plasty nejsou zlo. Například v medicínských aplikacích, automobilovém nebo letecké průmyslu jsou nenahraditelné. Špatnou reklamu plastům dělají jednorázové výrobky a především to, jak s nimi nakládáme…“ říká ve 27. […]
Už dlouho se snaží program pivních speciálů Volba sládků Plzeňského Prazdroje podporovat rozmanitost českého pivního trhu. Zítra to můžete ochutnat. V březnu a dubnu se Prazdroj spojil se všemi fungujícími klášterními pivovary a společně uvařili velikonoční speciály Poutní: Poutní Březnové a nové Poutní Dubnové. Právě tato a další piva budou moci pivaři ochutnat už zítra (27. […]
Válka, drahé hypotéky i úzkost z dopadů klimatických změn. To vše jsou podle odborníků důvody prudkého poklesu nově narozených dětí, ke kterému došlo v loňském roce. Obavy z budoucnosti trápí stále více mladých párů. Loni se v Česku podle Českého statistického úřadu narodilo přibližně 91 000 dětí – nejméně za posledních 22 let. „Průměrný věk […]
Přesnější a rychlejší mapování znečištění vodních ploch i lepší ovládání pasivních hladinových plavidel tažených lodí byly hlavní cíle projektů kooperace robotických dronů vyvíjených Skupinou multirobotických systémů FEL ČVUT (MRS) a autonomně řízených lodí. Výsledky představili výzkumníci před pár dny u břehů vodní nádrže Orlík. Nad hladinu a okolní louky se vzneslo během soustřední v minulých dnech […]
Nejrozlehlejší světový kontinent ukrývá mnoho měst, paláců a dalších míst, které i po několik staletí halí závoj tajemna. Podíleli se na jejich vzniku bohové, andělé nebo snad démoni? Od chvíle, kdy byla na dálném východě založena říše, která se svou mocí vyrovnala těm největším civilizacím historie uplynulo již mnoho let. Khmérská civilizace po více než […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz