Domů     Zajímavosti
Přehled platformy Google Cloud Platform
Martin Macourek
od Martin Macourek 26.10.2022

komerční sdělení

Cloudové služby se v posledních 10-15 letech dynamicky rozvíjejí. Poskytují téměř neomezené možnosti pro ukládání dat, komunikaci, budování vlastní cloudové infrastruktury atd.

Pokud jste někdy čelili potřebě vybrat si cloudovou službu, pravděpodobně jste uvažovali o Google Cloud Platform (GCP).

Tato platforma je jednou ze tří nejoblíbenějších cloudových služeb nejen ve východní Evropě (Česká republika, Ukrajina, Polsko a mnoho dalších), ale také po celém světě.

Google Cloud Platform v kostce

Globální infrastruktura GCP zahrnuje více než 100 služeb. Patří mezi ně jak hotová řešení a nástroje pro správu, tak i různé cloudové služby pro analýzu, výpočetní techniku, ukládání dat atd. Stručně řečeno, jedná se o multifunkční platformu, kde si každý najde něco užitečného.

reklama

Datum vytvoření platformy je považováno za rok 2008, i když to byla jen vlajková loď, která získala popularitu mnohem později. Teprve v roce 2015 společnost Google představila sadu cloudových řešení, mezi něž patřily Google Dataflow, Cloud Monitoring, Cloud DNS. Rozkvět platformy byl 2018-2021: tehdy vývojáři představili uživatelům hlavní nástroje a klíčové služby.

Základní produkty Google Cloud Platform

Zvažte klíčová řešení Google Cloud Platform, která jsou pro uživatele nejzajímavější:

Modul aplikací. Jedná se o úplně první službu v řadě GCP. V roce 2008, kdy byl představen, byl poskytován na modelu PaaS. Tvůrci jej prezentovali jako nástroj pro vývoj a hostování mobilních aplikací a webových služeb.

reklama

Brilantní ve své jednoduchosti a funkčnosti: podporuje všechny populární programovací jazyky, má velký výběr API, a co je nejdůležitější – k dispozici ve volné verzi pro vyhodnocení.

Nástroj BigQuery. Tento produkt je bestsellerem pro zákazníky Google Cloud Platform. Ve skutečnosti se jedná o bezserverovou službu, která funguje ve formátu IaaS. Používá se k ukládání velkého množství dat, poskytování přístupu k určitým datům třetím stranám, integraci s různým softwarem.

Výpočetní modul. Pokud potřebujete spustit virtuální počítač založený na infrastruktuře, pak je tento produkt to, co potřebujete. Přístup je přes příkazový řádek nebo vývojářskou konzolu.

Cloudové úložiště. Je to víc než standardní cloud společnosti Google. Další funkce umožňuje uživateli ukládat soubory až do velikosti 5 TB a přiřadit každému jedinečný klíč. Jednoduchost správy dat však zůstala stejná jako na známém Disku Google.

reklama

Samozřejmě to nejsou všechny produkty Google Cloud Platform, ale i s takovou základní sadou můžete vytvářet a udržovat databáze, konfigurovat analýzy a zaručit bezpečnost vašich dat. Tým Cloudfresh vám může pomoci správně nakonfigurovat a implementovat platformu Google Cloud Platform.

reklama
Související články
Prokrastinace představuje fenomén odkládání plnění povinností a úkolů. Místo toho se člověk raději věnuje nedůležité činnosti, nebo přímo nicnedělání. Rozhodně si však při ní neodpočinete, nestojí za ní ale ani lenost. Co ji způsobuje a jak s ní zatočit? Podle odborníků je prokrastinace výrazná a chronická tendence odkládat plnění povinností a úkolů, zejména těch náročných a […]
Večeře v rodinném kruhu jsou příjemným zakončením dne, příležitost se uvolnit a popovídat si se svými blízkými. I když je Češi milují, každý den si je dopřává jen 9 % rodin. Alespoň třikrát týdně pak 60 % rodin. Společné večeře přitom přinášejí spoustu výhod, včetně zdravotních. Třeba… Nejnovější průzkum uskutečněný v září tohoto roku American Heart Association, […]
Na tuto otázku mohou pomoci odpovědět lidé, kteří přežili válku v Jugoslávii! Výzkumníci centra CEITEC Masarykovy univerzity hledají dobrovolníky pro mezinárodně uznávanou studii… Stres je přirozenou reakcí organismu na vnímané hrozby nebo problémy. Vyvolává v našem těle řadu fyziologických změn, včetně uvolňování stresových hormonů, jako je kortizol a adrenalin. Zatímco krátkodobý stres může být pro […]
Až se astronauti poprvé po více než 50 letech vrátí na Měsíc v rámci mise NASA Artemis III, budou mít na sobě skafandr nové generace. Lepší, flexibilnější, odolnější, pohodlnější. Pokročilý speciální oblek zajistí, že astronauti budou vybaveni vysoce výkonným a robustním vybavením a že se do něj vejde mnoho typů lidských postav. Nový skafandr Axiom […]
Neodvratitelná je sudba vysychajícího Aralského jezera. Z kdysi obří vodní plochy zůstal jen malý pozůstatek na kazašské straně hranice. Zcela stejný osud však hrozí i dalším jezerům – mezi nimi i Urmijskému jezeru v Íránu, které bývalo největším jezerem na Blízkém východě. Voda v bezodtokém jezeře, které mělo dříve rozlohu 5000 km2 jako Ústecký kraj, ubývá nepřetržitě od […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz