Domů     Zajímavosti
Chalupám rustikální styl vyloženě sluší

komerční sdělení

Mít rekreační chalupu je snem mnoha lidí. Ti, kteří mají to štěstí, potom logicky touží po tom, aby právě ta jejich chalupa vypadala co nejlépe a představovala pro ně oázu klidu pro chvíle odpočinku a relaxace od shonu běžných pracovních dní.

A protože ta pravá chalupa je většinou budova s bohatou a dlouhou historií, byla by škoda to nereflektovat i při výběru jejího vybavení a při dalších úpravách jejího interiéru i exteriéru.

Rustikální styl a venkovské chalupy

Rustikální styl charakterizuje inspirace dobou minulou a také venkovským prostředím, to neznamená jen design nábytku a dalších prvků, ale i používání tradičních přírodních materiálů a v neposlední řadě potom dobře odvedená řemeslná práce. Jinými slovy, to, co si s spojujeme s dobou našich prababiček a praprababiček.

Z tohoto popisu jakoby přímo automaticky plynulo, že jen těžko budeme hledat styl, který by se k venkovské chalupě hodil více než styl rustikální. Není proto divu, že se pro něj rozhoduje většina nových majitelé chalup nebo těch, kteří hodlají přistoupit k významné rekonstrukci.

Tipy na výbavu

Rustikální styl staví jednoznačně na dřevě, masivním, kvalitním a řemeslně opracovaným. Neznamená to ale snad, že by jiné materiály nebylo možno použít. Velmi líbivou kombinaci vytváří dřevo s kamenem, klasickými cihlami, ale také sklem. Do interiérů se hodí také ratan.

Příkladem ideálně zvoleného nábytku může být masivní dřevěné vitríny s prosklenými dvířky.

Pokud do nich potom vystavíte třeba pěkný porcelánový servis nebo starší knihy, iluze „starých dobrých časů“ bude dokonalá.

Také stůl a židle by neměly kazit dojem tím, že budou z překližky. I v tomto případě je třeba volit masivní dřevo. Nábytek nemusí být přitom příliš zdobený, právě naopak, rustikální styl charakterizuje spíše jednoduchost. Také nejrůznější komody, truhly a masivní skříně do chalupy skvěle zapadnou.

V dřívějších dobách byly nepostradatelnou součástí obytných místností také kamna. A pokud chcete mít svojí chalupu vybavenou tak, aby maximálně odpovídala podobě, jakou chalupa mívala v dřívějších dobách, nezapomínejte na ně.

Pěkně provedená kachlová kamna se stanou dominantou každé místnosti a v neposlední řadě mohou mít i funkční význam.

Koneckonců, v době neustále zdražujících energií není topení pevnými palivy tak špatný nápad.

Zdroj obrázku: Ground Picture / Shutterstock.com

reklama
Související články
Jsou menší než zrnko soli, a jsme s nimi v kontaktu možná víc, než bychom si uvědomovali. Kolují nám v krvi, zaplňují naše plíce, dokonce i střeva. A to pořád není to nejhorší… Podle posledních závěrů vdechnou lidé ročně zhruba 22 000 000 mikro i nanoplastů. A to jednoduše proto, že jsou prakticky všude, v […]
Procházka v lese, spojená se sběrem hub nebo lesního ovoce, je příjemná záležitost. Ale na různých místech světa můžete narazit také na takzvané potravinové lesy, které sice les připomínají, ale plní jiný účel Jde hlavně o pomoc lidem, kteří mají problémy se zásobováním potravinami. Například v USA existuje více než 6500 venkovských a městských oblastí, […]
Bylo to právě (tepelně zpracované) maso, které nasměrovalo člověka na jinou vývojovou linii oproti jiných hominidům (lidoopům). Tisíce staletí zažitá tradice, že maso pochází výhradně ze zvířat, už ale neplatí. Je tu nový druh – maso laboratorní. Letošní rok mohou Američané označit za zlomový. Po Singapuru se totiž západní velmoc stala druhou na světě, která […]
Hlavním tématem letošního ročníku Noci vědců je „tajemství“. Avšak několik lákadel, které na 6. října připravuje Slezská univerzita v Opavě, můžeme prozradit už nyní. V nabídce je například vesmír, umělá inteligence, hry pro děti, ochutnávka středověké kuchyně nebo jedlého hmyzu. Vstup je zdarma. Dlouho do noci budou mít otevřena všechna tradiční univerzitní místa a budovy […]
V současné době patří Česká republika mezi pět největších pěstitelů chmele na světě. Nejvyužívanější odrůdou při výrobě českého piva je chmel, pocházející ze Žatecké chmelařské oblasti. Dalšími oblastmi pěstování chmele jsou Úštěcko a pak Tršická pánev s lokalitami na Přerovsku, Olomoucku a Hranicku. Právě odtud pochází chmel pro nové pivo Litovel Josef…   České odrůdy chmele […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz