Domů     Zajímavosti
Přehled platformy Google Cloud Platform
Martin Macourek
od Martin Macourek 26.10.2022

komerční sdělení

Cloudové služby se v posledních 10-15 letech dynamicky rozvíjejí. Poskytují téměř neomezené možnosti pro ukládání dat, komunikaci, budování vlastní cloudové infrastruktury atd.

Pokud jste někdy čelili potřebě vybrat si cloudovou službu, pravděpodobně jste uvažovali o Google Cloud Platform (GCP).

Tato platforma je jednou ze tří nejoblíbenějších cloudových služeb nejen ve východní Evropě (Česká republika, Ukrajina, Polsko a mnoho dalších), ale také po celém světě.

Google Cloud Platform v kostce

Globální infrastruktura GCP zahrnuje více než 100 služeb. Patří mezi ně jak hotová řešení a nástroje pro správu, tak i různé cloudové služby pro analýzu, výpočetní techniku, ukládání dat atd. Stručně řečeno, jedná se o multifunkční platformu, kde si každý najde něco užitečného.

reklama

Datum vytvoření platformy je považováno za rok 2008, i když to byla jen vlajková loď, která získala popularitu mnohem později. Teprve v roce 2015 společnost Google představila sadu cloudových řešení, mezi něž patřily Google Dataflow, Cloud Monitoring, Cloud DNS. Rozkvět platformy byl 2018-2021: tehdy vývojáři představili uživatelům hlavní nástroje a klíčové služby.

Základní produkty Google Cloud Platform

Zvažte klíčová řešení Google Cloud Platform, která jsou pro uživatele nejzajímavější:

Modul aplikací. Jedná se o úplně první službu v řadě GCP. V roce 2008, kdy byl představen, byl poskytován na modelu PaaS. Tvůrci jej prezentovali jako nástroj pro vývoj a hostování mobilních aplikací a webových služeb.

reklama

Brilantní ve své jednoduchosti a funkčnosti: podporuje všechny populární programovací jazyky, má velký výběr API, a co je nejdůležitější – k dispozici ve volné verzi pro vyhodnocení.

Nástroj BigQuery. Tento produkt je bestsellerem pro zákazníky Google Cloud Platform. Ve skutečnosti se jedná o bezserverovou službu, která funguje ve formátu IaaS. Používá se k ukládání velkého množství dat, poskytování přístupu k určitým datům třetím stranám, integraci s různým softwarem.

Výpočetní modul. Pokud potřebujete spustit virtuální počítač založený na infrastruktuře, pak je tento produkt to, co potřebujete. Přístup je přes příkazový řádek nebo vývojářskou konzolu.

Cloudové úložiště. Je to víc než standardní cloud společnosti Google. Další funkce umožňuje uživateli ukládat soubory až do velikosti 5 TB a přiřadit každému jedinečný klíč. Jednoduchost správy dat však zůstala stejná jako na známém Disku Google.

reklama

Samozřejmě to nejsou všechny produkty Google Cloud Platform, ale i s takovou základní sadou můžete vytvářet a udržovat databáze, konfigurovat analýzy a zaručit bezpečnost vašich dat. Tým Cloudfresh vám může pomoci správně nakonfigurovat a implementovat platformu Google Cloud Platform.

reklama
Související články
Za hranice Česka a ještě dál se vydává letošní festival kosmických aktivit Czech Space Week. Odstartoval dnes 28. listopadu v prostorách Kongresového centra Praha dvoudenní akcí Space2Business a potrvá až do pátku 2. prosince. Z České republiky se pomalu stává Mekka kosmického průmyslu. Má velký potenciál a talent v oblasti kosmických aktivit. V porovnání s […]
Pokojové rostliny měly dlouhá léta pověst fotosyntetických organismů zlepšujících klima v uzavřeném prostoru. Z piedestalu výkonných čističek vzduchu je však nakonec srazili sami vědci… Jeden květinový list vytvoří za hodinu v průměru 5 ml kyslíku, za celý den jde o množství srovnatelné s 2,4 litry kyslíku. Na vyčištění vzduchu v celé místnosti je to však […]
Originální mapa Chronologie Lidstva vychází z anglického originálu z roku 1890 a je nyní k dostání v omezené sérii 1000 ks v českém jazyce. Každá kniha je 6,5 metru dlouhý ruční originál. Pro čtenáře časopisu mimořádná sleva 10% (během objednávky zadejte kód EPOCHA). VÝJIMEČNÝ TIP NA VÁNOČNÍ DÁREK – KLIKNĚTE ZDE Tato jedinečná KNIHA & […]
Všichni si v současné době přijdeme trochu ve stresu. Téměř tři roky pandemie, válka na Ukrajině a navíc následky sankcí, které vlády celého světa uvalily na Rusko, způsobily, že zejména v Evropě dramaticky vzrostly náklady na život. Navíc se blíží zima, což obvykle znamená větší výdaje za energie –⁠ což je jedna z věcí, která […]
Do žebříčku 50 nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední a jihovýchodní Evropě se probojovalo 13 českých společností. Ve 23. ročníku soutěže Deloitte Technology Fast 50 CE získaly prestižní ocenění CE Tech Rocketship české firmy LutherOne a CYRKL, ale vůbec nejlepší a nejrychleji rostoucí tech firmou je opět FTMO. Nejrychleji rostoucí technologickou firmou ve střední Evropě […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz