Domů     Zajímavosti
Přehled platformy Google Cloud Platform

komerční sdělení

Cloudové služby se v posledních 10-15 letech dynamicky rozvíjejí. Poskytují téměř neomezené možnosti pro ukládání dat, komunikaci, budování vlastní cloudové infrastruktury atd.

Pokud jste někdy čelili potřebě vybrat si cloudovou službu, pravděpodobně jste uvažovali o Google Cloud Platform (GCP).

Tato platforma je jednou ze tří nejoblíbenějších cloudových služeb nejen ve východní Evropě (Česká republika, Ukrajina, Polsko a mnoho dalších), ale také po celém světě.

Google Cloud Platform v kostce

Globální infrastruktura GCP zahrnuje více než 100 služeb. Patří mezi ně jak hotová řešení a nástroje pro správu, tak i různé cloudové služby pro analýzu, výpočetní techniku, ukládání dat atd. Stručně řečeno, jedná se o multifunkční platformu, kde si každý najde něco užitečného.

Datum vytvoření platformy je považováno za rok 2008, i když to byla jen vlajková loď, která získala popularitu mnohem později. Teprve v roce 2015 společnost Google představila sadu cloudových řešení, mezi něž patřily Google Dataflow, Cloud Monitoring, Cloud DNS. Rozkvět platformy byl 2018-2021: tehdy vývojáři představili uživatelům hlavní nástroje a klíčové služby.

Základní produkty Google Cloud Platform

Zvažte klíčová řešení Google Cloud Platform, která jsou pro uživatele nejzajímavější:

Modul aplikací. Jedná se o úplně první službu v řadě GCP. V roce 2008, kdy byl představen, byl poskytován na modelu PaaS. Tvůrci jej prezentovali jako nástroj pro vývoj a hostování mobilních aplikací a webových služeb.

Brilantní ve své jednoduchosti a funkčnosti: podporuje všechny populární programovací jazyky, má velký výběr API, a co je nejdůležitější – k dispozici ve volné verzi pro vyhodnocení.

Nástroj BigQuery. Tento produkt je bestsellerem pro zákazníky Google Cloud Platform. Ve skutečnosti se jedná o bezserverovou službu, která funguje ve formátu IaaS. Používá se k ukládání velkého množství dat, poskytování přístupu k určitým datům třetím stranám, integraci s různým softwarem.

Výpočetní modul. Pokud potřebujete spustit virtuální počítač založený na infrastruktuře, pak je tento produkt to, co potřebujete. Přístup je přes příkazový řádek nebo vývojářskou konzolu.

Cloudové úložiště. Je to víc než standardní cloud společnosti Google. Další funkce umožňuje uživateli ukládat soubory až do velikosti 5 TB a přiřadit každému jedinečný klíč. Jednoduchost správy dat však zůstala stejná jako na známém Disku Google.

Samozřejmě to nejsou všechny produkty Google Cloud Platform, ale i s takovou základní sadou můžete vytvářet a udržovat databáze, konfigurovat analýzy a zaručit bezpečnost vašich dat. Tým Cloudfresh vám může pomoci správně nakonfigurovat a implementovat platformu Google Cloud Platform.

reklama
Související články
Jsou menší než zrnko soli, a jsme s nimi v kontaktu možná víc, než bychom si uvědomovali. Kolují nám v krvi, zaplňují naše plíce, dokonce i střeva. A to pořád není to nejhorší… Podle posledních závěrů vdechnou lidé ročně zhruba 22 000 000 mikro i nanoplastů. A to jednoduše proto, že jsou prakticky všude, v […]
Procházka v lese, spojená se sběrem hub nebo lesního ovoce, je příjemná záležitost. Ale na různých místech světa můžete narazit také na takzvané potravinové lesy, které sice les připomínají, ale plní jiný účel Jde hlavně o pomoc lidem, kteří mají problémy se zásobováním potravinami. Například v USA existuje více než 6500 venkovských a městských oblastí, […]
Bylo to právě (tepelně zpracované) maso, které nasměrovalo člověka na jinou vývojovou linii oproti jiných hominidům (lidoopům). Tisíce staletí zažitá tradice, že maso pochází výhradně ze zvířat, už ale neplatí. Je tu nový druh – maso laboratorní. Letošní rok mohou Američané označit za zlomový. Po Singapuru se totiž západní velmoc stala druhou na světě, která […]
Hlavním tématem letošního ročníku Noci vědců je „tajemství“. Avšak několik lákadel, které na 6. října připravuje Slezská univerzita v Opavě, můžeme prozradit už nyní. V nabídce je například vesmír, umělá inteligence, hry pro děti, ochutnávka středověké kuchyně nebo jedlého hmyzu. Vstup je zdarma. Dlouho do noci budou mít otevřena všechna tradiční univerzitní místa a budovy […]
V současné době patří Česká republika mezi pět největších pěstitelů chmele na světě. Nejvyužívanější odrůdou při výrobě českého piva je chmel, pocházející ze Žatecké chmelařské oblasti. Dalšími oblastmi pěstování chmele jsou Úštěcko a pak Tršická pánev s lokalitami na Přerovsku, Olomoucku a Hranicku. Právě odtud pochází chmel pro nové pivo Litovel Josef…   České odrůdy chmele […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz