Domů     Zajímavosti
Přehled platformy Google Cloud Platform

komerční sdělení

Cloudové služby se v posledních 10-15 letech dynamicky rozvíjejí. Poskytují téměř neomezené možnosti pro ukládání dat, komunikaci, budování vlastní cloudové infrastruktury atd.

Pokud jste někdy čelili potřebě vybrat si cloudovou službu, pravděpodobně jste uvažovali o Google Cloud Platform (GCP).

Tato platforma je jednou ze tří nejoblíbenějších cloudových služeb nejen ve východní Evropě (Česká republika, Ukrajina, Polsko a mnoho dalších), ale také po celém světě.

Google Cloud Platform v kostce

Globální infrastruktura GCP zahrnuje více než 100 služeb. Patří mezi ně jak hotová řešení a nástroje pro správu, tak i různé cloudové služby pro analýzu, výpočetní techniku, ukládání dat atd. Stručně řečeno, jedná se o multifunkční platformu, kde si každý najde něco užitečného.

Datum vytvoření platformy je považováno za rok 2008, i když to byla jen vlajková loď, která získala popularitu mnohem později. Teprve v roce 2015 společnost Google představila sadu cloudových řešení, mezi něž patřily Google Dataflow, Cloud Monitoring, Cloud DNS. Rozkvět platformy byl 2018-2021: tehdy vývojáři představili uživatelům hlavní nástroje a klíčové služby.

Základní produkty Google Cloud Platform

Zvažte klíčová řešení Google Cloud Platform, která jsou pro uživatele nejzajímavější:

Modul aplikací. Jedná se o úplně první službu v řadě GCP. V roce 2008, kdy byl představen, byl poskytován na modelu PaaS. Tvůrci jej prezentovali jako nástroj pro vývoj a hostování mobilních aplikací a webových služeb.

Brilantní ve své jednoduchosti a funkčnosti: podporuje všechny populární programovací jazyky, má velký výběr API, a co je nejdůležitější – k dispozici ve volné verzi pro vyhodnocení.

Nástroj BigQuery. Tento produkt je bestsellerem pro zákazníky Google Cloud Platform. Ve skutečnosti se jedná o bezserverovou službu, která funguje ve formátu IaaS. Používá se k ukládání velkého množství dat, poskytování přístupu k určitým datům třetím stranám, integraci s různým softwarem.

Výpočetní modul. Pokud potřebujete spustit virtuální počítač založený na infrastruktuře, pak je tento produkt to, co potřebujete. Přístup je přes příkazový řádek nebo vývojářskou konzolu.

Cloudové úložiště. Je to víc než standardní cloud společnosti Google. Další funkce umožňuje uživateli ukládat soubory až do velikosti 5 TB a přiřadit každému jedinečný klíč. Jednoduchost správy dat však zůstala stejná jako na známém Disku Google.

Samozřejmě to nejsou všechny produkty Google Cloud Platform, ale i s takovou základní sadou můžete vytvářet a udržovat databáze, konfigurovat analýzy a zaručit bezpečnost vašich dat. Tým Cloudfresh vám může pomoci správně nakonfigurovat a implementovat platformu Google Cloud Platform.

Související články
Žijeme v době plastové jako generace „plastic people“, v barevném, naleštěném a nerozbitném. Z kdysi zázračného produktu se stává veřejný nepřítel číslo jedna. Máme se ho ale bát? „Plasty nejsou zlo. Například v medicínských aplikacích, automobilovém nebo letecké průmyslu jsou nenahraditelné. Špatnou reklamu plastům dělají jednorázové výrobky a především to, jak s nimi nakládáme…“ říká ve 27. […]
Už dlouho se snaží program pivních speciálů Volba sládků Plzeňského Prazdroje podporovat rozmanitost českého pivního trhu. Zítra to můžete ochutnat. V březnu a dubnu se Prazdroj spojil se všemi fungujícími klášterními pivovary a společně uvařili velikonoční speciály Poutní: Poutní Březnové a nové Poutní Dubnové. Právě tato a další piva budou moci pivaři ochutnat už zítra (27. […]
Válka, drahé hypotéky i úzkost z dopadů klimatických změn. To vše jsou podle odborníků důvody prudkého poklesu nově narozených dětí, ke kterému došlo v loňském roce. Obavy z budoucnosti trápí stále více mladých párů. Loni se v Česku podle Českého statistického úřadu narodilo přibližně 91 000 dětí – nejméně za posledních 22 let. „Průměrný věk […]
Přesnější a rychlejší mapování znečištění vodních ploch i lepší ovládání pasivních hladinových plavidel tažených lodí byly hlavní cíle projektů kooperace robotických dronů vyvíjených Skupinou multirobotických systémů FEL ČVUT (MRS) a autonomně řízených lodí. Výsledky představili výzkumníci před pár dny u břehů vodní nádrže Orlík. Nad hladinu a okolní louky se vzneslo během soustřední v minulých dnech […]
Nejrozlehlejší světový kontinent ukrývá mnoho měst, paláců a dalších míst, které i po několik staletí halí závoj tajemna. Podíleli se na jejich vzniku bohové, andělé nebo snad démoni? Od chvíle, kdy byla na dálném východě založena říše, která se svou mocí vyrovnala těm největším civilizacím historie uplynulo již mnoho let. Khmérská civilizace po více než […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz